کد خبر : 86955
/ 10:12
در دومین نشست فصلی شوراهای اجتماعی محلات منطقه ثامن مطرح شد

آیین‌نامه اجرایی شوراهای اجتماعی محلات مشهد تصویب می‌شود

دومین نشست فصلی شوراهای اجتماعی محلات منطقه ثامن با حضور معاون مشارکت‌های سازمان فرهنگی شهرداری مشهد، شهردار منطقه ثامن و جمعی از مسئولان منطقه در خانه تاریخی داروغه برگزار شد.

آیین‌نامه اجرایی شوراهای اجتماعی محلات مشهد تصویب می‌شود

منشادی| اعضای شورای اجتماعی محلات منطقه در این نشست گفت‌وگو محور، به ارائه نظرات و مشکلات محله خود پرداختند. از جمله این مشکلات می‌توان به زیاد بودن ساعت طرح زوج و فرد، نبود امنیت در برخی از محلات، گرد و خاک ناشی از اجرای پروژه‌ها و... اشاره کرد.

 

تصویب آیین نامه اجرایی جدید شوراهای اجتماعی محلات

رضا دانایی، معاون مشارکت‌های سازمان فرهنگی شهرداری مشهد، در این نشست ازآماده شدن آیین‌نامه جدید شوراهای اجتماعی محلات خبر داد و گفت: تا به امروز شوراهای اجتماعی محلات بر اساس یک دستورالعمل اجرایی درون سازمانی که از طریق معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهیه و تدوین شده بود عمل می‌کردند که البته اقداماتی که در راستای این دستورالعمل توسط شوراهای اجتماعی محلات انجام شده است، بسیار چشمگیر است.

وی ادامه داد: پس از آغاز به کار مدیریت جدید شهری و با توجه به اهمیت و نقش مؤثر شوراهای اجتماعی محلات و پس از بازنگری‌های مختلف در آیین‌نامه اولیه که توسط کارشناسان و صاحب‌نظران امر صورت گرفت، لایحه آیین‌نامه اجرایی شوراهای اجتماعات محلات به تازگی تقدیم شورای اسلامی شهر شده است تا پس از بررسی در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهر به تصویب برسد.

دانایی افزود: شوراهای اجتماعی محلات همانند یک پارلمان محلی نقش به‌سزایی در تصمیم‌ها و اقدام‌های مدیران شهری دارد و با تصویب این آیین‌نامه قدرت و نقش آن‌ها نیز بیشتر می‌شود.

معاون مشارکت‌های سازمان فرهنگی شهرداری مشهد مطرح کرد: آیین‌نامه اجرایی جدید شوراهای اجتماعی محلات با همکاری معاونت‌های فرهنگی و اجتماعی شهرداری‌های مناطق تصویب خواهد شد.

وی درباره هدف از تصویب این آیین‌نامه می‌گوید: این آیین‌نامه با هدف توانمندی و اثربخشی بیشتر شوراهای اجتماعی محلات در اداره امور شهر خواهد بود.

 

برای تأمین امنیت و ایمنی شهروندان منطقه آماده‌ایم

سید مصطفی نعمتی، شهردار منطقه ثامن، نیز در این نشست و بعد از ارائه نظرات و مشکلات اعضای شوراهای اجتماعی محلات با بیان اینکه جلسات و نشست‌های مردمی ظرفیت مناسب و فرصت مغتنمی برای ارتباط مستقیم مسئولان و مدیران با ولی‌نعمتان خود یعنی مردم و شهروندان و شنیدن درددل و خواسته‌های آنان است، افزود: از ابتدای حضورم در شهرداری منطقه ثامن تا آنجایی که در حوزه اختیارات و مسئولیت‌های شهرداری بوده است سعی در خدمت‌رسانی به شهروندان و حل مشکلات ساکنان منطقه داشته‌ام.

وی درباره موضوع ارتقای سطح امنیت معابر اطراف حرم مطهررضوی با توجه به کارگاهی بودن منطقه در طرح بهسازی و نوسازی بافت اطراف حرم‌ مطهررضوی، گفت: به لحاظ تأمین مسائل ایمنی و امنیتی شهروندان آمادگی هرگونه همکاری با نیروی انتظامی و بهداشت و سازمان آتش‌نشانی را داریم.

شهردار منطقه ثامن گفت: برخی از مسائل و مشکلاتی که در دو نشست‌ اخیر مطرح شد در حوزه کاری شهرداری‌ها نیست و مربوط به سایر سازمان‌ها و نهادهای خدمت‌رسان می‌شود که البته ما در شهرداری به عنوان خط مقدم و رابط، پیگیر و ارائه‌دهنده این خواسته‌ها با مقامات و مسئولان خواهیم بود تا مشکلات برطرف شود.

 

تعاون و همفکری مهم‌ترین دستاورد نشست‌های فصلی است

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ثامن نیز در این نشست فصلی، تعاون و همفکری را مهم‌ترین دستاورد نشست‌های فصلی مطرح کرد و گفت: نشست فصلی شوراهای اجتماعی محلات با هدف انتقال تجربیات و بحث و تبادل نظر درباره مسائل اجتماعی، فرهنگی و شهری محلات به طور مستمر برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این نشست‌ها با گردهمایی کارگروه‌های مختلف شوراهای اجتماعی محلات متشکل از ائمه جماعات، فرهیختگان، بانوان، مدارس، پیشگیری از جرم، کسبه، جوانان، بهداشت و...

و نیز مدیران و نمایندگان مجموع دستگاه‌های خدمت‌رسان در سطح منطقه انجام می‌شود.

دانشمند گفت: ارتباط و تعامل مستقیم مردم و مسئولان در این نشست‌ها میسر می‌شود، برآیند و ماحصل همفکری و تعاون این 2 رکن اجتماعی، دستاوردهای ارزشمندی از قبیل طرح‌های ابتکاری و کمک به نوآوری در عرصه خدمت‌رسانی خادمان شهر را به دنبال دارد.

وی تصریح می‌کند: طرح های ابتکاری شوراهای اجتماعی تا به امروز در سطح منطقه ما کم نبوده است و نمونه بارز همفکری و مشارکت شوراهای اجتماعی محلات منطقه ثامن که در محدوده حرم مطهررضوی اجرا شده و با استقبال شهروندان و زائران مشهدمقدس روبه‌رو شد، برگزاری مسابقات اذان، برگزاری نمایشگاه غدیر تا قدر در ماه مبارک رمضان و نیز جشن‌های محلی در مناسبت‌های گوناگون و دیگر برنامه‌ها بوده است.

 

رونمایی صندوق شهر قصه

طرح فرهنگی صندوق شهر قصه در نشست فصلی شوراهای اجتماعی محلات منطقه ثامن رونمایی شد.

به گزارش شهرآرامحله، در پایان دومین نشست فصلی شوراهای اجتماعی محلات منطقه ثامن، آیین رونمایی از طرح کتابخانه‌های کوچک رایگان پارکی با عنوان صندوق شهر قصه برگزار شد.

این طرح با هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و با مشارکت شوراهای اجتماعی محلات منطقه ثامن در سطح بوستان‌ها و مراکز فرهنگی و اماکن عمومی منطقه اجرا می‌شود.

پس از اجرای طرح کتابخانه‌تکانی که از تاریخ 15 اسفند سال گذشته تا 15 اردیبهشت امسال و با مشارکت شوراهای اجتماعی محلات منطقه ثامن برگزار شد، بالغ بر 1000 جلد کتاب مازاد اهدایی از شهروندان جمع‌آوری شد که در قالب صندوقچه کتاب، برای مطالعه در اماکن عمومی منطقه قرار داده شد.

 

اشتراک گذاری
نظرات شما
ک
22:12 0 0 پاســخ به ایــن نظــر

لطفایه گزارش و مطلب هم درباره فضای مکتب ودرس ومدرسه قدیماکه دریکی ازاطاقهای خانه داروغه هست بنویسیدتا خاطرات پدربزرگها ومادر بزرگها درفصل بازگشایی مدارس تداعی شودواین که قدیماارزش معلمها و دانش آموزان برای هم چقدرزیاد بوده!

روزنامه شهرآرا

با سلام
مخاطب گرامی پیام شما به حوزه شهرآرامحله ارجاع داده شد تا درصورت امکان گزارشی در این خصوص تهیه نمایند.
سپاس از همراهی گرمتان

نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی