کد خبر : 86928
/ 07:19

صدور ۶٠‌مجوز باغچه پیاده‌رو برای کافی‌شاپ‌ها

چند ماهی است که در بعـــضــی از پیاده‌روهای خیابان‌های مشهد صندلی رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها را می‌بینیم که با طراحی‌های مختلف، نمایی متفاوت به محیط بخشیده اند.

صدور ۶٠‌مجوز باغچه پیاده‌رو برای کافی‌شاپ‌ها

نجمه موسوی کاهانی| تعدادی با نورپردازی و برخی با تأکید بر گرافیک محیطی، استفاده از گل‌کاری و حصارکشی‌های چوبی سعی درخودنمایی و جلب نظر عابران و رهگذران پیاده دارند.

اما بعضی از آن‌ها فقط با اشغال بخشی از پیاده‌رو باعث ایجاد مشکلاتی در مسیر رفت و آمد عابران پیاده و نارضایتی مردم شده‌اند. در این مورد مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهرداری مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار شهرآرا گفت: طبق مصوبه شورای اسلامی شهر مشهد از ابتدای سال‌٩٧ شهرداری مشهد می‌تواند پیاده‌روها را به اصناف خاص مانند رستوران، کافی‌شاپ، فست‌فود، شیرینی فروشی، کتابفروشی و... واگذار کند.

به گفته بهروز کیانی تاکنون‌ ۶٠‌مجوز برای استفاده از پیاده‌روها صادر شده و نظارت کامل و دقیقی بر نحوه عملکرد آن‌ها صورت گرفته است.

﷯مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهرداری مشهد تأکید کرد: بر اساس مصوبه شورای شهر مشهد مجوز اشغال پیاده‌رو ازسوی این مشاغل به میزان ۵٠درصد است به شرط آنکه ایجاد نشود. برای تردد عابران و معلولان مشکلی 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی