کد خبر : 88181
/ 08:21

رتبه سوم خراسان رضوی در پذیرش دانشجو

براساس آخرین آماری که مؤسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم اعلام کرده است، درمجموع ٢هزار و ۵۶٩دانشگاه در کشور وجود دارد که از‌این‌میان تعداد ۵۳۰واحد سهم دانشگاه آزاد، ۳۰۹مؤسسه غیرانتفاعی، ۱۷۰مرکز فنی‌وحرفه‌ای، ۴۶۶مرکز پیام‌نور، ۹۵۳واحد علمی‌کاربردی و ۱۴۱دانشگاه دولتی در ۳۱استان کشور ثبت شده است.

رتبه سوم خراسان رضوی در پذیرش دانشجو

به گزارش شهرآراآنلاین، براساس آمار مؤسسه فوق، این تعداد دانشگاه پذیرای ۳میلیون و ۷۹۴هزار و ۴۲۰دانشجو هستند که از این تعداد، یک‌میلیون و ۷۲۳هزار و ۲۶۹نفر زن و ۲‌میلیون و ۷۱هزار و ۱۵۱دانشجو مردهستند.

همچنین از کل جمعیت دانشجویی کشور، تعداد یک‌میلیون و ۵۵۰هزار و ۷۰دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی،‌ ۳۳۹هزار و ۳۲۵دانشجو در مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، ۱۹۷هزار و ۳۰۵دانشجو در دانشگاه فنی‌وحرفه‌ای، ۴۷۳هزار و ۷۹۸دانشجو در دانشگاه علمی‌کاربردی، ‌۵۴۶هزار و ۸۸۶نفر در دانشگاه پیام‌نور و ۶۸۷هزار و ۳۶دانشجو در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری(دولتی) مشغول تحصیل هستند.

طبق این آمار، بین استان‌ها، تهران، اصفهان، خراسان‌رضوی، آذربایجان شرقی و فارس بیشترین تعداد مراکز و واحد دانشگاهی ودانشجو را دارند. همچنین در استان‌های کردستان،‌ ایلام،‌ چهارمحال‌وبختیاری و زنجان کمترین تعداد دانشجویان تحصیل می‌کنند.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی