کد خبر : 87153
/ 07:57
شهردار منطقه 8 خبر داد؛

جمع‌آوری 348متکدی در منطقه

شهردار منطقه8 از جمع‌آوری 348متکدی در منطقه خبر داد و گفت: معضل متکدیان در خیابان امام رضا(ع) و چهارراه‌ها و میدان‌های شهرداری منطقه8، چهره نازیبایی به این منطقه بخشیده و بسیاری از مردم از وضعیت موجود گلایه‌ دارند.

جمع‌آوری 348متکدی در منطقه

صفائی| به گزارش شهرآرامحله، حجت فرقانی ادامه داد: نیروهای خدمات شهری منطقه چندین مرحله به سامان‌دهی متکدیان اقدام کرده‌اند، اما باز هم شاهد این افراد هستیم. متأسفانه بیشتر این افراد اتباع غیرایرانی و غیرمشهدی هستند که به این شهر و این نقطه می‌آیند تا از این راه برای خودشان درآمدی کسب کنند.

وی با بیان اینکه برخی از این افراد، متکدیان حرفه‌ای هستند که با اعضای خانواده در نقاط مختلف تجمع کرده و تکدیگری می‌کنند توضیح داد: شهرداری به تنهایی قادر به جمع‌آوری متکدیان نیست و همکاری دیگر ارگان‌ها لازم است.

فرقانی یادآور شد: پدیده تکدیگری علاوه‌براینکه چهره نازیبایی به شهر می‌بخشد، در حوزه امنیت نیز مشکلاتی را برای جامعه به همراه دارد.

معضل دست‌فروشی از دیگر مشکلات این منطقه است که در خیابان امام رضا(ع) بیشتر از نقاط دیگر به چشم می‌خورد. شهردار منطقه با بیان این موضوع خبر از جمع‌آوری هزار و 88دست‌فروش و بساطی داد و افزود: هرچند معضل دست‌فروشی پدیده‌ای جدید نیست اما این سال‌ها با گستردگی آن مواجه شده‌ایم. این افراد با حضورشان در پیاده‌روها مسیر را بر عابران پیاده می‌بندند و مشکلات زیادی در تردد ایجاد می‌کنند.

121615.jpg

هر روز افراد زیادی با استفاده نامتعارف از معابر عمومی مانع از اعمال حق عمومی دیگران می‌شوند که شهرداری بنا به وظیفه مکلف به رسیدگی و جلوگیری از انسداد و رفع سد‌معبر است. فرقانی دراین باره گفت: سد معبر یا بستن مسیر رفت‌وآمد در هر یک از معابر عمومی طبق قانون، تجاوز به حقوق شهروندان محسوب شده و نه‌تنها مشمول پیگرد قانونی می‌شود بلکه از نظر شرعی نیز دارای اشکال است. در پنج‌ماهه نخست سال بیش از 772 اخطاریه سد معبر صادر که منجر به جمع‌آوری 669مورد اجناس کسبه شده است. 

شهردار منطقه8 با اشاره به خودروهای متخلفی که با پارک‌کردن در پیاده‌رو سبب مشکل‌هایی برای عابران شده‌اند گفت: تعداد هزار و 421‌خودروی متخلف که در معابر اصلی در پیاده‌روها پارک کرده بودند توسط پلیس راهور اعمال قانون و جریمه شدند. این خودروها و وسایل نقلیه سبب کندی عبور و مرور می‌شوند و برای کسبه نیز ایجاد مزاحمت می‌کنند. ازاین‌رو پلیس راهور با مشاهده خودروهای متخلف آن‌ها را اعمال قانون می‌کند.

شهردار منطقه8 به ضرورت جمع‌آوری چادرخواب‌ها و معضلاتی که ایجاد می‌کنند، گفت: با توجه به مجاورت این منطقه با بارگاه ملکوتی‌ حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) یکی از ضروری‌ترین مأموریت‌های واحد سد‌معبر جمع‌آوری چادرخواب‌ها و هدایت آنان به اردوگاه‌های اسکان زائر و همچنین جلوگیری از اتراق در پارک‌ها، میدان‌ها و معابر است که از ابتدای امسال تاکنون 835‌چادرخواب از منطقه جمع‌آوری شده‌ است.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی