کد خبر : 86923
/ 06:38

پیست فعلا دردسترس نیست

بانوان دوومیدانی‌کار با وجود چندین پیست در مشهد این‌روزها با نبود محل تمرین روبه‌رو هستند

پیست فعلا دردسترس نیست

مژده رنگیان - کلان‌شهر مشهد 5 پیست دوومیدانی دارد، اما هم‌اکنون هیچ‌یک دردسترس کامل ورزشکاران استان و هیئت دوومیدانی خراسان رضوی نیست و همین موضوع باعث شده است تا این‌روزها برخی بانوان ورزشکار مشهد از این شرایط گله‌مند بوده و حتی برای پیدا‌کردن شرایط مطلوب‌تر به فکر مهاجرت به شهری همچون تهران باشند؛ به‌طوری‌که بهاره جهان‌تیغ، قهرمان جوانان در آسیا، گفته است «مسابقات آسیایی در ۹ ماه آینده برگزار می‌شود، با برنامه‌ریزی دقیقی قصد دارم بهترین نتیجه را در این رقابت‌ها کسب کنم، اما مشکلاتی مانند نبود پیست بانوان برای تمرین و نبود مربی دوومیدانی‌، کار را برایم سخت می‌کند.»

او همچنین اظهار کرده است «رشته‌ام دوی 3هزار متر بامانع بوده و نمی‌توانم به‌راحتی در تمامی زمین‌ها به تمرین بپردازم. برای فعالیت باید به‌اجبار به پارک کوهسنگی و پارک ملت بروم و از اجرای تمرینات در این محل‌ها رضایت ندارم، البته هیئت دوومیدانی خراسان رضوی در حال ساخت پیست کوثر است، اما این پیست تا 6 ماه آینده تجهیز نمی‌شود. درحال‌حاضر هیچ پیستی در اختیارم قرار ندارد. پیست باغبانباشی نیز در حال تجهیز است، اما مناسب رشته ورزشی‌ام نیست. با ادامه این وضعیت، استان خود را ترک می‌کنم و به تهران می‌روم.»

اما هما بیگی، نایب‌رئیس بانوان هیئت دوومیدانی خراسان رضوی، که از سال82 در این سمت فعالیت می‌کند، مشهد را دارای شرایط مناسب برای فعالیت ورزشکاران می‌داند و معتقد است خراسان توانسته است در رده‌های مختلف از دیگراستان‌ها حتی تهران پیشی بگیرد و قهرمانان زیادی را به تیم ملی معرفی کند.

 

2 پیست در دست ساخت است

وی درباره اینکه چرا در مشهد دختران ورزشکار با نبود پیست برای تمرین مواجه هستند، تصریح کرد: پیست تارتان باغبانباشی همیشه در اختیار ورزشکاران بوده است، اما با پیگیری‌های زیاد هیئت، بودجه‌ای برای بهبود شرایط سالن اختصاص یافت و مدتی است به‌دلیل تجهیز پیست، تعمیرات آغاز شده است و احتمالا تا مهرماه امکان تمرین در سالن وجود نداشته باشد.

نایب‌رئیس بانوان هیئت دوومیدانی استان ادامه داد: ازسوی‌دیگر، در گذشته پیست تختی در اختیار هیئت دوومیدانی استان بود و هیئت فوتبال برای برگزاری برنامه‌های خود با ما هماهنگ می‌کرد و دوومیدانی‌کاران می‌توانستند از این پیست به‌راحتی استفاده کنند؛ اما در‌حال‌حاضر تختی در اختیار هیئت فوتبال است و دیگر ساعتی را به ورزشکاران ما اختصاص نمی‌دهند. پیست دانشگاه فردوسی نیز وجود دارد و مسئولان همکاری خوبی دارند، به‌طوری‌که روزهای زوج از ساعت6 تا8 دختران ما می‌توانند از آن استفاده کنند.

وی گفت: پیست استاد صابری در مجموعه کوثر قاسم‌آباد نیز درحال ساخت است که پیست خوب و استانداردی بوده و تا 3 ماه دیگر قابل استفاده خواهد بود. پیست تارتان ورزشگاه امام‌رضا(ع) نیز متأسفانه برای بانوان مناسب نیست، زیرا مجموعه اداری آستان قدس به زمین چمن دید دارد و ازاین‌بابت مجوز تمرینات به بانوان داده نمی‌شود. به‌این‌ترتیب پیست‌ها فعلا دردسترس نیستند و در پاییز قطعا در اختیار ورزشکاران قرار خواهند گرفت.

 

مشهد مهد پرورش قهرمانان است

بیگی ادامه داد: مشهد شرایط خوبی دارد، به‌طوری‌که از دل همین محدودیت‌ها، در بهمن‌ماه96، 15 دوومیدانی‌کار دختر از خراسان رضوی برای حضور در تیم ملی و شرکت در مسابقات آسیایی تهران انتخاب شدند، درحالی‌که تهران با امکانات بیشتر فقط 7 نماینده داشت. امسال در مسابقات قهرمانی کشور نیز در 4 رده سنی مختلف توانستیم با یک برنز بیشتر نسبت به تهران و کسب 5 طلا قهرمان ایران شویم و 2 ورزشکار ما نیز رکورد ملی را جابه‌جا کردند. این نشان‌دهنده این است که می‌توان در این شرایط نیز نتایج مطلوب کسب کرد. هرچند که ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با کمک‌ها و حمایت‌های خود انگیزه این ورزشکاران را حفظ کنیم.

وی با اشاره به آغاز لیگ دوومیدانی بانوان از ابتدای مهرماه گفت: دوم و سوم مهرماه لیگ آغاز می‌شود و باشگاه‌هایی که اسپانسر دارند، در مسابقات حاضر می‌شوند و قراردادهای مالی با ورزشکاران بسته می‌شود. خراسان رضوی در سال‌های گذشته به‌دلیل حضور اسپانسر قدرتمند توانست 2 سال متوالی بر روی سکوی قهرمانی بایستد؛ به‌طوری‌که تهرانی‌ها با ما فاصله زیادی داشتند و بهترین‌های ایران تمایل داشتند برای تیم خراسان به میدان بروند، اما با کناررفتن حامیان مالی، هیئت نیز توانایی بستن قرارداد با ورزشکاران را ندارد و به‌همین‌دلیل امسال به همه اعلام کردیم که در صورت داشتن پیشنهاد به تیم‌‌های استان‌های دیگر بپیوندند که همین اتفاق نیز افتاد، اما برخی از ورزشکاران که جذب تیم‌ها نشدند، در قالب تیم هیئت استان راهی مسابقات می‌شوند؛ با این تفاوت که بحث قرارداد مالی در این تیم وجود ندارد. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی