کد خبر : 87177
/ 10:48

اویل‌پرایس: هند از کاهش شدید نفت ایران ناتوان است

یک پایگاه خبری تحلیلی در حوزه انرژی نوشت که هند از کاهش شدید نفت ایران ناتوان است.

اویل‌پرایس: هند از کاهش شدید نفت ایران ناتوان است

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از تسنیم، وبگاه «اویل پرایس» در گزارشی با اشاره به فشارهای آمریکا بر هند برای متوقف کردن واردات نفت از ایران نوشت: بعید است که هند بتواند واردات نفت خام خود از ایران را به صفر برساند.

این گزارش افزود: ارزش روپیه در برابر دلار در سال جاری، ١٢ درصد کاهش یافته و بهای نفت در داخل را افزایش داده است. بدتر آن که، هند در سال گذشته بهای سوخت را واقعی تر کرد و آن را به بهای بین المللی نزدیک تر ساخت. اکنون که بهای سوخت به شدت افزایش یافته ، دولت با فشار مواجه شده است تا بهای آن را افزایش دهد.

اویل پرایس ادامه داد: بانک امریکن مریل لینچ در ماه ژوئن اعلام کرد که «فشار بر دولت هند بسیار زیاد است. میانگین درآمد سرانه در این کشور- در مقایسه با ٦٢ هزار و 200 دلار در امریکا- تنها ٧ هزار 800 دلار است.»

گزارش فوق افزود: نیاز هند به نفت در سه ماهه دوم سال جاری در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته، 205 هزار بشکه در روز افزایش یافته است. فشارهای سیاسی و اقتصادی داخلی در هند باعث شده است که دولت - هرچند می خواهد روابط خوب خود با آمریکا را حفظ کند- از کاهش شدید واردات نفت ایران ناتوان باشد. ولی در صورتی که هند روزانه چند صد هزار بشکه از واردات نفت خود از ایران را بکاهد، انتظار می رود که واشنگتن با توجه به اظهارات وزیر خارجه پامپئو، برای هند معافیت قائل شود.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی