کد خبر : 86140
/ 06:52

ورود قوه‌قضائیه به ماجرای‌فیضیه

ورود قوه‌قضائیه به ماجرای‌فیضیه

حجت‌ا‌لاسلام غلامحسین محسنی‌‌اژه‌ای روز گذشته در صد‌و‌سی‌امین نشست خبری خود و در پاسخ به سؤالی مبنی‌بر اینکه در موضوع مدرسه فیضیه قم، کسی احضار شده است یا خیر و آیا اتهامی به فرد سخنران وارد است و نیز موضوع تکرار این تهدید ازسوی یکی از مداحان در روز عرفه، گفت: درباره هر دو رویداد، چه در تهران و چه در قم، دادستان به‌عنوان مدعی‌العموم وارد شده است. درباره پرونده قم به‌دلیل اینکه پرونده در‌اختیار دادسرای ویژه روحانیت است، اطلاع ندارم کسی احضار شده است یا خیر. تا‌جایی‌که شنیده‌ام، در صحبت‌های سخنران مدرسه فیضیه (رحیم‌پورازغدی) عنوان «مجرمانه» وجود ندارد و مرتکب جرم نشده است.

وی همچنین در بخشی از این نشست، اسامی دو قاضی متخلف را اعلام کرد و از برکناری آن‌ها از منصب قضا خبر داد.

به گزارش ایسنا، اژه ای درباره وضعیت ممنوع‌التصویری رئیس دولت اصلاحات (سید‌محمد خاتمی) و احتمال تغییر این وضعیت، گفت: خیر، هیچ تغییری در این وضعیت صورت نگرفته است. 

سخن‌گوی دستگاه قضا در پاسخ به این موضوع که «در هفته‌های اخیر، جریانی خاص در‌تلاش برای رفع حصر سران فتنه است؛ اگر شرایط آن‌ها به‌سمت رفع محدودیت‌ها پیش برود، آیا دستگاه قضایی برای رسیدگی به اتهامات به موضوع وارد می‌شود یا خیر»، گفت: بخشی از اطلاعاتی که این روزها منتشر می‌شود، قطعا درست نیست. هیچ اتفاق خاصی روی نداده و اوضاع مثل سابق است. گشایش‌هایی درباره برخی افراد نزدیک محصوران به وجود آمده بود که موضوع جدیدی نیست. تصمیم شورای عالی امنیت ملی نیز به قوت خود باقی است.

اژه‌ای درباره جلسه دادگاه روز شنبه اسفندیار رحیم‌مشایی بیان کرد: ابتدا گفتند اگر جلسه، علنی نباشد نمی‌آییم. قرار بود ساعت‌۹ در دادگاه انقلاب حضور پیدا کنند، اما گزارش دادند که حاضر نیستیم در جلسه حاضر شویم. اول وقت صبح، کسی مراجعه کرد و گفت وکیل است و به وکالت از دو وکیل قبلی اعلام کرد در پرونده ثبت شود که وکلای سابق عزل شده‌اند. 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی