کد خبر : 85816
/ 00:14
محمدرضا حیدری:

هزینه بدهیم قطعا مدیریت هم می ‌‌کنیم

تشریح آخرین وضعیت انتقال تیم فوتبال پدیده از زبان رئیس شورای شهر

هزینه بدهیم قطعا مدیریت هم می ‌‌کنیم

امیرعلی قاسمی‌مقدم - شهرآرا آنلاین - رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در واکنش به هتاکی‌در فضای مجازی گفت: این اقدامات تأثیری بر روش و منش ما نمی‌‌گذارد و ما در چهارچوبی که داریم، کارهای خود را دنبال می‌کنیم.

محمدرضا حیدری در جمع خبرنگاران، در پاسخ به سوال شهرآرا درباره توهین بعضی افراد به رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر مشهد در کانال‌های تلگرامی اظهار کرد: مدیریت‌شهری با رویکرد مشخصی مدیریت‌ این شهر را پذیرفته است و مواضع و رویکردهای مشخصی هم دارد اما به‌طور طبیعی توهین، شیوه نامطلوبی است و ما معتقدیم که در شهر امام‌رضا(ع) که از ۱۴۰۰سال قبل، کرسی‌های آزاد‌اندیشی در آن بنا شده است و ما نیز خود را پیرو امام رئوف (ع)می‌دانیم، باید ادبیات تعامل و گفت‌وگومحور را فراهم کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه ما از هر نوع گفت‌وگو و نقد استقبال می‌کنیم، بیان کرد: اگر عامل رفتارهای خلاف عرف، برخی مراجع شناخته‌شده باشند، می‌توان پاسخ آن‌ها را داد و برخی که ناشناخته‌اند، ترجیح می‌دهیم پاسخ ندهیم؛ چراکه اگر بخواهیم وارد این فرایند شویم، از کار اصلی خود بازمی‌مانیم.

وی ادامه داد: بهترین قضاوت‌کننده درباره عملکرد مدیریت‌شهری، مردم و نخبگان هستند. ما منکر نواقص و کمبودها نیستیم، اما فضای مدیریت‌شهری و منافع مردم ایجاب می‌کند که محترمانه با هم حرف بزنیم. 

حیدری با اشاره به اینکه «واکنش خاصی دربرابر توهین‌ها ندارم»، بیان کرد: البته آن فردی که موضوع را مطرح کرده بود، تماس گرفت و بابت اتفاقی که افتاده بود، عذرخواهی کرد و گفت که فکر نمی‌کردم چنین برداشتی از صحبت من بشود، من نیز او را به گفت‌وگو دعوت کردم و قرار شد در اولین فرصت، این گفت‌وگو صورت گیرد.

 

هفته آینده؛ انتخابات هیئت رئیسه

رئیس شوبا اشاره همچنین درباره انتخابات سال دوم هیئت‌رئیسه شورا اظهار کرد: فرمی بین اعضای شورا توزیع شده است و درخواست کرده‌ایم که اعضا پیشنهادهای خود را برای عضویت در هریک از کمیسیون‌های تخصصی شورا برای سال دوم مطرح کنند. این هفته، جلسه‌ای مشورتی برگزار می‌کنیم.رئیس شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: انتخابات هیئت‌رئیسه در جلسه علنی ۲۹مرداد برگزار خواهد شد.حیدری در پاسخ به سوالی درباره انتخاب مجدد وی به‌عنوان رئیس شورای شهر برای سال دوم گفت: همچنان بر نظر پیشین خود اصرار دارم و هیچ تمایلی برای ادامه ریاست ندارم و از دوستان تقاضا کردم که از ظرفیت‌های دیگر اعضای شورا برای پست ریاست استفاده کنیم، اما هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم.وی بیان کرد: همه اعضا ظرفیت ریاست شورا را دارند و حمایت از ریاست افراد، بستگی به این دارد که چه افرادی برای ریاست شورا کاندید شود.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد درباره تغییرات احتمالی رئیس کمیسیون‌های تخصصی شورا گفت: ریاست کمیسیون‌ها با انتخاب اعضای آن‌ها صورت می‌گیرد. ۲۹مرداد اعضای کمیسیون‌ها را انتخاب می‌کنیم و خود اعضا رئیس کمیسیون مطبوع را برمی‌گزینند، بنابراین ریاست دراختیار خود اعضای کمیسیون است.

 

آخرین وضعیت تیم پدیده

وی در پاسخ به سوال خبرنگار شهرآرا درباره خرید تیم فوتبال پدیده توسط شهرداری مشهد گفت: همچنان دیدگاه قبلی خود را داریم و تاکید می‌کنیم که شهرداری تمایلی به تیم‌داری ندارد و شرکت‌های خصوصی و صاحبان صنایع باید در این زمینه کمک کنند. مدیریت‌شهری هم در حد بضاعت خود کمک می‌کند.حیدری تاکید کرد: امکان اینکه شهرداری مشهد همه هزینه‌های تیم پدیده را پرداخت کند، وجود ندارد و بنا هم نداریم که مدیریت تیم را بپذیریم. هنوز در این‌باره به جمع‌بندی نرسیده‌ایم و درحال دریافت دیدگاه‌های کارشناسان هستیم.

وی افزود: به نظر می‌رسد که واگذاری مدیریت تیم پدیده به شهرداری مشهد، هنوز به خواست عمومی تبدیل نشده است که برای ما الزام‌آور باشد؛ البته این فرض را هم رد می‌کنیم که شهرداری هزینه تیم را بدهد اما مدیریت را به‌عهده نگیرد. اگر قرار باشد هزینه بدهیم، قطعاً مدیریت تیم را هم خواهیم پذیرفت.وی درباره حمایت از تیم لیگ دسته‌یکی سیاه‌جامگان هم گفت: شهرداری مشهد درباره این تیم نیز نگاه حمایتی دارد. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی