کد خبر : 85796
/ 08:59
رئیس هیئت پزشکی و ورزشی استان مطرح کرد

فعالیت درمانی در استخرو باشگاه، ممنوع است

رئیس هیئت پزشکی‌وورزشی خراسان رضوی در نشست خبری این هیئت گفت: هیچ استخر و باشگاهی حق ندارند فعالیت درمانی انجام دهد. استخر باشگاه، محل فعالیت‌های ورزشی است و اجازه کار درمانی تحت عنوان ماساژ یا هر رشته‌ای به آن‌ها داده نمی‌شود.

فعالیت درمانی در استخرو باشگاه، ممنوع است

نادرنوروزی-شهرآراآنلاین، رضا گلدوزیان افزود: دخالت در حوزه درمان توسط اماکن ورزشی، ورزش را تضعیف می‌کند. علاوه‌بر این موضوع قطعا نمی‌توان در اماکن ورزشی استاندارد‌های درمانی را رعایت کرد؛ به همین دلیل نمی‌شود سلامت مردم را به خطر انداخت.

 او در بخشی دیگر از صحبت‌های خود درباره مربیان شاغل در اماکن ورزشی گفت: تایلند، فنی‌وحرفه‌ای و دانشگاه هیچ‌کدام مدرک مربیگری ندارند. مدرک مربیگری از نظر ما یعنی همان مدرکی که فدراسیون رشته ورزشی مربوط صادر می‌کند، بنابراین چه در ماساژ چه فوتبال و چه بسکتبال به‌صورت کلی در هر رشته‌ای مربیان باید کارت مربیگری به‌روز و معتبر داشته باشند و با هر مجموعه‌ای که تخلف کند، برخورد می‌کنیم.

 رئیس هیئت پزشکی‌وورزشی خراسان رضوی با اشاره به اینکه ستاد نظارت بر سلامت اماکن ورزشی خراسان رضوی قوی‌ترین ستاد کشور است، گفت: خوشبختانه دادستانی به کمک ما آمده است و معاون دادستان عضو ستاد نظارت است. ما با پشتیبانی قضایی اجازه نمی‌دهیم کسی سلامت مردم را به خطر بیندازد. قطعا تخلفات را بازرسان و سامانه‌های تلفنی به ما گزارش می‌دهند و ما هم برای برخورد اقدام خواهیم کرد. او ادامه داد: هتل‌ها یا مجموعه‌هایی با کاربری استفاده داخلی بازهم باید استاندارد‌ها و قوانین را رعایت کنند. ما امسال عزمی جدی برای بازرسی از اماکن ورزشی هتل‌ها داشتیم و از ابتدای امسال 9هتل در مشهد بازدید شده‌ است که تعدادی از آن‌ها هم برای رفع نواقصشان، اخطار دریافت کردند.

 گلدوزیان همچنین از انجام آزمایش دوپینگ ورزشکاران خبر داد و گفت: از ابتدای سال تاکنون، دو ورزشکار در رشته فوتبال را آزمایش کرده‌ایم. هیئت تنها وظیفه گرفتن آزمایش را به‌عهده دارد و نتیجه آن به ورزشکار و فدراسیون مربوط اعلام می‌شود تا پیگیری‌های لازم صورت گیرد و نتیجه آزمایش‌ها را هیئت اعلام و رسانه‌ای نمی‌کند. ورزشکارانی که به‌خاطر دوپینگ در یک رشته محروم باشند، اگر بخواهند در رشته دیگر فعالیت کنند، کمیته ملی المپیک در این زمینه تصمیم‌گیری می‌کند .

 وی درباره تعداد ورزشکارانی که از ابتدای سال تاکنون در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: 52هزارو57نفر تاکنون ثبت‌نام کرده‌اند که 34هزارو406نفر آقا و 17هزارو651نفر خانم هستند. در میان هیئت‌های ورزشی نیز فوتبال با 10هزارو326ورزشکار رتبه نخست را دارد. پس از آن قایق‌رانی با 4ورزشکار، گلف با 5ورزشکار و هاکی با 8ورزشکار کمترین تعداد ثبت‌نامی را داشتند 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی