کد خبر : 88095
/ 08:50

کم کاری مسئولان در سالم سازی فضای مجازی

چگونگی حضور کودکان در فضای مجازی و خطرها و آسیب هایی که این فضا می تواند برای آن ها داشته باشد، همواره از دغدغه های والدین بوده است. در وزارت ارتباطات نیز به عنوان یکی از متولیان اصلی فضای مجازی در کشور، همواره دغدغه این مسئله مطرح بوده است و طرح هایی نیز برای سامان بخشی به حضور کودکان در اینترنت و پاک سازی آن تدوین شده است.

کم کاری مسئولان در سالم سازی فضای مجازی

به گزارش شهرآراآنلاین، یکی از مهم ترین برنامه های وزارت ارتباطات در این راستا، طرح « ۲۰ تا ۲۰» نام دارد که حدود ٧ ماه از تدوین آن می گذرد. این طرح در راستای حمایت از کودکان در فضای مجازی و در راستای اجرایی شدن سند حمایت و برنامه اقدام توسعه خدمات فضای مجازی کودکان و نوجوانان تدوین شد و بر اساس آن قرار بود پس از یک سال از اجرای آن، شاهد تغییرات ملموسی در جهت حضور کودکان در فضای مجازی بدون آسیب و پاک باشیم.

در همین زمینه، خسرو سلجوقی، عضو هیئت عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران و مجری توسعه خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان، درباره اهداف این طرح گفت: «این طرح شامل بخش های مختلفی است. به عنوان مثال در قالب این طرح اپراتور کودک را خواهیم داشت که با کمک همراه اول راه اندازی شده و قصدش نه تنها ایجاد ارتباط سالم، بلکه فراهم آوردن محیط و محتوای مناسب برای کودکان است.»

البته پس از گذشت حدود ٧سال، به نظر می رسد که این طرح نیز مانند بسیاری از پروژه های مختلف در کشورمان تنها در حد حرف در حال اجراست و رسیدن به نتایج ملموس تر حاصل از اجرای آن، نیازمند عزم جدی تر مسئولان خواهد بود.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی