کد خبر : 85795
/ 08:54
نماینده ایران در مسابقات فوتسال جام باشگاه‌های آسیا قهرمان شد،مسابقاتی که در آن مشهدی‌ها درخششی خیره‌کننده داشتند

مشهدی‌ها مس را طلا کردند!

مسابقات فوتسال جام باشگاه‌های آسیا عصر دیروز با قهرمانی تیم مس سونگون ورزقان به پایان رسید. نماینده فوتسال ایران که از استان آذربایجان‌شرقی و شهر تبریز راهی این مسابقات شده بود، در شرایطی پس از وقفه‌ای دوساله بار دیگر قهرمانی آسیا را به ایران آورد که در این موفقیت بزرگ، مشهدی‌ها نقش بی‌بدیلی داشتند.

مشهدی‌ها مس را طلا کردند!

حمیدرضامعصومیان-شهرآراآنلاین، این همه درحالی است که غیر از مشهدی‌های تیم مس دو بازیکن دیگر هم در بین چهار تیم نهایی این مسابقات حضور داشتند تا فوتسال مشهد با وجود غیبت در جمع بهترین‌ها تیم‌های آسیا با درخشش بازیکنان و مربیانش سربلند شود.

 قهرمانی با کادر مشهدی

تیم مس سونگون ورزقان عنوان قهرمانی را با هدایت سرمربی مشهدی خود به‌دست آورد. حمید بی‌غم که از سال گذشته سکان‌دار این تیم شده است، بعد از کسب قهرمانی برای مسی‌ها در لیگ برتر ایران، کارنامه کاری خود را با قهرمانی این تیم در آسیا کامل کرد. بی‌غم این عنوان را در سومین سال حضورش در این تیم تبریزی به‌دست آورد. او بعد از یک فصل دستیاری علی افضل از سال گذشته سرمربی مس شده و با حضور بازیکنان خوب و ملی‌پوش توانسته است این تیم تازه‌تاسیس را به قهرمان آسیا تبدیل کند. مربی جوان مشهدی با این قهرمانی حالا تاریخ‌ساز شده و خودش را به‌عنوان اولین سرمربی مشهدی که قهرمان آسیا می‎‌شود، مطرح کرده است. بی‌غم در راه کسب این عنوان ارزشمند، از احسان مسیح‌آبادی به‌عنوان دستیار اول هم کمک گرفت تا مسی‌ها قهرمانی را با کمک مشهدی‌ها تجربه کنند.

 2بازیکن مشهدی در ترکیب مس

علاوه‌بر سرمربی و مربی مشهدی، مسی‌ها از دو بازیکن مشهدی هم در ترکیب خود استفاده کردند؛ یک بازیکن باتجربه و میدان‌دیده و یک بازیکن بسیار جوان که در آینده چیزهای زیادی درباره او خواهیم شنید. حسین طیبی، بازیکن باتجربه مسی‌ها در این دوره از مسابقات، بود که به‌عنوان یار کمکی، نماینده ایران را همراهی کرد. طیبی که بدون شک یکی از خوب‌‌های تاریخ فوتسال آسیاست، در این مسابقات هم درخشید و با زدن 8گل، نفر دوم جدول گل‌زنان مسابقات شد. بازیکن ملی‌پوش تیم مس که تنها لژیونر اروپایی فوتسال ایران نیز هست، در فینال هم مثل بازی‌های قبل، عملکرد خوبی داشت و گل اول تیمش را به ثمر رساند. درکنار حسین طیبی پرآوازه، مسی‌ها یک بازیکن مشهدی دیگر هم در ترکیب خود داشتند که البته فرصت بازی پیدا نکرد اما با حضور در این تورنمنت سطح بالا تجربه ارزشمندی به‌دست آورد. بهمن جعفری، بازیکن بسیار جوان مس که نه‌تنها جوان‌ترین بازیکن این تیم بلکه به احتمال زیاد کم‌سن‌وسال‌ترین بازیکن کل جام بود، فصل گذشته در لیگ امیدها برای تیم موعود پیرادل بازی می‎‌کرد و با درخشش در این تیم و قهرمانی در ایران، نظر مسی‌ها را جذب کرد. حمید بی‌غم که نشان داده است در شناخت بازیکنان جوان تبحر دارد، در خواب خرگوشی تیم‌های مشهدی این بازیکن را ارزان به تبریز برده تا سرمایه‌ای ذی‌قیمت برای این تیم فراهم کرده باشد.

 درخشش مهدی جاوید

با وجود اینکه مس، قهرمان این مسابقات شد، عناوین فردی به بازیکنی از تیم بیروت لبنان رسید. نماینده کشور لبنان در این مسابقات به مقام سوم رسید و در این راه مهدی جاوید، بازیکن مشهدی این تیم، نقش بسزایی داشت. او با بازی‌های درخشان و گل‌هایی که زد، کمک کرد تا لبنان به بهترین عنوان تاریخ خود در فوتسال آسیا دست پیدا کند. زدن 12گل در این مسابقات، جاوید را که محصول باشگاه به‌تاریخ‌پیوسته علم‌وادب است و سال‌هاست از فوتسال مشهد دور شده است، به عنوان ارزشمندترین بازیکن جام و آقای گل بازی‌ها رساند تا بسته درخشش مشهدی‌ها در آسیا تکمیل شود. علاوه‌بر حسین طیبی و بهمن جعفری و مهدی جاوید، قدرت بهادری،  دیگر بازیکن مشهدی حاضر در این مسابقات بود که مثل بقیه مشهدی‌ها عملکرد خوبی داشت و با تیمش به مرحله نیمه‌نهایی هم رسید. بهادری که عضو تیم نفت عراق بود، با این تیم به عنوان چهارم مسابقات دست یافت. کاپیتان تیم فرش‌آرای مشهد که تنها مشهدی جام باشگاه‌های آسیاست که در شهر خودش فوتسال بازی می‎‌کند(!) به‌‌عنوان بازیکن کمکی برای این تیم عراقی به میدان رفت. او برای سومین سال با عراقی‌ها در جام باشگاه‌های آسیا به میدان رفت و با این تیم، سابقه قهرمانی هم دارد.

 مشهد همچنان در حسرت قهرمانی

مس سونگون در شرایطی عنوان قهرمانی جام باشگاه ای آسیا را به دست آورد که این مقام با همه سختی و برای تیم ایرانی دور از دسترس نبود. بعد از حذف نمایندگان تایلند و ژاپن که فوتسال نسبتا خوبی در آسیا دارند کار نماینده ایران برای قهرمانی بسیار آسان شد ولی اگر این اتفاق هم نیم افتاد و دو تیم خوب مسابقات کنار نمی رفتند بازهم مس مدعی جدی قهرمانی بود. واقعیت این است که تیم های ایرانی یک سر و گردن از همه تیم های آسیائی بالاتر هستند و قهرمانی در آسیا به مراتب برای تیم های ایرانی از قهرمانی در لیگ داخلی خودمان ساده تر است. اینها را گفتیم که به اینجا برسیم که فوتسال مشهد هم می تواند روزی در این جایگاه قرار بگیرد. آنگونه در سطور بالا آوردیم تیم تبریزی در شرایطی قهرمان شد که بهترین گل زن تیم و سرمربی آن مشهدی بود. اگر به این جمع ارزشمند ترین بازیکن مسابقات را هم اضافه کرده و بقیه مشهدی های خوب لیگ را کنار آنها بیاوریم تیمی تشکیل می شود که به آسانی می تواند قهرمان ایران و آسیا شود. این رویائی دور از دسترس و نشدنی نیست اما متاسفانه سیاست گذاری های غلط و عدم حمایت از فوتسال در خراسان رضوی ما را به این نقطه رسانده که دل خوش به درخشش بازیکنان و مربیان مشهدی در تیم های دیگر باشیم ! فوتسالی که می تواند با اتکا به نیروهای بومی خود در آسیا بدرخشد این روزها به حداقل ها حاضر شده وتاسف آور تر اینکه مسیری اشتباه را پیش گرفته و معلوم نیست به کدام ویرانه ای خواهد رسید؟!

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی