• خانه
  • اقتصادی
  • توزیع کالاهای احتکاری با اولویت مناطق حاشیه مشهد انجام می شود
کد خبر : 87112
/ 09:48

توزیع کالاهای احتکاری با اولویت مناطق حاشیه مشهد انجام می شود

مدیر کل اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت:توزیع کالاهای احتکاری و تنظیم بازار با اولویت مناطق حاشیه مشهد انجام می شود.

توزیع کالاهای احتکاری با اولویت مناطق حاشیه مشهد انجام می شود

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از مهر، علی رسولیان در جلسه مشترک ستاد تنظیم بازار استان و ستاد پیگیری دستور العمل اجرایی سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی اظهار کرد : بر اساس برنامه ریزی ها توزیع کالای احتکاری و تنظیم بازار در حاشیه شهر وبرای نیازمندان تقویت و مساعدت می شود ضمن آنکه نیاز هیات های عزاداری را هم از محل طرح تنظیم بازار تامین خواهیم کرد.

وی افزود: در بحث تنظیم بازار از ابتدای سال تا کنون سه طرح در استان اجرایی شده که اولین آن در نوروز ۹۷ و دومی در قالب  طرح ضیافت در ماه رمضان و طرح سوم هم اکنون ویژه ماه محرم اجرایی شده است.

مدیر کل اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد:در حوزه کالاهای احتکاری هماهنگی خوبی بین دستگاه قضا و حوزه اجرایی و دستگاه های مربوطه ایجاد شده است و در نتیجه این تعامل و حضور گسترده تر فضای بازار برای اخلال گران و سودجویان اقتصادی به شدت ناامن خواهد شد.

وی تاکید کرد:درسایه این اقدامات هم اکنون بازار برای محتکران ناامن شده و مردم نیز به موضوع ورود یافته و مواردی از این دست را گزارش می دهند و هم افزایی خوبی بین دستگاه های مختلف در بخش های قضایی و اجرایی ایجاد شده است وتلاش بر آن است فضای جامعه را به نوعی مدیریت کنیم  که کمبودی ایجاد نشود و جلوی هر گونه سوءاستفاده هم گرفته شود.

رسولیان بیان کرد: تا کنون ۲۱ جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان و کمیته تامین ، توزیع و نرخ گذاری از ابتدای سال برگزار شده است و در قالب این طرح ها شکر ،برنج ، مرغ منجمد ، گوشت گرم و منجمد گوسفندی و گاوی عرضه شده است.

وی ادامه داد:هم اکنون ۱۵۳ تن گوشت قرمز منجمد در حال ورود به استان است و از هفته گذشته گوشت گرم وارداتی هم وارد بازار شده است همچنین طرح خرید گوشت با قیمت مناسب در ازای تحویل سبوس به دامداران هم طی روزهای اخیر آغاز شده و گوشت گرم قرمز از این محل نیز در حال ورود به بازار است.

مدیر کل اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد:گوشت منجمد تنظیم بازار ، برنج هندی و مرغ منجمددر قالب طرح ویژه محرم در نمایشگاه ها و مراکز توزیع عرضه شده است و تلاش می کنیم بتوانیم سطح متوسط قیمت ها در استان را از متوسط کشور پایین تر نگه داریم.

وی گفت:با توجه به ذخیره بسیار خوب اقلام اساسی در استان و حجم کشفیات قابل توجه کالاهای احتکاری ، هیچ مشکلی برای تامین کالاهای اساسی نداریم 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی