کد خبر : 86890
/ 08:04

شارژرهای قلابی را بشناسید

این روزها با گران شدن گوشی و لوازم جانبی، عرضه نمونه های قلابی این محصولات هم افزایش یافته است

شارژرهای قلابی را بشناسید

این روزها با گران شدن گوشی و لوازم جانبی، عرضه نمونه های قلابی این محصولات هم افزایش یافته است بنابراین شناسایی نمونه های اصل از تقلبی شارژرها ضرورت بیشتری دارد تا پولتان هدر نرود.باید توجه داشت که استفاده از شارژرهای تقلبی می تواند آسیب های جدی به گوشی های هوشمند وارد کند، زیرا این شارژرها گاهی به علت داغ کردن زیاد منفجر می شود یا آتش می گیرد و به گوشی و کاربران آن ها آسیب های جدی وارد می کند.امروزه گوشی های تولیدی شرکت هایی مانند اپل، سامسونگ و وان پلاس محبوبیت فراوانی دارند و به همان نسبت شارژرها و لوازم جانبی قلابی برای آن ها طراحی و تولید می شود و برخی افراد ترجیح می دهند با پرداخت مبالغ کمتر آن ها را خریداری کنند.شارژرهای قلابی علاوه بر گرم شدن سریع و احتمال آتش گرفتن یا انفجار، مشکلات دیگری هم دارند. آن ها بر عملکرد گوشی تأثیر منفی می گذارند، سرعت شارژ و میزان شارژ باتری با استفاده از آن ها پایین است و به سرعت هم خراب می شوند و از کار می افتند.برای کمک به کاربران برای تسهیل شناسایی شارژرهای تقلبی، ویژگی های شارژرهای واقعی و اصل ساخته شده توسط شرکت های مشهور سازنده گوشی های همراه را مرور می کنیم.

﷯ برای پی بردن به اینکه آیا شارژر تولیدی اپل واقعی است یا جعلی، تنها کافی است به عبارت California Apple in Designed by که روی این شارژرها حک شده است با دقت نگاه کنید. در شارژرهای قلابی، معمولا از درج این عبارت غفلت می شود. همچنین رنگ لوگوی اپل در شارژرهای قلابی با اصلی تفاوت داشته و رنگ پریده و روشن تر است.

﷯ معمولا در شارژرهای قلابی سامسونگ عبارت های A+ و in Made China درج شده است. همچنین این شارژرها با سرعت بسیار بالایی داغ می شوند. البته تشخیص شارژرهای قلابی و اصل سامسونگ کار دشواری است.

﷯ گوشی های وان پلاس یکی از سریع ترین فناوری های شارژ در جهان بهره می برند. زمانی که این گوشی ها را به آداپتور شارژ متصل می کنید یک علامت فلاش به روی نمایشگر اضافه می شود. اما اگر شارژر قلابی باشد فقط آیکون استاندارد شارژ نمایش داده می شود.

﷯ عرضه شارژرهای تقلبی برای گوشی های ساخت شیوآمی بسیار متداول است. اما طول کابل شارژرهای اصل این گوشی ها بیش از ۱۲۰ سانتی متر است؛ مسئله ای که سازندگان مدل های قلابی شارژر به آن توجه نمی کنند.

﷯ برای شناسایی شارژرهای قلابی هواوی تنها کافی است اطلاعات بارکد که روی شارژر حک شده است، اسکن کنید. اگر این اطلاعات با اطلاعات درج شده روی آداپتور یکسان بود، شارژر اصل است. این اطلاعات به طور مشابه روی شارژر اصلی نیز وجود دارد.

﷯تنها راه پی بردن به اصل یا قلابی بودن شارژرهای گوشی پیکسل گوگل بررسی سرعت شارژ است. سرعت شارژ شارژرهای گوشی پیکسل بسیار بالاست و هیچ یک از شارژرهای تقلبی نمی توانند با چنین سرعتی گوشی را شارژ کنند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی