کد خبر : 85728
/ 09:19
واژگونی خودرو، ریزش چاه و آتش‌سوزی مهیب در یک انبار ، شهر را در شوک فرو برد

٣گانه مر گبار در مشهد

وقوع سه‌حادثه مرگ‌بار ده‌ها آتش‌نشان را به مناطق مختلف مشهد کشاند، در این میان دو آتش‌نشان مصدوم و متأسفانه یک شهروند و دو‌تبعه بیگانه جان خود را از دست دادند.

٣گانه مر گبار در مشهد

به گزارش شهرآراآنلاین، صبح روز پنجشنبه خبر وقوع سانحه رانندگی به سامانه فوریت‌های ١٢۵اعلام شد و بلافاصله دو اکیپ متشکل از نیروهای امداد و نجات و اطفای حریق سازمان آتش‌نشانی مشهد به همراه عوامل اورژانس ١١۵، پلیس‌راه و نیروی انتظامی به محل حادثه واقع در یکی از مبادی ورودی شهر اعزام شدند.

بررسی‌های اولیه حاکی از این بود که یک دستگاه خودرو وانت‌نیسان آبی حین حرکت در جاده دچار سانحه شده و پس از برخورد با گارد‌ریل واژگون شده است. در این حادثه رانندگی، راننده نیسان و دیگر سرنشین آن، داخل کابین به‌هم پیچیده خودرو، محبوس و مصدوم شده بودند که آتش‌نشانان با استفاده از تجهیزات امدادی محبوس‌شدگان را خارج کردند و تحویل عوامل اورژانس ١١۵‌دادند.

تکنسین‌های اورژانس پس از معاینه حادثه‌دیدگان دریافتند که راننده خودرو فاقد علائم حیاتی است و به دلیل شدت صدمات وارده و خون‌ریزی شدید جان‌باخته است. دیگر سرنشین این ارابه مرگ از این حادثه جان سالم به در برد، ولی در پی صدمات وارده دچار جراحات شدیدی شده بود که عوامل اورژانس بلافاصله او را به مرکز درمانی در مشهد منتقل کردند. جسد متوفی نیز با دستور و هماهنگی قضایی به عوامل انتظامی تحویل داده شد. گروهی از کارشناسان پلیس‌راه نیز مسئول شناسایی علت این حادثه مرگ‌بار شدند.

نفس‌های آخر ٢‌مقنی

چند ساعتی از وقوع حادثه تلخ واژگونی نیسان در ورودی شهر مشهد نگذشته بود که جمعی از ساکنان منطقه پنج‌تن مشهد با سامانه فوریت‌های ١٢۵تماس گرفتند و از حادثه دیگری خبر دادند.

این گزارش مردمی نیز گویای این بود که دومقنی جوان حین حفر یک چاه دچار حادثه شده‌اند. با اعلام این خبر بلافاصله چند اکیپ از مأموران نجاتگر آتش‌نشانی به همراه عوامل اورژانس ١١۵و نیروی انتظامی خود را به محل حادثه که یک مسجد بود رساندند.

در بررسی‌های اولیه آتش‌نشانان و اظهارات شاهدان این ماجرا ،مشخص شد، دو‌مقنی در حال حفر چاه بوده‌اند که به دلیل ریزش دیواره چاه داخل آن محبوس شده‌اند. چاه تخریب شده به صورت غیراصولی حفر شده و در مجاورت چاهی قدیمی قرار گرفته بود و امکان ریزش دوباره دیواره آن وجود داشت، ازاین‌روعملیات نجات حادثه‌دیدگان به کندی پیش می‌رفت. عملیات مأموران ادامه داشت تا اینکه پیکرهای بی‌جان دو‌مقنی ٢٣‌و ٢۵ساله از دل زمین بیرون کشیده شد.

با تحویل بدن دو‌مقنی جوانِ تبعه خارجی به عوامل اورژانس حاضر در صحنه، طی بررسی اولیه متأسفانه مرگ آنان تأیید شد. وقوع حادثه به بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه٢ مشهد اعلام و به دستور قاضی علی‌اکبر احمدی‌نژاد اجساد دو‌جوان تبعه خارجی در اختیار نیروی انتظامی قرار گرفت. گروه امداد و نجات آتش‌نشانی نیز پس از تحویل اجساد به عوامل انتظامی با ایمن‌سازی محل، مأموریت خود را به پایان رساندند.

آتش‌سوزی مهیب یک انبار

عقربه‌های ساعت دقایق ابتدایی بامداد روز گذشته را نشان می‌داد که سومین حادثه به مرکز پیام آتش‌نشانی اعلام شد. این‌بار یک شرکت حمل و نقل در خیابان هفده شهریور مشهد به دلیلی نامعلوم دچار حریقی مهیب شده بود.

با اعلام این گزارش و حساسیت ماجرا بلافاصله گروه‌های اطفای حریق متشکل از ۵٠آتش‌نشان به همراه تجهیزات لازم به مکان حادثه اعزام و ظرف مدت کوتاهی در محل مستقر شدند. بررسی‌های اولیه آتش‌نشانان حاکی از آن بود که کانون حریق انباری دو‌هزار‌متری است و ۶٠٠ متر از سطح این انبار به طور کامل زیر آتش قرار دارد.مأموران در قالب چند اکیپ عملیات اطفایی خود را آغاز و پس از ایمن‌سازی محل زبانه‌های سرکش آتش را قبل از سرایت به دیگر بخش‌های انبار مهارکردند. با توجه به حجم بالای آتش متأسفانه دو‌نفر از آتش‌نشانان مصدوم و به مرکز درمانی منتقل شدند. مدیر‌عامل سازمان آتش‌نشانی مشهد در تشریح دیگر ابعاد این ٣‌حادثه گفت: متأسفانه در پی وقوع این حوادث سه‌نفرجان باختند، که دو‌نفر از آنان تبعه غیر‌مجاز خارجی بودند. اجساد با دستور مقام‌ قضایی تحویل پزشکی قانونی شد. در این میان دو نفراز همکاران ما به همراه یک شهروند دیگرمصدوم و راهی بیمارستان شدند.

حسن جعفری با اشاره به حادثه حریق شرکت حمل و نقل در مشهد بیان کرد: مأموران اطفای حریق و امداد و نجات ما با توجه به حجم بالای آتش با تلاشی چند ساعته این حریق مهیب را مهار کردند، اما هنوز علت آن مشخص نیست و تحقیقات کارشناسان ادامه دارد.

 

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی