کد خبر : 85709
/ 01:12
آیت‌ا... علم‌الهدی خطاب به مسئولان:

با مدیریت اقتصادی مشکلات را حل کنید

امام‌جمعه مشهد خطاب به دولتمردان، نمایندگان مجلس و مسئولان قوه قضائیه گفت: به این مردم ملحق شوید و با مدیریت‌‌ اقتصادی، مشکلات را حل کنید.

با مدیریت اقتصادی مشکلات را حل کنید

امیرعلی قاسمی‌مقدم - شهرآرا آنلاین - آیت‌ا... علم‌الهدی روز گذشته در خطبه‌‌های نماز جمعه مشهد اظهار کرد: امروز، انقلاب اسلامی در یک پیچ تاریخی گرفتار است که عبور از آن، جریان انقلاب را برای دومین چهل‌سالگیِ پیروزی تضمین خواهد کرد.

وی افزود: آمریکا و کشورهای استعماری مانند انگلیس و فرانسه از اینکه همه توطئه‌ها، دشمنی‌ها و فتنه‌ها علیه انقلاب اسلامی در ۴۰ سال گذشته بی‌اثر بوده است احساس حقارت و ضعف می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر اینکه اقتدار نظام برای اروپا و آمریکا ‌تحمل‌‌ناپذیر است ادامه داد: برخی‌ها می‌گویند آمریکا که با ما این‌گونه رفتار کرد، برویم با انگلیس و فرانسه معامله کنیم، دو کشور ناپاکی که قرن‌ها دشمنی، عداوت و ناپاکی آن‌ها برای ما ثابت شده است.

وی بیان کرد: حتی اگر عبرت‌های تاریخ صدر اسلام را کنار بگذاریم و به همین اتفاقات دو سال اخیر توجه کنیم، باز هم به درک درستی از وقایع خواهیم رسید. مذاکره کردید و در نتیجه آن، دلار سه هزار تومانی ۱۰ هزار تومان شد. در این شرایط، باز هم می‌خواهید راه قبل را پیش بروید و دوباره مذاکره کنید؟

آیت‌ا... علم‌‌الهدی گفت: امروز عده‌ای از نیروهای متدین اعتقاد دارند که در ۴۰ سال گذشته آمریکا را بدبخت کرده‌ایم و امروز منفورتر از دولت و پرچم این کشور روی کره زمین چیز دیگری نیست. بنابراین همچنان باید به پیش برویم و حتی اگر کشته و نابود شویم، پرچم این انقلاب را به دست صاحبش خواهیم رساند.

وی افزود: در مقابل افرادی که هر‌روز یک طرح می‌دهند برای آنکه چطور مذاکره کنیم، حرف نیروهای متدین این است که ما نیز همانند مؤمنانی که در هشت سال دفاع مقدس تا مرز شهادت پیش رفتند، آماده‌ایم که به همین نقطه برسیم.

امام‌جمعه مشهد اظهار کرد: مردمی که ۴۰ سال پای این انقلاب، نظام و اسلام ایستاده‌اند عوض‌شدنی نیستند و هرگز از دین و اهل بیت پیامبر دست برنمی‌دارند. دولتمردان، نمایندگان مجلس و مسئولان قوه قضائیه، به این مردم ملحق شوید و با مدیریت‌‌ اقتصادی، مشکلات را حل کنید. وی خطاب به مسئولان تأکید کرد: از اینکه انبارهای احتکار را پیدا و متخلفان را دستگیر کردید متشکریم اما خوب است انبارهای خودرو را هم که با پول دزدی احتکار کرده‌اند بگیرید. اگر بناست با مفاسد اقتصادی برخورد شود، در رأس آن‌ها‌ دستگاه‌های زیر نظر وزارت صنعت‌اند که خودرو تولید می‌کنند اما سایت خود را بسته‌اند و پاسخ‌گوی مردم 

نیستند. آیت‌ا... علم‌الهدی بیان کرد: خودروسازان تولیدات خود را انبار کردند و در نتیجه آن، قیمت خودرو از ۳۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است. مگر این‌ها مفسد اقتصادی نیستند؟ این‌ها را هم بگیرید. مقابل چشم مردم نشان دهید که با مفسد اقتصادی برخورد قاطع می‌کنید تا آرامش پیدا کنند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی