کد خبر : 87850
/ 05:59
پاسخ مدیران شهری به گلایه شهروندان از ترافیک میدان نمایشگاه

میدان نمایشگاه و بازهم وعده ساخت تقاطع غیرهمسطح

مدت‌هاست که مردم مشهد منتظر هستند تا مسئولان برای رفع معضل ترافیک بولوار نمایشگاه، اقدامی کاربردی انجام دهند؛ میدانی که گاهی ساعت‌ها معطل شدن در ترافیک آن، تبدیل به کابوسی برای مردم منطقه شده است.

میدان نمایشگاه و بازهم وعده ساخت تقاطع غیرهمسطح

شهرآرا آنلاین - مدت‌هاست که مردم مشهد منتظر هستند تا مسئولان برای رفع معضل ترافیک بولوار نمایشگاه، اقدامی کاربردی انجام دهند؛ میدانی که گاهی ساعت‌ها معطل شدن در ترافیک آن، تبدیل به کابوسی برای مردم منطقه شده است. 

شهرآرا در شماره ١١مهرماه به مطالبات مردمی مبنی بر کاهش ترافیک میدان نمایشگاه پرداخت.

اما معاون مطالعات و برنامه‌ریزی سازمان ترافیک مشهد در رابطه با مشکلات ترافیکی این میدان گفت: میدان نمایشگاه به‌دلیل موقعیت شهری، از اهمیت خاصی برخوردار است تاحدی‌که شخص شهردار نیز این موضوع را پیگیری می‌کند.

سیدحسن محسنیان افزود: راهکارهایی را پیشنهاد داده‌ایم و برنامه‌هایی برای بهبود و اصلاح ترافیک منطقه مدنظر داریم که هنوز در مرحله تصمیم‌گیری است.

وی به طرح‌های کاربردی پیشنهادشده اشاره و بیان کرد: تقویت زیرساخت‌های حمل‌و‌نقلی، تقویت کندروهای بولوار وکیل‌آباد، احداث دوربرگردان غیرهم‌سطح در بولوار برونسی و احداث معبری زیرگذر که مسیر نمایشگاه را به شاندیز متصل کند، ازجمله طرح‌های پیشنهادشده توسط تیم مطالعاتِ سازمان ترافیک است. محسنیان با تاکید بر اینکه این طرح‌ها به‌صورت بلندمدت یا میان‌مدت است، ادامه داد: باتوجه‌به اهمیت گره ترافیکی در این میدان، مراحل اجرایی طرح‌ها پس از تایید، بلافاصله وارد فاز اجرایی می‌شود تا بخش بزرگی از مشکلات ترافیک منطقه حل شود.

وی همچنین از طرح موثری برای کاهش ترافیک خبر داد و افزود: طرح دیگری که تصویب شده است و در مرحله مشاوره قرار دارد، تبدیل میدان نمایشگاه به تقاطع غیرهم‌سطح است که با تصویب نهایی آن، بخش بزرگی از مشکل ترافیک حل می‌شود.

 

﷯ حل مشکل پلاک١٧٨ 

رئیس کمیسیون حمل‌و‌نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد نیز در گفت‌وگو با خبرنگار شهرآرا گفت: ترافیک میدان نمایشگاه نیاز به طرح‌های زیرساختی دارد و نمی‌توان به‌صورت ویژه طرح‌های کوتاه‌مدت را اجرا کرد.

مجتبی بهاروند افزود: با راهکارهایی مثل حل مشکل پلاک١٧٨ در منطقه، اجرای طرح زیرگذر پل برونسی و قرار دادن اتوبوس‌های خط ویژه، به کاهش ترافیک منطقه کمک خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه برای کاهش بار ترافیکی، چاره‌ای جز فرهنگ‌سازی نداریم، تصریح کرد: باید بر این نکته تاکید کرد که در مناطق پرترافیک مشهد حتی اگر پل بسازیم و تمام تقاطع‌ها را غیرهم‌سطح کنیم، اگر رفتار ترافیکی مردم اصلاح نشود، بازهم شاهد ترافیک خواهیم بود.

به‌گفته این عضو شورای اسلامی شهر مشهد باید فرهنگ استفاده از وسایل حمل‌و‌نقل عمومی نهادینه شود. اگر مردم با کمی پیاده‌روی خود را به مترو برسانند، درگیر ترافیک نمی‌شوند.

بهاروند تاکید کرد: یکی از اصلاح رفتارها این است که مردم به‌صورت هم‌زمان در اطراف نمایشگاه ازدحام نکنند و بازدیدهای خود را در ساعات مختلفی انجام دهند. 

وی با اشاره به سرویس‌دهی کامل اتوبوس‌رانی در تمام شهر اظهار کرد: در نزدیکی نمایشگاه بین‌المللی، خط یک مترو نیز وجود دارد. درمورد برنامه‌های نمایشگاه نیز باید اذعان کرد که نمایشگاهِ خریدهای فصلی در سال حدود دو مرتبه برپا می‌شود که با استقبال تمام گروه‌های مردمی روبه‌روست اما سایر نمایشگاه‌ها، بیشتر حالت بازدید دارد و خریدی در کار نیست، بنابراین مردم به‌راحتی می‌توانند از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی