کد خبر : 85798
/ 09:10
معارفه رئیس جدید هیئت والیبال استان،خبرساز و مملو از تیترهای خواندنی شد

از والیبال چیزی نمی‌دانم، اما مدیرم

مراسم تودیع و معارفه رئیس قدیم و سرپرست جدید هیئت والیبال در حالی روز گذشته در سالن جلسات سالن مهران مشهد برگزار شد که با اظهارت سکاندار جدید این هیئت خبرساز و مملو از تیترهای خواندنی بود.

از والیبال چیزی نمی‌دانم، اما مدیرم

جوادطاری بخش-شهرآراآنلاین، در این جلسه ابتدا حسین‌زاده رئیس سابق هیئت  مقابل تریبون ایستاد تا با اهالی والیبال خداحافظی کند. او حرف‌های جالبی را به زبان آورد و البته از برکناری یک‌باره خود نیز ابراز ناراحتی کرد.  بعد از صحبت‌های حسین‌زاده  نوبت به مهدی نکویی، سرپرست جدید هیئت والیبال استان، رسید.کسی که با اولین سخنرانی خودش، همه را شوکه کرد!

 به‌زور این مسئولیت را قبول کردم

مهدی نکویی را بیشتر از اینکه والیبالیست‌های خراسان بشناسند، اهالی رشته سوارکاری می‌شناسند؛ برادر حمید نکویی، رئیس فعلی هیئت سوارکاری خراسان رضوی. اما آنچه بیش از همه نکویی را دربین اهالی ورزش معرفی می‌کند، حضور او در بخش‌های اقتصادی مربوط به صنایع غذایی است.نکویی در مراسم معارفه‌اش‌ حرف‌های جالبی زد و در ابتدا گفت: من را به‌زور به این هیئت آوردند و خودم هم خبر نداشتم. رشته‌ من سوارکاری است و در همین جلسه معارفه هم به غیر از دو پسر خودم و خواهرم و چند نفر دیگر از والیبالی‌های قدیم و خود مدیرکل ورزش و جوانان، کسی را نمی‌شناسم.

 والیبالی نیستم ‌اما مدیریت بلدم

سرپرست جدید هیئت والیبال خراسان رضوی افزود: من اینجا برای کسی فرش قرمز پهن نکرده‌ام؛ چراکه می‌دانم وضعیت والیبال خراسان رضوی واقعا خوب نیست، ‌اما هرکسی داوطلب است تا مسئولیت کمیته‌ای را برعهده بگیرد، به من بگوید تا درباره‌اش تصمیم‌ بگیرم. وی در ادامه صحبت‌هایش گفت: من از هیچ کسی نمی‌ترسم و حاضر نیستم به کسی جواب بدهم؛ چراکه کارم را بلدم و می‌دانم که مدیریت چیست. آن‌قدر توانایی دارم که به المپیک هم برویم. والیبالی نیستم و خیلی از تکنیک‌های این رشته را نمی‌دانم ‌اما مدیریت بلد هستم و مطمئن هستم که این هیئت را از روی زمین بلند می‌کنم. نکویی افزود: از همه کسانی که تا پیش از ‌امروز به‌دلایلی در هیئت حضور نداشته‌اند و البته آن‌هایی که بوده‌اند، می‌خواهم که حالا بیایند جلو. من دنبال هیچ کارخانه و بنگاه اقتصادی نمی‌روم تا بیایند و اسپانسر این رشته شوند؛ چراکه ما در هیئت، ‌امکانات و شرایطی را فراهم خواهیم کرد که خود هیئت درآمدزایی داشته باشد. این برنامه من است.

 منتظر عزل شدنم نمی‌مانم

نکویی در ادامه با اشاره به زمان سرپرستی‌اش گفت: درباره انتخابات هیئت هم که احتمالا سه یا چهار ماه دیگر برگزار خواهد شد، باید بگویم اگر باتوجه‌به برنامه‌هایی که دارم، شرایط اجرای آن را اداره‌کل ورزش و جوانان و فدراسیون والیبال فراهم کنند، در انتخابات شرکت می‌کنم، ‌اما اگر این شرایط فراهم نبود، من اینجا را رها خواهم کرد؛ چراکه خودشان آمدند دنبال من و من منتظر نمی‌شوم که کسی مرا عزل کند؛ چون خودم جلوتر از همه نمی‌آیم سر کار. هرجا هم هر مسئولی بخواهد چوب لای چرخ من بگذارد، مثل خودش با او رفتار می‌کنم؛ چرا که چیزی از این مملکت و دولت نگرفته‌ام و به کسی هم بدهکار نیستم. از رسانه‌ها هم نمی‌ترسم. اگر می‌خواهند چیزی برای من بنویسند، بروند بنویسند. می‌خواهند حرف دربیاورند، خب بروند، حرف دربیاورند.

 حاضر نیستم برای جلسه‌ای وقت بگذارم

وی همچنین درباره برنامه‌هایش گفت: اولین کاری که برای این رشته خواهم کرد، درست کردن شناسنامه هیئت والیبال است و تمام کسانی را که در بخش‌های مختلف با این رشته در ارتباط هستند، آنجا جمع و فعالیت‌های آن‌ها را ثبت خواهم کرد. درکنار آن، تمام برنامه‌های هیئت را به‌صورت الکترونیکی و آن‌لاین انجام خواهم داد. من این‌طور نیستم که بخواهم برای یک جلسه از محل کار شخصی‌ام در انتهای بلوار وکیل‌آباد، زمان بگذارم، بیایم تا اینجا در دل شهر و دوباره برگردم.

 بعید می‌دانم‌ امسال تیم لیگ برتری داشته باشیم

نکویی همچنین در پایان مراسم معارفه‌اش در گفت‌وگو با شهرآرا، درباره اینکه امسال بعد از چند سال دوریِ خراسانی‌ها از لیگ برتر والیبال، آیا تیمی‌ در این مسابقات خواهیم داشت، گفت: من نمی‌دانم چرا همه، طلب تیم لیگ برتری می‌کنند؟ فکر نمی‌کنم زمانی برای معرفی تیمی‌ از خراسان رضوی داشته باشیم و اصلا‌ امکانات ما هم فعلا برای داشتن تیم لیگ برتری خیلی مهیا نیست. وی درباره اینکه گفته شده است یکی از دلایل برای انتخابش در سمت سرپرست هیئت والیبال، حضور تیمی‌ در لیگ برتر از خراسان بوده است، اظهار کرد: اصلا چنین چیزی نبوده است. مدیرکل ورزش‌وجوانان استان، یک‌بار بنده را دعوت کرد به دفترش و پیشنهاد هیئت را مطرح کرد. بعد از آن داورزنی، معاون وزیر ورزش‌وجوانان، هم که خراسانی است و قبلا با او کار کرده‌ام، گفت این مسئولیت را قبول کن و بعد از آن هم ضیایی، رئیس فدراسیون والیبال، گفت قبول کن و من بالاخره این پست را قبول کردم. الان هم نه می‌دانم چند تیم داریم یا حتی چند هیئت در شهرستان‌ها داریم و کلا اطلاعاتی درزمینه والیبال ندارم و صفر هستم.نکویی ادامه داد: حالا عده‌ای آمده‌ و گفته‌اند تیم لیگ برتری، اما تیم لیگ برتری والیبال این‌طور نیست که ما یک‌شبه بخواهیم آن را راه‌ بیندازیم. تازه ما اگر فرصت معرفی تیمی‌ را داشته باشیم، اگر بازیکن داشته باشیم و فدراسیون والیبال هم در مواردی مثل حق ورودی با ما راه بیاید، بازهم بعید می‌دانم که امسال تیمی‌ در لیگ برتر والیبال داشته باشیم، مگر اینکه شرایط دیگری فراهم شود، اما از لیگ برتر مهم‌تر برای والیبال خراسان رضوی، ساختار آن است که باید شکل بگیرد. مگر می‌شود هیئتی که 50داور دارد، فقط 5نفر آن‌ها کار بکنند؟ اینکه هیئت نبوده است.

 حسین‌زاده:حمایت نشدم

رئیس پیشین هیئت والیبال هم هم در این مراسم گفت: تلاش کردیم در هیئت والیبال، کار‌های زیربنایی انجام دهیم و به نظر خودم موفق شدیم و والیبال استان نسبت‌به گذشته پیشرفت خوبی کرده است. اگر در مسابقاتی داور از مشهد نبود، ما نامه زدیم به فدراسیون، داور معرفی کردیم. باید چه‌کار کنیم زمانی که دعوت نکردند؟ حسین حسین‌زاده ادامه داد: باید بیایید به هیئت کمک کنید. خانواده والیبال باید درکنار هیئت باشند اما در دوره ما کسی از من حمایت نکرد و به‌سمت ما نیامد.

 صبوریان:بدون همدلی و کار تیمی، هیچ رشته‌ای پیشرفت نخواهد کرد

همچنین مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: مشکلات و حواشی هر رشته ورزشی باید در درون خانواده خودش حل شود، زیرا بدون همدلی راه به جایی نمی‌بریم. کوروش صبوریان در مراسم معارفه سرپرست هیئت والیبال اظهار کرد: باید بدانیم که تمام مسائل و مشکلات باید در درون هیئت حل شود. نباید مشکلات یک خانواده را در خارج آن مطرح کنیم. هیچ‌کس جز خودمان نمی‌تواند مشکل داخلی را حل کند. وی افزود: باید در هیئت ورزشی، منافع فردی را کنار بگذاریم و به‌دنبال منافع جمعی باشیم. صبوریان خاطرنشان کرد: مگر می‌شود چند نفر را رئیس هیئت کنیم؟ به‌هر حال یک نفر که متخصص است و با قوانین آشناست، رئیس می‌شود. مگر می‌شود هر روز با او جنگید که من شایسته‌تر برای ریاست هستم؟ مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: نمی‌شود حالا که رئیس نشده‌ایم یا در کادر هیئت حضور نداریم، هر روز حاشیه‌ بسازیم. اگر رشته‌ای ورزشی بخواهد در استان پیشرفت کند، باید تمام ورزشکاران پیش‌کسوت با هم همدل باشند و مشکلات را در درون هیئت حل کنند. وی بیان کرد: رئیس هیئت این مسئولیت را قبول می‌کند و باید تا آخرین روز حضورش برای تحقق وعده‌ها و انجام وظایفش تلاش کند. صبوریان ادامه داد: موفقیت در یک رشته مربوط به تمام افراد یک هیئت است و موفق نشدن هم همین‌طور. گاهی‌اوقات از برخی روسا می‌خواهم اگر در بخشی از هیئت، انفعال می‌بینند، تغییرات را انجام دهند و برای پویایی تلاش کنند اما باید ملاکشان شایسته‌سالاری باشد. مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی در پایان گفت: نکویی، سرپرست جدید هیئت، از مدیران ارزشمند و خلاق استان هستند. امیدوارم جامعه والیبال با ایشان همراهی کند و با کار گروهی به جایگاهی که شایسته آن هستیم، برسیم 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی