کد خبر : 86095
/ 11:20

مشهدی‌ها پدیده شدند

پدیده در هفته پنجم لیگ برتر باز هم پیروز شد تا همچنان صدرنشین بماند بردی که با حمایت ویژه بیش از 10هزار تماشاگر به دست آمد

مشهدی‌ها پدیده  شدند

 پیروزی پدیده برابر پیکان و ادامه صدرنشینی تیم مشهدی در لیگ اتفاق بسیار خوشی است، اما آنچه دیروز علاقه‌مندان به فوتبال مشهد را خوش‌حال کرد، حضور بیش از 10هزار تماشاگری بود که طرف‌د‌ار راستین تیم شهرشان بودند.
درحالی‌که چهار هفته قبل در همین ورزشگاه امام‌رضا(ع)، پدیده در برابر پرسپولیس غریبه‌ای بیش نبود و حتی یک نفر در ورزشگاه این تیم را تشویق نمی‌کرد، دیروز همه ورزشگاه نام پدیده را صدا می‌زد. البته پیکان در هیچ وضعیتی، طرف‌داری در مشهد نداشته و ندارد، اما نکته بازی دیروز، حضور تماشاچیانی بود که به قصد تشویق و حمایت آمده بودند نه تماشاکردن بازی. نتایج خوب پدیده در این فصل مشهدی‌ها را در یک عصر جمعه تابستانی به ورزشگاه کشانده و آن‌قدر حضورشان محسوس بود که بعد از مدت‌ها از روی سکوها شعار «روبه‌رو آماده‌باش» نیز به گوش رسید. عبارتی که در دهه60 و 70 تماشاگران دوطرف ورزشگاه کوچک تختی را برای حمایت یک‌شکل از تیم هماهنگ می‌کرد، دیروز بعد از سال‌ها در مشهد شنیده شد و این هیچ مفهومی ندارد جز رضایت مشهدی‌ها از تیم شهرشان. خلاصه اینکه پدیده درحالی 2بر1 از سد تیم پیکان گذشت که مردم، پدیده این روز بودند. پس از سال‌ها یک تیم خوب که زیبا هم بازی می‌کند، شوروشوق را به مشهدی‌ها برگردانده و حالا همه درست مثل سال‌هایی که پیام و ابومسلم در اوج بودند، منتظرند تا دو هفته دیگر تیم شهرشان در مشهد بازی داشته باشد.
پاداش 100میلیونی شورا و شهرداری به تیم پدیده
در روزی که تماشاچیان با فوتبال مشهد به‌نوعی آشتی کردند، مسئولان هم سنگ‌تمام گذاشتند و پا‌به‌پای مردم از تیم شهرشان حمایت کردند. شهردار، رئیس شورای شهر و فرماندار، دیروز میهمانان ویژه این بازی بودند که بعد از پیروزی شیرین پدیده به رختکن این تیم رفتند. مهندس تقی‌زاده‌خامسی و حیدری، پیروزی در این بازی را به گل‌محمدی و شاگردانش تبریک گفتند و هر کدام جداگانه از طرف شهرداری و شورای شهر مشهد مبلغ 50میلیون تومان را به‌عنوان پاداش به تیم اهدا کردند.

درباره تیم امیدوارکننده پدیده
صدرنشینی پدیده بدون‌شک یکی از اتفاقات عجیب لیگ است و کمترکسی تصور می‌کرد تیمی که با کوهی از مشکلات راهی لیگ شده است، در هفته پنجم صدرنشین مقتدر لیگ باشد. البته برای خوش‌حال‌بودن بابت این موضوع بسیار زود است و راهی طولانی و سخت در انتظار نماینده شهرمان است، اما تیمی که از پدیده در این چند هفته دیده‌ایم، به‌معنای واقعی کلمه امیدوارکننده است. اگر حاشیه‌ها به جان پدیده نیفتد، تیم گل‌محمدی که زیبا و باانگیزه بازی می‌کند، همچنان حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. در بازی مقابل پیکان هم بازیکنان جوان این تیم مثل چند بازی گذشته عالی بودند و نمایش آن‌ها یک غافل‌گیری به‌تمام‌معنا برای مجید جلالی و تیمش بود. کارهای ترکیبی زیبا و همراه با بازی تک‌ضرب در فاز هجومی، دوندگی زیاد در خط هافبک و استحکام در خط دفاع، دیروز نیز در بازی پدیده دیده شد و پیکانی‌ها خوش‌شانس بودند که فقط دو بار دروازه‌شان باز شد.

گل‌زنی مهاجمان پدیده
دو گل بازی دیروز پدیده را امین قاسمی‌نژاد و محمدرضا خلعتبری به ثمر رساندند. گل‌زنی این دو بازیکن که از عناصر هجومی پدیده هستند، درحالی روی داد که همه گل‌های پدیده را تابه‌اینجا بازیکنانی زده‌اند که از آن‌ها انتظار گل‌زنی می‌رود. قاسمی‌نژاد، شاکری، مهربان و خلعتبری، همه برای پدیده گل زده‌اند تا شادابی، حرف اول خط حمله تیم گل‌محمدی باشد. آن‌ها تا این هفته مکمل خوبی برای هافبک‌های تیمشان بوده‌اند و تلاش‌های آن‌ها را که ترکیبی از جنگندگی و هوش هستند، هدر نداده‌اند.

گل‌محمدی: اعتراضی به اخراجم ندارم 
سوای بازی خوب پدیده و حضور شایان‌توجه تماشاگران، اخراج سرمربی پدیده یکی از اتفاقات ویژه بازی دیروز بود. یحیی گل‌محمدی که در دقایق آخر بازی با شوت‌کردن یک بطری آب کنار زمین لایق دریافت کارت قرمز شده بود، در نشست خبری بعد از مسابقه دراین‌رابطه گفت: قبل از اخراج من دو صحنه خیلی واضح هند رخ داد، یک صحنه هم در وسط زمین در حال حفظ توپ بودیم و من حس کردم وقتی داور آن صحنه را نمی‌گیرد، همه بازی به نفع حریف برمی‌گردد. من بعد از آن صحنه خیلی عصبانی شدم و اعتراضی روی اخراج ندارم؛ چون فشار بازی خیلی زیاد بود. من کار خودم را توجیه نمی‌کنم و از داور عذر‌خواهی می‌کنم. کار اشتباهی کردم و از اکرمی تشکر می‌کنم؛ چون قضاوت او راضی‌کننده بود. این حرف را نه به خاطر برد، بلکه به‌خاطر قضاوت کلی بازی زدم. وی درباره تحلیلش از بازی نیز اظهار کرد: بازی را خوب شروع کردیم، ولی در ادامه بازی را از دست دادیم. از دقیقه10 به بعد خوب کار نکردیم و اجازه دادیم حریف صاحب فضا شود. در نیمه دوم بهتر شدیم و می‌توانستیم گل‌های دوم، سوم و چهارم را هم بزنیم. به نظرم از موقعیت‌ها خوب استفاده نکردیم، ولی هر چه جلو رفتیم، استرس برد بیشتر می‌شد. سرمربی پدیده همچنین گفت: «ما گل خیلی بدی خوردیم و بعد از موقعیت‌هایی که ایجاد شد، سخت بود که تیم جمع شود و خوش‌حالم که این کار انجام شد. من به بازیکنان تیمم و هر دو تیم تبریک می‌گویم و از هوادارانمان نیز تشکر می‌کنم که از ما حمایت کردند. »گل‌محمدی درباره حضور شهردار مشهد در رختکن تیمش نیز گفت: «اگر کمک‌ها هفته گذشته انجام نمی‌شد و در هفته ابتدایی نیز مشکل کارت بازیکنان توسط دوستان پیگیری نمی‌شد، قطعا بازیکنان در ادامه راه وضعیت روحی خوبی نداشتند. به نظرم مشکلات ما باید به‌صورت کلی از طریق دیگری حل شود.»

جلالی: پدیده فقط ضدحمله می زند
سرمربی تیم پیکان می‌گوید پدیده در این بازی غیر از ضدحمله حربه دیگری نداشت. مجید جلالی در نشست خبری پس از دیدار تیمش مقابل پدیده گفت: ماروی اشتباهات فردی گل خوردیم که اشتباهات بزرگی هم بود. ما ضدحملات زیادی را به حریف دادیم و به‌خاطر همین مسئله بارها دروازه‌مان تهدید شد. ما هرگز نتوانستیم سدی جلو ضدحملات حریف ایجاد کنیم. در کنار آن در بخش حمله هم مشکلاتی داریم. ما نتوانستیم در حمله آن‌طور که باید توپ را نگه داریم و بازی را در کنترل خود دربیاوریم.وی در رابطه با صدرنشینی تیم پدیده نیز اظهارنظر جالبی داشت: «پدیده را تیم خوبی دیدم و قطعا این تیم پیشرفت هم خواهد کرد، اما فکر می‌کنم پدیده نیاز دارد که غیر از ضدحمله حربه دیگری را هم برای رسیدن به گل استفاده کند. البته ضدحملات با سرعت انتقال بالا ابزار لازم می‌خواهد که پدیده دارد، اما نمی‌شود همیشه با این روش مقابل هر تیمی بازی کرد و نتیجه گرفت.»

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی