کد خبر : 85920
/ 10:21
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی:

۳۵ درصد متوفیان حوادث رانندگی مشهد موتور سواران هستند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی گفت: طبق آمار موجود ۳۵ درصد متوفیان حوادث رانندگی مشهد را موتور سواران تشکیل می دهند.

۳۵ درصد متوفیان حوادث رانندگی مشهد موتور سواران هستند

به گزارش شهرآؤا آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، محمد مقدوری  ظهر پنجشنبه در جلسه کمیسیون ایمنی حمل و نقل و ترافیک خراسان رضوی اظهارکرد: طبق آمار موجود در سال ۹۶  سهم موتورسواران از متوفیان حوادث رانندگی مشهد ۳۵درصد و سهم عابران پیاده ۵۱ درصد بوده است.

وی افزود: خوشبختانه آمارمتوفیان حوادث رانندگی خراسان رضوی در حال کاهش است اما وجود این تعداد تلفات رضایت بخش نیست و حفظ جان یک نفر هم با اهمیت است.

معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: دستورالعمل انضباط بخشی موتورسواران باید با جدیت توسط پلیس راهنمایی و رانندگی و با مشارکت شرکت های بیمه ای برای کاهش حوادث رانندگی اجرایی شده و صداوسیما در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی فعال و اقدامات لازم را انجام دهد.

مقدوری تصریح کرد : آمار بالای حوادث رانندگی در محور کاهک- سبزوار- نیشابور به دلیل خطای انسانی ،خستگی و خواب آلودگی رانندگان و واژگونی خودروهاست که رانندگان باید به این موضوعات توجه داشته باشند.

وی بیان کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و آستان قدس رضوی اقدامات خوبی برای صدورمجوز و احداث مجتمع های بین راهی در این محور انجام داده اند ولی لازم است برای احداث توقفگاه هایی با طراحی سبک تر نیز سریعتر برنامه ریزی شود.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی