کد خبر : 88206
/ 06:34

برای انتخاب شهردار حتی بحث غیررسمی هم نداشته‌ایم

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه برای انتخاب شهردار حتی بحث غیررسمی هم نداشته‌ایم افزود: امیدواریم راهی پیدا شود تا همچنان از وجود آقای تقی‌زاده خامسی بهره‌مند شویم.

برای انتخاب شهردار حتی بحث غیررسمی هم نداشته‌ایم

شهرآرا آنلاین - به گزارش ایسنا، حمیدرضا موحدی‌زاده درباره آخرین موضع شورای شهر در خصوص شمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان برای شهرداران و ورود به فرایند انتخاب شهردار آینده مشهد در صورت قطعی‌ شدن شمول این قانون برای شهرداران و الزام برای تغییر شهردار اظهار کرد: تاکنون شورای شهر مشهد ورود رسمی به موضوع انتخاب شهردار آینده در صورت رفتن آقای تقی‌زاده خامسی پیدا نکرده است زیرا باور داریم که طبق قانون شوراها، شهردار محصول انتخاب شورای شهر است.

وی ادامه داد: با این حال، به این دلیل که تابع قانون هستیم، منتظر جوابیه رسمی وزارت کشور در این باره خواهیم بود و اگر رسما اعلام کنند شخص شهردار مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان می‌شود، آن زمان به این مسئله وارد می‌شویم و صلاح شهر را پیگیری می‌کنیم.

وی گفت: تاکنون بحث غیررسمی‌ای هم بین خودمان در این باره نداشته‌ایم زیرا بر این باوریم که باید در قانون، وضع شهرداران کلان‌شهرها را لحاظ کنند. باید توجه داشت که شهرداران کلان‌شهرهایی مانند تهران و مشهد وضعیت ویژه‌ای دارند.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی