کد خبر : 88223
/ 07:15

دستگیری فروشندگان مدارک دکترای جعلی

سرپرست فرماندهی انتظامی خراسان‌رضوی از دستگیری متهمانی خبر داد که به جعل و واگذاری مدارک تحصیلی از دیپلم تا دکترا اقدام می‌کردند.

دستگیری فروشندگان مدارک دکترای جعلی

شهرآرا آنلاین - دیبا| به گزارش شهرآرا، سرهنگ ابراهیم قربان‌زاده در‌این‌باره گفت: طی روزهای اخیر ٣باند جعل مدارک تحصیلی در مقاطع دیپلم تا دکترا در مشهد شناسایی و ٣‌نفر از عوامل اصلی آن‌ها دستگیر شدند، این اسناد جعلی از ٣‌آموزشگاه کشف شده است.

وی افزود: هزار و ٧۵‌مدرک تحصیلی تقلبی از مقاطع مختلف دیپلم تا دکترا ازسوی این باند تاکنون صادر شده است و برای هر یک از این مدارک مبالغی بین ٢میلیون و ۵٠٠‌هزار ریال تا ٨٠‌میلیون ریال از متقاضیان اخذ شده است.

قربان‌زاده همچنین از دستگیری ١٧۶‌عامل توزیع داروهای تقلبی و غیرمجاز فعال در فضای مجازی مشهد خبر داد و گفت: متهمان در فضای مجازی به تبلیغ و فروش داروها و اقلام تقلبی و غیرمجاز پزشکی اقدام می‌کردند.

سرپرست فرماندهی انتظامی خراسان‌رضوی ادامه داد: طی یک سال اخیر میزان جرائم سایبری در خراسان‌رضوی تا ٩٠‌درصد افزایش داشته است. در کشفیات این نوع جرم رشد ۴٠‌درصدی و در دستگیری متهمان آن افزایش ٢٢‌درصدی داشته‌ایم.

وی کسب درآمد نامشروع، اعتیاد مجازی، رواج دوستی‌ها و ازدواج‌های اینترنتی و افزایش آمار طلاق، خودکشی و آسیب‌های اجتماعی را از تبعات منفی فعالیت بی‌ضابطه در شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی اعلام کرد وی بیان داشت: ۴٨‌درصد جرائم سایبری مربوط به کلاهبرداری‌‌هاست.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی