کد خبر : 85949
/ 09:58
با وجود مجموعه آبی‌های متنوع در مشهد هنوز استخرهای ناایمن جان می‌گیرند

غرق‌شدن دختر ١۴ساله در استخر

پارک های آبی متنوع، مشهد را به قطب آبی کشور تبدیل کرده است و می توان بدون خطرپذیری استفاده از استخرهای نا ایمن، تنی به آب زد و تابستان داغ را پشت سر گذاشت اما برخلاف این امکانات گسترده متأسفانه دختری ١۴ساله در استخری ناایمن در مشهد جانش را از دست داد.

غرق‌شدن دختر ١۴ساله در استخر

 

محمدجواد ابوعطا-شهرآراآنلاین، شهروندان در تماس با مرکز فوریت های پزشکی ١١۵از غرق شدن دختری نوجوان در استخر یک باغ شخصی در جاده شاندیز خبر دادند.

با اعلام این حادثه، یک دستگاه آمبولانس آژیر کشان در شامگاه شلوغ جاده شاندیز راه خود را گشود و به آدرس اعلام شده رسیدحضور تکنسین های اورژانس در این باغ شخصی درست زمانی رخ داد که اطرافیان این دختر نوجوان توانسته بودند پیکر نیمه جان او را از آب بیرون بکشند تا بلافاصله تحویل نیروهای اورژانس شود.

معاینات اولیه تکنسین های اورژانس نشان داد که این دختر فاقد علائم حیاتی است اما به منظور انجام اقدامات درمانی و احیای قلبی و ریوی این دختر ١۴ساله به بیمارستان شریعتی مشهد منتقل شد.

بلافاصله پزشکان اورژانس عملیات احیا را آغاز کردند و از تمام توان و امکانات خود برای بازگرداندن این فرد به زندگی استفاده کردند اما این اقدامات تخصصی مثمر ثمر واقع نشد و این دختر ١۴ساله برای همیشه چشمانش را به روی زندگی بست.

٢عامل مهم در غرق شدگی ها

رئیس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه متأسفانه ناآشنایی به فنون شنا و نبود نجات غریق در استخرهای شخصی دو عامل اصلی غرق شدگی در این استخرهاست، بیان کرد: متأسفانه این فرد جان خود را ازدست داد.

شهرام طاهر زاده با بیان اینکه این حادثه ساعت ٢٠:٣٠شامگاه جمعه در جاده شاندیز رخ داد، ادامه داد: بارها هشدارهای لازم برای استفاده اصولی از استخرها به شهروندان از طریق رسانه ها اعلام شده است و از مردم خواسته شده است که برای آبتنی و شنا حتما از مراکز مجاز استفاده کنند و مانند این پرونده سلامتی و جان خود را به خطر نیندازند.

وی ادامه داد: مطمئنا این آخرین و تنهاترین حادثه غرق شدگی در استخرهای غیراستاندارد نیست و از ابتدای تابستان تا کنون چندین مورد غرق شدگی را شاهد بوده ایم که افراد برای یک لحظه خوشی یک عمر پشیمانی را برای اطرافیانشان به جا می گذارند.

اعزام بالگرد برای نجات ٨شهروند

رئیس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه این تنها حادثه آخر هفته در مشهد و استان نبوده است بیان کرد: ساعت ١٢ظهر جمعه نیز با اعلام برخورد شاخ به شاخ ٢خودرو در جاده گلمکان ٢دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند.

طاهرزاده با اشاره به اعزام بالگرد به محل با توجه به کوهستانی بودن منطقه تصریح کرد: با حضور کارشناسان اورژانس مشهد مشخص شد ٢دستگاه خودرو تندر نود و پراید به صورت شاخ به شاخ با یکدیگر برخورد کرده اند.

وی ادامه داد: در اثر این تصادف که در جاده گلمکان مقابل روستای حسین آباد رخ داده بود ٨نفر از سرنشینان خودروها که گردشگر بودند، دچار جراحت هایی شده بودند که برای درمان به بیمارستان طالقانی مشهد اعزام شدند.

طاهرزاده با بیان اینکه نیروهای انتظامی برای بررسی حادثه در محل حاضر شده بودند، خاطرنشان کرد: غروب پنجشنبه نیز در سانحه ای دیگر یک خودرو پراید در محور نیشابور به مشهد واژگون شد.

رئیس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با اعلام رانندگان عبوری، آمبولانس های اورژانس به منطقه دیزباد نیشابور اعزام شدند.طاهر زاده افزود: در این سانحه نیز ۶نفر از سرنشینان خودرو پراید مصدوم شده بودند که به بیمارستان شهید کامیاب مشهد منتقل شدند.

مسمومیت در خوابگاه دانشجویی

رئیس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه در پاسخ به بروز حادثه مسمومیت در یک خوابگاه دانشجویی در مشهد بیان کرد: این حادثه مشکل خاصی نداشت و تنها ۴دانشجو از میان جمع زیادی از دانشجویان دچار مسمومیت شده بودند که به بیمارستان منتقل شدند.

طبق اظهارات شاهدان، این حادثه در پی ریختن اسید در چاه فاضلاب این خوابگاه به منظور باز کردن لوله ها صورت گرفت که خوشبختانه خسارت جدی به بار نیامد و این دانشجویان پس از چکاپ از بیمارستان ترخیص شده اند.  

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی