کد خبر : 85837
/ 11:31
سازمان ملل:

حدود 30هزار داعشی در سوریه و عراق حضور دارند

سازمان ملل اعلام کرد که حدود 30 هزار جنگجوی داعش همچنان درعراق و سوریه حضور دارند و این گروه قادر به انجام حملات تروریستی است .

حدود 30هزار داعشی در سوریه و عراق حضور دارند

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایرنا، این سازمان در گزارشی اعلام کرد: گروه داعش علیرغم شکست نظامی در منطقه همچنان می تواند حملاتی در داخل قلمرو سوریه انجام دهد و در عراق نیز در مناطق صحرایی پنهان شده و 'همچنان فعال ' است.

گزارش ناظران تحریم سازمان ملل که روز دوشنبه منتشر شد حاکی است که گروه جنگجوی داعش هنوز بین 20 تا 30 هزار جنگجو در عراق و سوریه دارد. این گزارش می افزاید: با وجود شکست های نظامی بزرگ و اینکه جریان پیوستن جنگجویان خارجی به داعش تقریبا متوقف شده است اما با این حال این گروه همچنان حضوری بزرگ دارد که تقریبا بطور مساوی بین دو کشور عراق و سوریه توزیع شده است.

سازمان ملل خاطرنشان کرد: این گروه همچنان قادر به انجام حملاتی در داخل قلمرو سوریه است و هرچند هیچ قلمرویی را بطور کامل در عراق تحت کنترل ندارد اما از طریق هسته های مخفی فعال است. هرچند بسیاری از کانالهای تامین مالی داعش قطع شده اما این گروه همچنان در مناطق کوچکی در شمال شرقی سوریه نفوذ دارد و به اعضای داعش اجازه می دهد که از طریق درآمدهای نفتی امرار معاش کنند.

بنا به گزارش سازمان ملل، شمار جنگجویان خارجی همچنان پایین تر از حد مورد انتظار است اما تعداد قابل ملاحظه ای شامل اعضای ارشد موفق شده اند به افغانستان بروند.

این گزارش می افزاید: درسوریه ، نیروهای مورد حمایت آمریکا سال گذشته داعش را از رقه پایتخت خودخوانده این گروه خارج کردند، اما مبارزه با داعش از آن زمان کند شده است که علت آن احتمالا تحولات دیگر در سوریه است.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق نیز سال گذشته پیروزی بر داعش را اعلام کرد 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی