کد خبر : 86935
/ 07:43

غایبان همیشه حاضر

هنرمندان با یادی از درگذشتگان سینمای ایران روز ملی سینما را گرامی داشتند

غایبان همیشه حاضر

ضحی زردکانلو| روز گذشته هشتگ روز ملی سینما بارها و بارها از سوی هنرمندان و سینماگران منتشر شد. نکته قابل‌توجه و وجه اشتراک در واکنش‌های عموم هنرمندان به این روز، گرامیداشت یاد درگذشتگان سینمای ایران است که آغازگر آن نیز پرویز پرستویی است. در ادامه برخی از اظهارنظرهای سینماگران را در خصوص روز ملی سینما مرور می‌کنیم.

از میان بزرگان سینمای ایران، پرویز پرستویی نخستین کسی است که در صفحه اینستاگرام خود روز ملی سینما را با یادی از عباس کیارستمی تبریک می‌گوید. او تصویری از دست خط خالق «طعم گیلاس» را با مضمون: «درست است که زندگی بسیار غم‌انگیز و بیهوده است، اما تنها چیزی است که ما داریم.» منتشر کرده است.

صابر ابر نیز با یادی از شاعر سینمای ایران، هشتک «روز ملی سینما» را زیر‌نویس عکس علی حاتمی کرده است.

حبیب رضایی به یاد فروغ فرخزاد و ابراهیم گلستان، دیالوگی را از فیلم مستند «خانه سیاه است» منتشر کرده و روز ملی سینما را در صفحه اینستاگرام خود تبریک گفته است.

هنگامه قاضیانی، از بازیگران موفق مشهدی سینمای ایران، با یادی از نقش «الهه» در فیلم «یک قناری، یک کلاغ» روز ملی سینما را تبریک گفته است.

برزو ارجمند نیز دیگر بازیگر مشهدی‌ای است که در صفحه اینستاگرام خود روز ملی سینما را گرامی داشته است. او ویدویی از پسرش را در حین فیلم‌برداری یکی از فیلم‌های سینمایی منتشر کرده است.

مستانه مهاجر نیز دیگر سینماگری است که روز ملی سینما را با یادی از عباس کیارستمی گرامی داشته است. او عکسی از خالق «سه‌گانه کوکر» منتشر کرده و نوشته است: روز ملی سینما مبارک ما. مهدی پاکدل با انتشار عکس یکی از لوکیشن‌های فیلم‌برداری در ارتفاعات کوهستانی به سختی کار عوامل پشت صحنه اشاره کرده و نوشته است: «روز ملی سینما را به همه‌ بچه‌های هنرمند و زحمت‌کش پشت دوربین تبریک می‌گویم. امیدوارم همیشه سالم و سرحال باشید تا بتونیم در کنار هم بیشتر جادو بسازیم.»

اما یکی از واکنش‌های درخور توجه به روز ملی سینما، پست اینستاگرامی اشکان خطیبی است، این بازیگر چندی پیش با انتشار عکسش در حال نوازندگی ویلن در فیلم «سینما نیمکت» و اعتراض به دیده نشدن این فیلم علی‌رغم سختی‌ها و مشکلاتی که برای بازی در این نقش متحمل شده بود، با دلخوری از سینما خداحافظی کرد، حال برای روز ملی سینما این عکسش را بازنشر کرده و به طعنه نوشته است: «میگن روز ملی سینماست، مبارکشون باشه»

بهاره رهنما بازیگر پرحاشیه سینمای ایران نیز عکس خود را در فیلم «افعی» (نخستین فیلم سینمایی‌ای که بازی کرده) به اشتراک گذاشته و یاد مرحوم محمدرضا اعلامی، داشته است. کارگردان و نویسنده این فیلم، را گرامی 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی