کد خبر : 88204
/ 06:30
گلایه ساکنان مناطق مختلف شهر از رنگ و بوی آب شرب

«دوستی» متهم طعم آب مشهد

چند روزی است که گلایه‌ها بیشتر شده است؛ از هفت‌تیر و خیابان ویلا که درباره بوی بد و مزه کپک آب مطرح می‌شود گرفته تا کوثرجنوبی که شهروندی می‌گوید بو و مزه آب تغییر کرده است

«دوستی» متهم طعم آب مشهد

شهرآرا آنلاین - چند روزی است که گلایه‌ها بیشتر شده است؛ از هفت‌تیر و خیابان ویلا که درباره بوی بد و مزه کپک آب مطرح می‌شود گرفته تا کوثرجنوبی که شهروندی می‌گوید بو و مزه آب تغییر کرده است و همچنین بولوار صبا که گلایه مشابهی را مطرح می‌کنند. پیام‌ها از بولوار هنرستان هم هست. از کامیاب ، از عبدالمطلب، بولوار موسوی‌قوچانی، بولوار قرنی، مطهری‌شمالی و...

این‌ها خلاصه‌ای از گلایه‌های مردمی در این روزهاست که در تماس با روزنامه مردم مشهد یا در فضای مجازی مطرح شده است؛ گلایه‌هایی که ظاهرا این‌بار دامنه بیشتری نسبت‌به دفعات گذشته دارد.

در یکی از این تماس‌ها، شهروندی به خبرنگار ما گفت: خیلی از خانواده‌ها توان خرید و استفاده مداوم از آب معدنی را ندارند اما در منطقه ما(بولوارصبا) آب آن‌قدر بی‌کیفیت شده است که نمی‌توانیم از آن استفاده کنیم.یکی دیگر از شهروندان در تماسی اعلام کرد آب آشامیدنی در منطقه هنرستان، بدبوست و خواستار رفع این مشکل شده بود. 

 

مشکل برطرف شده است

برای بررسی علت این گلایه‌ها و چرایی تغییر رنگ، بو و مزه آب در بخش‌هایی از شهر، با سخن‌گوی شرکت آب‌وفاضلاب مشهد تماس گرفتیم. محمد محمدزاده در این‌باره گفت: موضوع با بررسی‌های کارشناسی و پیگیری‌های کارشناسان ما برطرف شده است.

وی ادامه داد: آنچه مشخص است، اینکه منابع آبی مشهد به‌دلیل کاهش بارندگی‌ها به‌شدت کاهش یافته است و درحال‌حاضر نیز به‌دلیل رعایت نکردن الگوهای مصرف توسط برخی شهروندان، لایه‌های بیشتری از آب‌های پایین در سد دوستی که استفاده نشده بود، مدتی است که به مصرف می‌رسد.وی بیان کرد: علت تغییر گلایه برخی شهروندان نیز استفاده از همین بخش از آب سد دوستی است، با این حال طبق روال معمول تصفیه‌های مکانیکی، هوادهی و تصفیه‌های شیمیایی درمورد آب‌های آشامیدنی مشهد انجام می‌شود، ضمن اینکه آزمایش‌های میکروبی نیز درمورد این آب‌های آشامیدنی به‌طور مداوم انجام می‌شود.

محمدزاده با بیان اینکه تمام آزمایش‌های انجام‌شده بر روی آب مصرفی در مشهد مطابق با استانداردهای روز جهان است، تصریح کرد: آب آشامیدنی مشهد درحال‌حاضر عاری از هرگونه بار میکروبی است و مشکلات موجود نیز در چند روز گذشته به‌طور کامل برطرف شده است. 

اوایل تیر ماه امسال بود که مدیر عامل شرکت آب منطقه خراسان رضوی از کاهش ١٧ درصدی ذخیره آب سد دوستی خبر داده بود.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی