کد خبر : 85684
/ 15:28

مهشید اشتری: اسپانسرها جا زدند!

دردسرهای بالارفتن دلار برای ورزشکار جوان مشهدی

مهشید اشتری: اسپانسرها جا زدند!

شهرآراآنلاین، ملی‌پوش مشهدی پینگ‌پنگ بانوان از تأثیر دلار در زندگی یک ورزشکار می‌گوید، از اینکه برای اعزام‌های انفرادی به مسابقات با مشکل اسپانسر روبه‌رو شده و بعد از اینکه دلار گران شد، چند اسپانسر از حمایت او جا زدند.

مهشید اشتری، بازیکن اعزامی تیم ملی پینگ‌پنگ بانوان به بازی‌های آسیایی جاکارتاست که این‌روزها در کنار دیگرملی‌پوشان ایران خود را برای رقابت با حریفان قدرتمند آسیایی آماده می‌کند. او درباره تلاش برای جذب اسپانسر جهت اعزام به شش رویدادی که طبق دستورالعمل فدراسیون جهانی تنیس‌روی‌میز برای حفظ جایگاه پینگ‌پنگ‌بازان لازم است، اظهار کرد: حامی مالی مشکل تمام ورزشکاران در رشته‌های مختلف است.

فدراسیون تنیس‌روی‌میز در جذب اسپانسر موفق بوده و به چند رویداد اعزاممان می‌کند، اما برای بقیه اعزام‌های انفرادی‌مان باید اسپانسر جذب کنیم که دراین‌زمینه به مشکل برخورد کردم و در‌حال‌حاضر به‌دنبال اسپانسر هستم، اما متأسفانه پیدا نکردم. قبل از اینکه دلار گران شود، چند جا موافق اسپانسری بودند؛ اما بعد جا زدند.اشتری همچنین به آمادگی خود و تیم ایران برای حضور در جاکارتا اشاره کرد و گفت: اردوهایمان از فروردین‌ماه به‌صورت متناوب دنبال می‌شود که در‌حال‌‌حاضر هم برای بازی‌های آسیایی جاکارتا آماده می‌شویم. در هر اردو بهتر می‌شویم و آمادگی بهتری کسب می‌کنیم.

امیدوارم که در این بازی‌ها نتیجه‌ خوبی کسب کنیم. قبل از این اردو هم در اواسط تیر‌ماه به آذربایجان رفتیم که با تیم این کشور بازی کردیم. بازیکنان حاضر در تیم آذربایجان چینی بودند و اینکه به کشور دیگری رفتیم و با دست‌های قوی‌تر از خودمان بازی کردیم، خیلی کمکمان کرد.

این پینگ‌پنگ‌باز جوان مشهدی افزود: اولین‌بار است که در بخش تیمی بازی‌های آسیایی شرکت می‌کنیم که نشان‌دهنده اعتماد کمیته ملی المپیک و فدراسیون تنیس‌روی‌میز به ماست. در هر مسابقه‌ای که شرکت می‌کنیم، حس عجیبی داریم و دوست داریم بهترین نتیجه‌ را بگیریم، ولی این بازی‌ها چون در همه رشته‌ها برگزار می‌شود، به نظرم باید جالب باشد. سال گذشته که به مسابقه‌های کشورهای اسلامی اعزام شدیم، نتیجه‌ و تجربه خوبی کسب کردیم. امیدوارم بازی‌های آسیایی هم برایمان تجربه خوبی باشد.اشتری به روحیه بالای خود در جریان اردوهای آماده‌سازی برای حضور در بازی‌های آسیایی اشاره کرد و گفت: در رشته پینگ‌پنگ بازیکن باید روحیه و اعتماد‌به‌نفس داشته باشد، در غیر این صورت خیلی موفق نمی‌شود.بنابراین همیشه سعی کردم در هر شرایطی چه تمرین و چه مسابقه، روحیه‌ام را حفظ کنم.او در ادامه‌ با بیان اینکه هر مسابقه‌ای استرس خاص خودش را دارد، گفت‌: هر مسابقه به‌نوعی مهم است و استرس دارد. در مسابقات جهانی سوئد که در دسته2 بازی می‌کردیم، استرس داشتیم؛ چون برایمان خیلی مهم بود، اما در بازی‌های آسیایی چون کمیته ملی المپیک به ما اعتماد کرده، استرسمان بیشتر است، ولی نمی‌گذاریم که استرسمان غالب و مانع خوب‌بازی‌کردنمان شود. بنابراین تمام تلاشمان را می‌کنیم تا بهترین نتیجه‌ را کسب کنیم.

پینگ‌پنگ‌باز تیم‌ ‌ملی ایران در پاسخ به این سؤال که پیش‌بینی‌ات از عملکرد تیم پینگ‌پنگ ایران در بازی‌های آسیایی چیست، گفت‌: تیم‌های ابرقدرت جهان پینگ‌پنگ همه در آسیای شرقی هستند، یعنی هشت تیم برتر در این منطقه قرار دارند و این موضوع کار را سخت می‌کنداشتری که قرار است 15مرداد‌ماه با تیم جوانان راهی مسابقات آسیایی میانمار و سپس بازی‌های آسیایی جاکارتا شود، درباره خستگی و احتمال افت عملکردش، گفت‌: مسابقات آسیایی جوانان در میانمار در رده سنی‌ام است و باید انگیزه‌ام بیشتر باشد. می‌خواهم به گونه‌ای بازی کنم که در میانمار و جاکارتا نتیجه‌ خوبی بگیرم. خستگی راه هست، اما دلیل بد‌بازی‌کردنم نمی‌شود؛ چون پنج روز استراحت دارم و در این مدت انرژی‌ام برمی‌گردد و مطمئنم دوباره حالت اولیه‌ام را به دست می‌آورم.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی