• خانه
  • ورزشی
  • وقتی هیئت‌ها بودجه ورزشکاران را جای دیگری خرج می‌کنند
کد خبر : 86921
/ 06:36
گلایه ملی‌پوش کوراش از حمایت‌نکردن مسئولان استان برای اعزام به بازی‌های آسیایی جاکارتا

وقتی هیئت‌ها بودجه ورزشکاران را جای دیگری خرج می‌کنند

وقتی هیئت‌ها بودجه ورزشکاران را جای دیگری خرج می‌کنند

 

فاطمه شعبانی، بانوی ورزشکار خراسانی، که 10 سال است به‌صورت حرفه‌ای در رشته جودو و کوراش فعالیت می‌کند، درحالی‌که در فاصله کوتاه باقی‌مانده تا اعزام کاروان ایران به بازی‌های آسیایی جاکارتا به‌همراه تیم ملی کوراش بانوان در حال تمرین بود و نامش در فهرست اعزامی‌ها قرار داشت، با دستور فدراسیون و به‌دنبال کاهش ظرفیت بانوان، از تیم ملی خط خورد و حالا او دلیل عدم حضورش در جاکارتا را حمایت‌نکردن مسئولان می‌داند.

شعبانی دراین‌باره گفت: به‌مدت یک سال در تمام اردوهای برگزارشده ازسوی فدراسیون برای حضور در این رقابت‌ها شرکت کردم، ولی در لحظه آخر نام من از تیم اعزامی به بهانه کاهش سهمیه حذف شد. در تماس با مسئولان هیئت استان، خواستار پیگیری شدم؛ ولی آن‌ها گفتند کاری از دستشان بر‌نمی‌آید. اگر هیئت جودوی استان و اداره کل هزینه حضور من در این رقابت‌ها را پرداخت می‌کردند، حذف نمی‌شدم؛ ولی این هیئت نه‌تنها حمایت مالی نکرد، بلکه وقتی خواستار دریافت هزینه بلیت که از جیب خودم پرداخت کرده بودم شدم، با رفتاری توهین‌آمیز با من برخورد کردند.

وی ادامه داد: در رقابت‌های تست گیم جاکارتا نیز بر سکوی دوم آسیا ایستادم، اما پس از بازگشت به مشهد هیچ قدردانی حتی تلفنی ازسوی هیئت صورت نگرفت. احترام‌گذاشتن به ورزشکار و مدالش ازسوی هیئت‌های استانی توقع زیادی نیست.

حسین محمودی، رئیس هیئت جودو، جوجیتسو و کوراش خراسان رضوی نیز درباره گلایه این ورزشکار گفت: تمام مسئولیت ورزشکاران ملی‌پوش با فدراسیون است. 30 ورزشکار زن‌ومرد از این استان در رشته جودو و کوراش عضو تیم ملی هستند که تأمین هزینه‌های رفت‌وآمد و حمایت‌های مالی از این ورزشکاران برعهده فدراسیون است و اداره کل و هیئت استان تا مرحله استانی مسئول حمایت‌های مالی است.

وی اظهار کرد: اعتراض این ورزشکار به حذف از رقابت‌های جاکارتا را از فدراسیون و از طریق نامه‌نگاری پیگیری کردیم، ولی با تشخیص کمیته فنی فدراسیون، جعفر فیروزآبادی در بخش مردان و فاطمه شعبانی در بخش بانوان حذف شدند. ازسوی‌دیگر این هیئت توان مالی برای تأمین هزینه رفت‌وآمد ورزشکاران ملی‌پوش را ندارد، ولی برای ورزش بانوان بیشتر از کمک اداره کل هزینه کرده‌ایم. همچنین قدردانی از این ورزشکار از طریق مربی و نصب پرچم در هیئت صورت گرفت، ولی چون مدال رسمی نبود، نتوانستیم برنامه خاصی برگزار کنیم.

فهیمه سروری، معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، دراین‌باره اظهار کرد: از چند ماه قبل از آغاز مسابقات جاکارتا طی جلسه‌ای مقرر شد ورزشکارانی که استعداد حضور در این رقابت‌ها را دارند، شناسایی شوند. دراین‌راستا 10 هیئت شناسایی شد و مبلغ یک‌میلیارد ریال اعتبار ویژه فقط برای هزینه آماده‌سازی در این رقابت‌ها به آن‌ها اختصاص یافت.

وی ادامه داد: در جلسه‌ای که با حضور اعضای این هیئت‌ها برگزار شد، موضوع اطلاع‌رسانی شد و به رؤسای هیئت‌ها تأکید شد این مبلغ فقط برای آماده‌سازی ورزشکاران این رقابت‌ها هزینه شود. مبلغ 50میلیون ریال نیز برای این امر به هیئت جودو و کوراش استان تخصیص یافت و به حسابشان واریز شد، اما با اشتباه برخی رؤسای هیئت‌ها این مبلغ در جاهای دیگر هزینه شد. ازسوی‌دیگر هر هیئت ورزشی باید دست‌کم 50درصد اعتبارات خود را در بخش بانوان هزینه کند.

سروری افزود: درست است که در لحظه آخر فاطمه شعبانی سهمیه حضور در رقابت‌های جاکارتا را از دست داد، اما این ورزشکار سرمایه استان است و نباید به‌عنوان مهره سوخته به وی نگریسته شود. پیگیر چرایی حذف این ورزشکار هستیم و آسیب‌شناسی‌های لازم دراین‌زمینه باید انجام شود.

 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی