• خانه
  • اجتماعی
  • همایش جهانی شیرخوارگان حسینی روز جمعه در حرم مطهر رضوی برگزار می‏‌شود
کد خبر : 86904
/ 09:52
همزمان با بیش از پنج هزار نقطه جهان

همایش جهانی شیرخوارگان حسینی روز جمعه در حرم مطهر رضوی برگزار می‏‌شود

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: همایش شیرخوارگان حسینی در 23شهریور درنخستین جمعه ماه محرم الحرام، در بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج(ع) برگزار می‏‌شود.

همایش جهانی شیرخوارگان حسینی روز جمعه در حرم مطهر رضوی برگزار می‏‌شود

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از آستان نیوز، حجت الاسلام سید جلال حسینی معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی اظهار کرد: مراسم بزرگداشت مقام حضرت علی اصغر(ع) مطابق برنامه هر ساله در حرم مطهر امام رضا(ع) به طور همزمان با بسیاری از کشورهای جهان برگزار می‏‌شود.

وی تصریح کرد: این مراسم در نخستین جمعه ماه محرم الحرام مصادف با 23 شهریور ماه در بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) با حضور زائران و مجاوران سوگوار خاندان عصمت و طهارت(ع) برگزار می‏‌شود.

معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی بیان کرد: این مراسم ساعت 8 صبح با تلاوت قرآن کریم در صحن جامع رضوی آغاز می‏‌شود و با اجرای گروه تواشیح و مرثیه سرایی و عزاداری با نوای احمد واعظی تا ساعت 10 ادامه پیدا می‏‌کند.

وی اعلام کرد: در این ویژه برنامه سوگندنامه این همایش نیز قرائت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر از سال ۸۲ آغاز به‌کار کرده است و امسال نیز در بیش از پنج هزار نقطه جهان همایش شیرخوارگان حسینی برگزار می‌شود، عنوان کرد: همزمان با دهه کرامت امسال کارگاه دوخت لباس شیرخوارگان حسینی با حضور خادم یاران افتخاری حرم مطهر امام رضا(ع) در محل مسجد صدیقی‌ها از مساجد موقوفی آستان قدس رضوی فعال شد و اکنون نیز لباس‏های این همایش آماده شده است

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی