کد خبر : 86577
/ 06:58

خانه عراقی‌ها تا اربعین خانه ایرانی‌هاست

خانه عراقی‌ها تا اربعین خانه ایرانی‌هاست

«عشق حسین ما را جمع می‌کند.» این جمله را سرکنسول عراق در دیدار با حدود 50 مشهدی در محل کنسولگری عراق به زبان آورد. دیروز گروهی مردمی در پاسخ به حواشی به‌وجود‌آمده درباره حضور زائران عراقی در ایران، به کنسولگری عراق در مشهد رفتند و با سرکنسول این کشور دیدار کردند. یاسر شریف در این دیدار گفت: عشق حسین(ع) ما را با هم پیوند می‌دهد و بر اساس آن، اعلام می‌کنیم که رابطه این 2 کشور عمیق است.سرکنسول عراق در مشهد در ادامه صحبت‌های خود گفت: دشمنان به دنبال ایجاد دسیسه‌ها و توطئه‌های مختلفی هستند تا ایران و عراق را از هم دور کنند.

او ادامه داد: به رغم مشکلات اقتصادی در عراق، همه شاهدند که عراقی‌ها در پذیرایی از ایرانیان هنگام اربعین از هیچ خدمتی فروگذار نمی‌کنند.

شریف با بیان اینکه روابطی که بین ایران و عراق حاکم شد خیلی‌ها را برای توطئه‌چینی تحریک کرد افزود: اخباری که از کانال‌های مختلف ضد مردم عراق یا ایران منتشر می‌شود تنها از سوی دشمنان اسلام است و حبابی بیش نیست.

سرکنسول عراق در مشهد گفت: عراق و مردم آن طعم محاصره اقتصادی را چشیده‌اند. به همین علت، هیچ‌وقت قبول نمی‌کنند محاصره اقتصادی بر مردم ایران وارد شود.

او با بیان اینکه «وعده می‌دهیم تا اربعین امسال نیز تمام خانه‌های عراقی‌ها پایگاهی برای مهمان‌پذیری ایرانی‌ها باشد» اضافه کرد: امسال شاهد ارتباطی بیشتر و عمیق‌تر از گذشته خواهیم بود.

شریف همچنین در ادامه به حضور سه‌برابری عراقی‌ها در مقایسه با سال گذشته در ایران اشاره کرد و گفت: 5 روز قبل از روز عرفه، 5 هزار روادید برای ایرانیان صادر کردیم.سرکنسول عراق در مشهد با بیان اینکه سال گذشته 2 میلیون و 400 هزار روادید از ایران برای ورود به عراق صادر شد اضافه کرد: سال گذشته تنها از این کنسولگری 200 هزار روادید صادر شد. همچنین در طول 7 ماه گذشته، 104 هزار روادید از این کنسولگری صادر شده است.

او از فعالیت بیش از پیش کنسولگری برای صدور روادید در اربعین گفت و ادامه داد: از ابتدای محرم تا اربعین، کنسولگری عراق در مشهد از 8 صبح تا 8 شب برای صدور روادید فعالیت می‌کند. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی