کد خبر : 86340
/ 07:31
سخنان دکتر سهیل اسعد، طلبه آرژانتینی، از 25 سال تبلیغ دین در آمریکای لاتین

آن‌ها نفرت از اسلام را گسترش می‌دهند

آن‌ها نفرت از اسلام را گسترش می‌دهند

محبوبی| یکی از نشست‌های یازدهمین اجلاس سالانه بزرگداشت غدیر در کانون فرهنگی قلم، به سخنرانی دکتر ادگاردو روبین اسعد (سهیل اسعد) اختصاص داشت. این مبلغ آرژانتینی نزدیک به 20 سال است در شهر قم دروس طلبگی می‌آموزد. 

در این نشست دکتر اسعد درباره فعالیت‌های خود گفت: در حدود 25 کشور آمریکای لاتین و اروپا مشغول تبلیغ دین اسلام هستم. در ایران کار مستندسازی و گاهی نیز کارهای تبلیغی انجام می‌دهم. مجری کارشناس 3 برنامه تلویزیونی در شبکه الکوثر و ایسپان تی‌وی هستم.

او تصریح کرد: فضایی که ما در آن مشغول تبلیغ دین اسلام هستیم با فضای جمهوری اسلامی و جهان اسلام کاملا متفاوت است. گاهی در مناطقی وارد می‌شدم که حتی یک مسلمان هم نداشت ولی امروز در همان منطقه، مرکز اسلامی و مسجد و حتی حوزه علمیه داریم. 

اسعد خاطرنشان کرد: من در فضایی دست به تبلیغ زده‌ام که موضع‌گیری‌ها درباره اسلام مثبت نبوده است. طی دوسه دهه اخیر چنان تبلیغات منفی‌ای علیه اسلام شده که در نگاه‌ها به این دین نفرت ایجاد کرده است. امروز نقد اسلام، جزو برنامه‌های رسمی برخی از دانشگاه‌های غربی است و صهیونیست‌ها و امریکایی‌ها برای صحبت‌کردن بر ضد علی(ع) و اسلام و قرآن پول می‌دهند.

این کارشناس دینی در ادامه با بیان اینکه مطابق برخی آیات قرآن، ما هم ولایت اسلام و هم ولایت طاغوت را در دنیا داریم به شرح 4 تفاوت میان ولایت طاغوت با ولایت اسلام پرداخت و گفت: ولایت طاغوت منقطع است. آن‌ها هر کدام یک ولی دارند که هیچ ارتباطی به اولیای قبل و بعدش ندارد. مدافعان جریان‌های فکری آن‌ها مثل مارکس یا لنین، قبل و بعد خود را قبول ندارند. اما ما ولایت متصلی داریم که از حضرت آدم شروع می‌شود و تا قیامت ادامه دارد.

او تفاوت دوم ولایت طاغوت و اسلام را در مقدس و معصوم ‌ بودن اولیای مسلمانان مطرح کرد: وقتی کسی چون مارکس حرفی می‌زند شاگردانش آن را نقض می‌کنند. این چه ولایتی است که هر فردی می‌تواند بگوید مارکس اشتباه کرد! درحالی‌که ما بعد از 1400 سال حتی یک حرف از ائمه(ع) را نمی‌توانیم نقض کنیم. حرف اولیای ما مطابق با تعقل و طبیعت است؛ درحالی‌که بیشتر مسائل در ولایت طاغوت، جزو اسرار است. کشیشان در پاسخ بسیاری از پرسش‌هایی که شما درباره دینشان مطرح می‎‌کنید، می‌گویند جزو اسرار است!

اسعد بیان کرد: همچنین تعالیم اسلام با فطرت انسان منطبق است اما ادیان امروزی غرب خیلی از فطرت دور شده‌اند. به همین خاطر نیازهای واقعی انسان و مشکلات اجتماعی را نمی‌توانند رفع کنند و به سؤالات بشریت جواب دهند. 

او جامعیت ولایت اسلام را چهارمین تفاوت خواند و خاطرنشان کرد: امروز در بین اولیای جامعه غرب، تناقض و تعدد اولیا وجود دارد. برای نمونه در جاهایی حرف حضرت عیسی (ع) را قبول دارند و گاهی سخن فروید و در برخی مسائل حرف کاسترو و چاوز را که این موضوع زندگی آنان را دچار تناقض‌های بسیاری می‌کند. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی