کد خبر : 86841
/ 07:41
پلیس فتا به شهروندان هشدار داد

فروش خودرو‌ قسطی شگرد جدید کلاهبرداران

به‌تازگی افرادی سودجو به بهانه فروش قسطی خودرو، خرید طلا، سکه و ارز به انتشار آگهی‌های جعلی در فضای مجازی اقدام می‌کنند

فروش خودرو‌ قسطی شگرد جدید کلاهبرداران

به‌تازگی افرادی سودجو به بهانه فروش قسطی خودرو، خرید طلا، سکه و ارز به انتشار آگهی‌های جعلی در فضای مجازی اقدام می‌کنند و با این شگرد مکارانه، از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند. رئیس پلیس فتای خراسان‌ رضوی در این باره به شهروندان هشدار داد.

به گزارش شهرآرا، سرهنگ جواد جهانشیری‌ بیان کرد: با توجه به رصد شبانه‌روزی فضای سایبر از سوی کارشناسان پلیس فتا و همچنین ارائه مرجوعه قضایی از طرف چند تن از شهروندان به پلیس فتای استان مبنی بر کلاهبرداری از افراد تحت عنوان فروش قسطی خودرو و خرید طلا و سکه و ارز در بستر فضای سایبر، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

 

سوءاستفاده ازنشان برندهای معروف

وی افزود: شگرد متهمان در این روش کلاهبردارانه سوءاستفاده از برند و آرم و لوگوی شرکت‌های معروف و قیمتی پایین‌تر از حد معمول در سایت‌های واسطه‌گر اینترنتی ‌به‌ویژه شبکه‌های اجتماعی است.

رئیس پلیس فتای خراسان‌ رضوی تصریح کرد: کلاهبردار با انواع تبلیغات مبنی بر ارزان‌فروشی ‌یا قسط‌بندی کالا، کاربر را فریب می‌دهد و به بهانه قسطی بودن و تحویل کالا پس از اتمام اقساط ‌یا دریافت تعدادی از اقساط، زیرکانه آگهی خود را حذف ‌یا در کانالی دیگر به فعالیت مجرمانه خود اقدام می‌کند‌.

 

شناسایی تعدادی از متهمان

جهانشیری با اشاره به اینکه دستگیری مجرمان شناسایی‌شده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار دارد گفت: تاکنون تعدادی از این آگهی‌ها به همراه سازنده و افراد مرتبط با آن‌ها شناسایی شده‌اند. خبر تکمیلی آن به همراه میزان دقیق کلاهبرداری صورت‌گرفته به‌زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.

رئیس پلیس فتای خراسان‌ رضوی خاطرنشان کرد: به منظور پیشگیری از وقوع دوباره و فراگیر شدن این نوع از کلاهبرداری در جامعه، از شهروندان می‌خواهیم هر گونه خرید و فروش کالا ‌یا خدمات به‌ویژه سکه و ارز را که این روزها نوسان قیمت را پشت سر می‌گذارد از مبادی ذی‌ربط انجام دهند و برای خرید و عقد هر گونه قرارداد در بستر اینترنت، وجاهت قانونی سایت مورد‌نظر را بررسی و پس از اطمینان از واقعی بودن آن اقدام کنند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی