کد خبر : 87612
/ 08:33
شمار کشته‌شدگان به ٢۴نفر رسید

انتقال مسمومان مصرف مشروب‌آلوده به مشهد

مصرف مشروبات‌الکلی مسموم در کشور تا کنون جان‌ ده‌ها نفر را در ۴استان گرفته است.

انتقال مسمومان مصرف مشروب‌آلوده به مشهد

شهرآرا آنلاین -  سهیل دیبا | مصرف مشروبات‌الکلی مسموم در کشور تا کنون جان‌ ده‌ها نفر را در ۴استان گرفته است. یکی از استان‌های درگیر با این موضوع خراسان‌شمالی بوده است که در حال حاضر ٢نفر از مسمومان از شهرستان بجنورد برای ادامه درمان به بیمارستان‌های مشهد منتقل شده‌اند.

به گزارش شهرآرا، بر اساس گزارش اورژانس کشور تا‌کنون ٢۴نفر بر اثر مصرف مشروبات‌الکلی در کشور جان خود را از دست داده‌اند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور در‌این‌باره گفت: براساس گزارش‌های رسیده ۲۶۳‌نفر مسموم و ۲۴‌نفر فوتی و ۳‌نفر دچار مرگ مغزی شده‌اند.

دکتر پیرحسین کولیوند افزود: از مجموع ‌مسمومان ۴۶نفر از بیمارستان ترخیص شده‌اند و ۲۱۷نفر همچنان در مراکز درمانی بستری هستند که ۱۵‌نفر از آن‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند. 

وی در‌باره تعداد کشته‌ها به تفکیک هر استان بیان کرد: تا‌کنون در استان‌های هرمزگان ۱۶نفر‌ و خراسان شمالی و البرز هر استان‌ ۴‌نفر، جان خود را از دست داده‌اند و در استان کهگیلویه و بویراحمد ۳‌نفر دچار مرگ مغزی شده‌اند.

 

﷯ انتقال ٢مسموم به مشهد

فرمانده انتظامی خراسان‌شمالی روز گذشته درباره جزئیات پرونده مسمومیت تعدادی از شهروندان این استان بر اثر مصرف مشروبات‌الکلی مسموم بیان کرد: در ١٠‌روز گذشته ٢۵‌نفر در شهرستان‌های بجنورد و شیروان به علت مصرف مشروبات‌الکلی دچار مسمومیت شده‌اند. سردار علیرضا مظاهری افزود: متأسفانه تا کنون ٣نفر جان خود را از دست داده‌اند و ٢نفر از مسمومان نیز برای ادامه درمان به بیمارستان‌های مشهد اعزام شده‌اند.

 

﷯ دستگیری ٣١متهم

وی در‌باره اقدامات پلیسی در این پرونده اظهار کرد: تعدادی از افرادی که به تهیه و توزیع ناایمن مشروبات در بازار اقدام کرده بودند ازسوی مأموران پلیس آگاهی استان شناسایی شدند. فرمانده انتظامی خراسان‌شمالی خاطر نشان کرد: با اقدامات پلیسی صورت گرفته یک کارگاه زیرزمینی که این مواد را تهیه می‌‌کرد شناسایی شد درحالی‌که ۶نفر در آن مشغول فعالیت بودند.

مظاهری ادامه داد: علاوه بر این ۶نفر، ٢۵‌نفر دیگر نیز که مشروبات‌الکلی توزیع می‌کردند در یک عملیات گسترده ازسوی مأموران دستگیر شدند. با تشکیل پرونده تحقیقات در‌این‌باره 

ادامه دارد. وی با اشاره به اینکه مشروبات دست‌ساز به لحاظ مواد استفاده شده، مرگ‌بار هستند، افزود: مسمومیت با این نوع مشروبات بسیار خطرناک است از این رو به افرادی که به خرید این مشروب اقدام کرده‌اند، توصیه می‌شود به هیچ عنوان آن را مصرف نکنند و در صورت مشاهده کوچک‌ترین ناراحتی و علائم مسمومیت، سریعا به مراکز درمانی مراجعه کنند. 

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی