کد خبر : 86942
/ 08:00
از کشف خودرو لکسوس سرقتی تا احتکار ٩هزار یخچال در مشهد

احتکار میلیاردی در حاشیه شهر

احتکار میلیاردی در حاشیه شهر

محمد‌حسن سیرجانی | مأموران پلیس در‌قالب پنج طرح ضربتی با محوریت امنیت محله‌محور، ١٠٨سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار، فروشنده مواد مخدر، احتکار‌کننده کالا و اراذل و اوباش را دستگیر و ضمن توقیف ده‌ها میلیارد‌ریال کالای احتکار‌شده، چندین دستگاه خودرو، موتورسیکلت و لوازم سرقتی را کشف و ضبط کردند.

به گزارش شهرآرا، مأموران یگان امداد، پلیس آگاهی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی شهر مشهد در‌راستای افزایش نظم و امنیت و رضایت شهروندان، مرحله دیگری از طرح ضربتی امنیت محله‌محور را با محوریت دستگیری مخلان نظم و امنیت، مبارزه با احتکار، قاچاق کالا و فروش مواد‌مخدر در بخش‌های جنوبی شهر مشهد اجرا کردند.

این عملیات که هدایت آن را سرهنگ آقابیگی، فرمانده انتظامی مشهد، بر‌عهده داشت، در‌حالی آغاز شد که مأموران حین شناسایی و دستگیری چند‌سارق حرفه‌ای، یک دستگاه خودرو لکسوس سرقتی را در یکی از مناطق جنوبی شهر مشهد کشف کردند. مأموران در اولین مرحله از این طرح، ۶٩‌سارق را دستگیر و اموال سرقتی زیادی همچون موتورسیکلت و لوازم خانگی از مخفیگاه‌های آن‌ها کشف کردند.

تیم‌های اجرایی پلیس در مرحله دوم این عملیات ضربتی، موفق‌به کشف و توقیف مقدار زیادی کالای احتکار‌شده از‌جمله ٩هزار دستگاه یخچال، ٢٨‌تن روغن خوراکی، ۴۴٨‌تن برنج و ٢٠‌هزار قلم انواع ارزاق عمومی شامل رب و ماکارونی شدند. طبق نظر کارشناسان پلیس، ارزش این کالاهای کشف‌شده ٢۴۴میلیارد‌ریال برآورد شده است.

مأموران در مرحله سوم این عملیات به پاک‌سازی منطقه مصلای مشهد پرداختند و در این راستا، ضربه محکمی به مجرمان از‌پیش‌شناسایی‌شده این منطقه زدند. کارآگاهان پلیس آگاهی که در این بخش از عملیات نقش کلیدی داشتند، طی اقدامی غافلگیرانه، ١۵سارق خیابانی و سابقه‌دار را در مخفیگاه‌هایشان دستگیر و جلب کردند. دیگر تیم‌های عملیاتی پلیس نیز ٢‌نفر از عاملان اصلی کیف‌قاپی در منطقه را به‌همراه ٢محکوم فراری دستگیر کردند.

مجریان قانون در مرحله چهارم این طرح به‌سراغ نشانی‌هایی که پیش‌تر شناسایی شده بود، رفتند و ضمن دستگیری یک عامل اصلی کلاه‌برداری، یکی از اشرار معروف و سابقه‌دار مشهد را زمین‌گیر کردند.

در این طرح، مأموران به‌سراغ چند انبار زیر‌زمینی دپوی مواد غذایی رفتند و ٢۴میلیارد‌و ۵٠٠میلیون‌ریال برنج احتکار‌شده را کشف و توقیف کردند؛ چند متهم نیز دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

تیم‌های مبارزه با مواد‌مخدر و امنیت عمومی هم در مرحله پنجم این عملیات، موفق شدند با دستگیری ١٧توزیع‌کننده مواد‌ مخدر، دست این افراد را در واسطه‌گری فروش مواد در منطقه مصلی کوتاه کنند. علاوه‌بر‌این، مأموران، یکی از اراذل و اوباش منطقه را به‌همراه تعدادی اتباع بیگانه غیر‌مجاز دستگیر کردند و تحویل دادسرا دادند.

این عملیات ضربتی که در‌قالب پنج طرح اجرا می‌شد، سرانجام با توقیف ۶۶دستگاه موتور‌سیکلت متخلف و مزاحم به پایان رسید. سرهنگ ابراهیم قربانزاده، جانشین فرماندهی انتظامی خراسان‌رضوی در‌این‌باره گفت: طرح امنیت محله‌محور به پشتوانه همکاری آگاهانه مردمی و حمایت‌های دستگاه قضایی در تمام مناطق شهر مشهد اجرایی می‌شود. پلیس خود را موظف می‌داند برای ارتقای احساس نظم و امنیت عمومی شهروندان به‌ویژه ارتقای امنیت و انضباط اجتماعی در مناطق حاشیه‌ای مشهد، با جدیت و اهتمام بیشتری وارد میدان عمل شود.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی