کد خبر : 88082
/ 08:19

سارقان مکار در دام شهروند هوشیار

افرادی که با شگردی مرموزانه به سرقت از خودروها اقدام می کردند، گرفتار شدند

سارقان مکار در دام شهروند هوشیار

شهرآرا آنلاین -  یکی از عاملان سرقت از خودروهای سواری در مشهد که با شگردی مرموزانه عمل می کردند، با هوشیاری یک شهروند گرفتار شد.

به گزارش شهرآرا، یک شهروند در پیگیری پرونده سرقت لوازم درون خودروش به کلانتری سناباد مراجعه کرد. او با اعلام اینکه چندروز پیش افرادی لوازم درون خودروش را در سه راه ادبیات مشهد ربوده اند، با هدایت سرگرد عابدیان، به افسر تجسس کلانتری مراجعه کرد.

مرد میان سال در اظهاراتش اعلام کرد: «در ماشینم را قفل کرده بودم. البته اعتراف می کنم که دزدگیر نداشتم و در نصب آن کوتاهی کردم. کارم حدود یک ساعت زمان برد. وقتی برگشتم از دور دیدم که یک نفر باند به دست، از سمت شاگرد خودرو من دارد پیاده می شود. با سر و صدا به سمتش دویدم اما او با دیدن من به سمت خودرو مسافربر شخصی که در حاشیه خیابان نگه داشته بود دوید و سوار شد و با وجود سر و صدای من، فرار کردند.»

با اظهارات شاکی گروهی از مأموران کلانتری سناباد مأمور شدند تا به پرونده ورود پیدا کنند. شاکی در گوشه ای از صحبت هایش از حضور شهروندی در ماجرای سرقت خبر داد که این فرد بدون جلب توجه سارقان به عکس برداری از صحنه سرقت اقدام کرده بود.

با شناسایی این شهروند و همکاری او با گروه بررسی کننده پرونده، شماره پلاک خودرو سارقان شناسایی شد. با کسب این سرنخ مهم، مأموران عملیات خود را ادامه دادند و توانستند مالک این خودرو را شناسایی و او را برای پاره ای توضیحات فرابخوانند.

با حضور مالک خودرو مسافربری و اعلام موضوع سرقت، او مدعی شد که هیچ نقشی در این سرقت نداشته است و اصلا روحش هم از این موضوع خبر ندارد. وقتی این مرد میان سال با مال باخته روبه رو شد، و این فرد او را شناسایی کرد، راننده میان سال به داستان سرایی جدیدی روی آورد.

او در باره آنچه در سه راه ادبیات رخ داده بود، ادامه داد: «دور میدان شریعتی بودم که فردی تقاضای ماشین دربستی کرد. این مسافر اعلام کرد که خودروش در کنار خیابان خاموش شده و حالا باید برود و مقداری از وسایل را بردارد. او را به سه راه ادبیات بردم. او از من خواست کنار یک پراید ١١١بایستم و پس از دقایقی با مقداری وسایل دوباره سوار شد . او را مقابل پست مرکزی پیاده کردم و ١۵هزار تومان کرایه از او گرفتم.»

 

ضد و نقیض گویی مالک خودرو

بررسی وضعیت مالک خودرو نشان داد که او به موادمخدر اعتیاد دارد و ماده مخدر شیشه مصرف می کند. ازاین رو این احتمال وجود داشت که او برای رسیدن به موادمخدر به این کار اقدام کرده باشد. وقتی از راننده میان سال پرسیده شد که «چرا در قبال سروصداهای مالک خودرو که از پشت سر به سمت خودرو شما می دوید، واکنشی نشان ندادی؟» او به تناقض گویی افتاد و از اعلام واقعیت طفره رفت.

طبق تصاویری که از شهروند وظیفه شناس به پلیس رسیده بود، علاوه بر راننده، متهم دیگر پرونده نیز شناسایی شد.

در حالی تحقیقات برای شناسایی متهم دیگر پرونده آغاز گردید که مشخص شد، سارقان ٢عدد باند، یک پاوربانک و مقدار ٣٠٠هزار تومان وجه نقد از داخل این خودرو ربوده اند.

 

احتمال افزایش سرقت ها

فرمانده انتظامی مشهد درباره این پرونده به شهرآرا گفت: در حال حاضر گروهی از افسران کلانتری سناباد با بررسی این پرونده به دنبال دستگیری متهم دیگر هستند.

سرهنگ اکبر آقابیگی افزود: یکی از نکات مهم و مغفول در سرقت خودروها، مربوط به سهل انگاری رانندگان درباره نصب تجهیزات ایمنی، نظیر دزدگیر، قفل فرمان و پدال و قفل کاپوت است که در بیشتر پرونده های سرقت خودرو با این مشکل مواجه هستیم.

وی ادامه داد: تحقیقات از متهم دستگیر شده برای شناسایی دیگر سرقت های احتمالی ادامه دارد و اگر افرادی در خیابان های ابن سینا، اسدا...زاده و چهارراه دکترا، خودروشان مورد سرقت تجهیزات واقع شده به کلانتری ١۵سناباد مراجعه کنند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی