• خانه
کد خبر : 88146
/ 09:52
در دیدار شهردار منطقه 8با سر کلانتر پنجم فرماندهی نیروی انتظامی مشهد مطرح شد

پارکینگی برای موتورها

شهردار به اتفاق مدیران شهرداری منطقه8 به مناسبت هفته ناجا دیداری با سرکلانتر پنجم و رؤسا و نیروهای 2کلانتری فیاض‌بخش و جهاد داشتند.

پارکینگی برای موتورها

به گزارش شهرآآراآنلاین، در ابتدای جلسه شهردار منطقه، توضیحی درباره گستردگی و اهمیت ویژه منطقه8 داد و گفت: منطقه8 به دلیل موقعیت مکانی‌اش و وجود حرم مطهر رضوی، سازمان‌ها، نهادهای دولتی و مراکز تجاری از حساسیت بیشتری برخوردار است.

حجت فرقانی ادامه داد: منطقه8 در ظاهر صد هزار نفر جمعیت ساکن و در واقع یک میلیون جمعیت میهمان دارد که همیشه جابه جا می‌شود. علاوه بر آن 12میلیون جمعیت شناور از زائران در این منطقه هستند. کسی که با این منطقه آشنایی نداشته باشد با نگاه اول حرم مطهر رضوی و خیابان‌های اصلی را مشاهده می‌کند، اما پس از مدتی بودن در منطقه و آشنایی بیشتر متوجه خواهد شد کوچه و پس کوچه‌های موجود که بافت قدیمی دارند در شأن شهر مشهد نیست و باید تغییر کند.

وی افزود: خیلی تلاش کردیم تا مردم پای کار بیایند و اراضی تجمیع شوند و کوچه‌ها را به 8متری برسانیم، اما کسی راضی نشد. طرح‌های جامع و تفضیلی هم بر همین اساس برنامه‌ریزی شده است، اما وقتی مردم پای کار نیایند، اتفاقی نمی‌افتد.

وی درباره دغدغه‌های شهرداری و مشکلات خدمت رسانی در مرکز شهر به دلیل کوچه‌های کم‌عرض این‌چنین توضیح داد: در کوچه‌های کم‌عرض تردد خودروهای امدادی مانند آمبولانس یا خودروهای آتش‌نشانی سخت و گاهی غیر ممکن است.

فرقانی یادآور شد: به‌طور حتم نیروی انتظامی هم در این کوچه‌های تودرتو که گاهی نمی‌دانند انتهایش کجاست با مشکل مواجه می‌شوند.

شهردار منطقه درباره دیگر مشکلاتی که در منطقه8 وجود دارد و امنیت را برای مردم با مشکل مواجه کرده است، این‌چنین می‌گوید: برخی از خانه‌های قدیم هم خالی از سکنه هستند و مکانی مناسب برای معتادان و کارتن‌خواب‌ها. بیشتر خانه‌های منطقه ما زائرپذیر است که مسافر پذیرش می‌کنند، اما استحکام لازم را ندارند. ما باید این خانه‌ها را پلمب کنیم اما برای اجرایی شدن آن نیروی اجرایی کم داریم و  به همکاری کلانتری‌های منطقه نیاز داریم.

  نهادها و سازمان‌های مهم در حوزه کاری ما

سرهنگ محمد حسن مالکان، سرکلانتری پنجم فرماندهی نیروی انتظامی مشهد،  نیز در ادامه صحبت شهردار توضیح داد: زائرسراهای غیرمجاز برای ما هم مشکلاتی ایجاد می‌کنند. کنترل این زائرسراها به دلیل نداشتن مجوز و شناخته نبودنشان کار ما را سخت می‌کند. اگر برای نظارت بر این زائرسراها به کمک از طرف کلانتری‌های منطقه نیاز باشد ما در حد اختیاراتمان همکاری خواهیم کرد.

وی درباره ادارات و نهادهای مهم دولتی در این منطقه گفت: استانداری و فرمانداری 2 نهاد مهم در محدوده کاری ماست که هر زمان مردم با مشکل مواجه می‌شوند به این 2 نهاد مراجعه می‌کنند و کنترل نظم برعهده نیروهای کلانتری‌هاست. همان‌طور که دلارفروش‌ها برای شهرداری مشکل‌ساز هستند، نظم حوزه کاری ما را هم برهم می‌زنند و باید حواسمان به آن‌ها و گلایه‌های مردمی باشد. 

 سرکلانتر پنجم مشهد با اشاره به اینکه هر کاری سختی‌ و مشکلات خاص خودش را دارد، توضیح داد: این محدوده زائران امام رضا(ع) تردد دارند و کار ما خدمت به زائر امام رضا(ع) است و معنایش این است که ما خادم حضرت هستیم. همین موضوع سختی کار ما را کاهش می‌دهد.

سرهنگ  مالکان با اشاره به مشکل سرقت موتورها در سطح منطقه پیشنهاد داد: یکی از دغدغه های همکاران ما  سرقت موتورسیکلت است و نبود پارکینگ موتور‌سیکلت در برخی از فروشگاه‌ها، مشکل را افزایش می‌دهد که شهرداری با ایجاد پارکینگ حاشیه‌ای می‌تواند این مشکل را رفع کند.

سرگرد نیک‌مرام، رئیس کلانتری جهاد، نیز درباره پیگیری‌های احداث پارکینگ موتور در بوستان کوهسنگی توضیح داد: سال گذشته مکاتباتی برای پارک کوهسنگی داشتیم، درنهایت الیت اعلام کرد از نظر اقتصادی برای ما صرفه ندارد، برای همین پس از پیگیری‌های متعدد آن را به معاون امنیت دادستانی اعلام کردیم و اکنون از این حوزه پیگیری می‌کنیم. 

شهردار منطقه دراین‌باره توضیح داد: برای پارک کوهسنگی حاضریم، هر کاری از دست ما برآید انجام دهیم اما این موضوع را در نظر داشته باشید؛ الیت پاسخ‌گوی ما نیست، اما فروشگاه‌ها را می‌توانیم ملزم به این‌کار کنیم.

فرقانی دراین‌باره توضیح داد: شهرداری در خیابان‌های دیالمه، اندرزگو، سعدی، مدرس و.... فضای الیت را ایجاد کرده و به موتورسیکلت‌ها اختصاص داده‌ است حتی به تازگی در کنار اورژانس عدالتیان هم چرخ‌بند احداث کرده‌ایم.

  نیاز به فرهنگ‌سازی داریم

فرقانی، شهردار منطقه، در ادامه گفت: مشکل اصلی نبود فرهنگ پارک موتور در کنار چرخ‌بندهاست. مردم موتورهایشان را به درخت، ستون و حتی نهال‌های کوچک قفل می‌زنند. دور فلکه بیمارستان امام رضا هم معضل داریم. مردم در پارکینگ ها پارک نمی‌کنند. تا خودشان نخواهند اتفاقی نمی‌افتد. ما باید فرهنگ‌سازی انجام دهیم. مأمور سدمعبر شهرداری به همراه مأمور کلانتری به این افراد اخطار دهند تا موتورهایشان را در چرخ‌بندها قفل کنند. ما حاضریم با فروشگا‌ه‌های بزرگ هماهنگ کنیم تا نگهبانی برای تمام خودروها و موتورسیکلت‌ها بگذارند که سرقت نشود.

  آمار جرایم افزایشی نداشته است

سرهنگ مالکان در پاسخ به مسئول روابط عمومی شهرداری منطقه8 درباره افزایش جرایم خشن طی امسال و امنیت زیرگذرها توضیح داد: آمار جرایم خشن ما نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است. به‌طور مثال در هفته‌ای که گذشت اصلا جرمی نداشته‌ایم. جرایم ما بیشتر جرایم خرد است که به دنبال این هستیم با آگاه‌سازی مردم پیشگیری کنیم. در بحث امنیت زیرگذرها در این شش ماهه اول سال هیچ مورد شکایتی نداشته‌ایم. هر موقع از شبانه‌روز تماس بگیرید 110پیگیری می‌کند.

جانشین کلانتری فیاض‌بخش نیز در این جلسه از مشکلات حوزه کاری‌شان گفت؛ میدان انقلاب درختچه‌هایی دارد که مکان امنی برای معتادان و بزهکاران است درصورت امکان بررسی و هرس شود. دراین‌باره شهردار قول پیگیری داد.

سرگرد نیک‌مرام، رئیس کلانتری جهاد، در انتها تذکر داد: از مردم می‌خواهیم خودروهایشان را در محل‌های امن پارک کنند از وسایل امنیتی مانند قفل پدال یا قفل فرمان استفاده کنند. وسایل قیمتی و مدارکشان را هم داخل خودرو نگذارند.

در انتهای این دیدار  از نیروهای کلانتری‌های جهاد و فیاض‌بخش به دلیل حضور پررنگشان در شوراهای اجتماعی محلات تقدیر شد

 

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی