کد خبر : 87904
/ 12:35
بنیادی با اشاره به ارسال پیامک‌های توهین‌آمیز به نمایندگان؛

به جای توهین نظرات کارشناسی بدهید

یک عضو فراکسیون امید گفت: کسانی که به نماینده‌ها درخصوص FATF پیامک‌ می‌دهند به جای توهین مسائل کارشناسی را در نظر بگیرند.

به جای توهین نظرات کارشناسی بدهید

به گزارش شهرآرا آنلاین به نقل از ایسنا، بهروز بنیادی، در خصوص فضای حاکم بر مجلس برای FATF، اظهار کرد: این لایحه از چندین ماه در کمسیون‌های مختلف از جمله امنیت ملی مورد بررسی و در این زمینه مباحثات خوبی نیز صورت گرفته است.
 
وی ادامه داد: ضمن آنکه همه دستگاه‌های متولی این امر از جمله بانک مرکزی، وزارت اقتصاد، شورای عالی امنیت ملی، وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه همه در جلسات مختلف کمیسیون حضور پیدا کرده و نظرات خود را نیز ارائه دادند، فضاهایی که ممکن است به ما آسیب‌رسان باشد بررسی شده است.
 
نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی افزود: مخالفان لایحه FATF با این استدلال که شاید در بحث انتقال اطلاعات حساب‌های مختلف چه دستگاه‌های دولتی و چه نظامی که در کشور وجود دارد مشکلاتی وجود بیاید مخالف آن هستند، با توجه به تعریفی که از تروریسم وجود دارد و باتوجه به تعریفی که ما از برخی گروه‌های آزادی بخش در جهان می‌کنیم، ممکن است که برای ما محدودیت‌هایی داشته باشد که این امر نیز عامل مهمی در ایجاد این مخالفت‌ها است.
 
بنیادی خاطرنشان کرد: آن چیزی که در مجموع در متن کنوانسیون وجود دارد، بیش از 12 تا 13 مورد وجود دارد که اعلام می‌کند تصمیم‌گیری در این زمینه بر عهده قوانین داخلی آن کشور است. حتی اگر کشور دیگری خواستار اطلاعات باشد باید تفاهم‌نامه امضا کنند.
  
نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: FATF یک گروه بین‌المللی است و در بخش مبادلات بانکی و مالی توصیه‌هایی را به کشورهای عضو خود اعلام می‌کند و نپیوستن به این لایحه امکان برقراری تبادلات مالی و بانکی را سلب می‌کند.
 
بنیادی بیان کرد: من همواره به نظرات همه افراد احترام می‌گذارم، مجلس جایی است که در آن نظرات کارشناسی مطرح می‌شود و نمایندگان نیز بر حسب همین تبادل نظرات و دست پیدا کردن به افکار مختلف تلاش می‌کنند.
 
وی افزود: در این رابطه پیامک‌های زیادی برای نمایندگان ارسال می‌شود که به نظر من هیچکدام از این پیامک‌ها کارشناسی شده نیست و همه آن‌ها به صورت شعاری است، انتظار داریم دوستانی که این پیام‌ها را ارسال می‌کنند مسائل کارشناسی را در پیامک‌های خود در نظر بگیرند شاید تاثیر بهتری داشته باشد.
 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی