کد خبر : 88229
/ 07:31
کسب ۱۳ طلا، ۹ نقره و ۱۰ برنز و رسیدن به سکوی سوم

طلایی‌ترین روز کاروان ایران

چهارمین روز بازی‌های پاراآسیایی۲۰۱۸ با کسب ۱۳ طلا، ۹ نقره و ۱۰ برنز توسط ورزشکاران ایران به پایان رسید.

طلایی‌ترین روز کاروان ایران

شهرآرا آنلاین -  چهارمین روز از بازی‌‌های پاراآسیایی درحالی برگزار شد که نمایندگان کشورمان به‌مصاف حریفان خود رفتند و موفق به کسب 13طلا، 9 نقره و 10 برنز شدند تا پرمدال‌ترین روز کاروان ایران در این بازی‌ها به ثبت برسد. کاروان جمهوری اسلامی ایران در پایان روز چهارم موفق به کسب 30 طلا، 23 نقره و 28 برنز شده است.

 

جودو، قهرمانی نوری در زیر 2 دقیقه

وحید نوری، جودوکار نابینای وزن منهای 90کیلوگرم در کمتر از 2 دقیقه حریف اماراتی خود را ضربه‌فنی کرد و به مرحله دوم مسابقات راه یافت. وی در دومین دیدار خود مقابل حریف ژاپنی به برتری رسید و راهی نیمه‌نهایی مسابقات شد. نوری در مرحله نیمه‌نهایی در کمتر از 30 ثانیه مقابل جودوکاری از مغولستان به برتری رسید و راهی فینال شد. وی در دیدار پایانی مقابل حریف ازبکی به برتری رسید و به مدال طلا رسید. احسان موسی‌نژاد در وزن منهای 100کیلوگرم در مرحله نیمه‌نهایی حریف ازبکستانی خود را با امتیاز ایپون پشت‌سر گذاشت و به فینال مسابقات رسید. وی در دیدار نهایی مقابل جودوکار کره‌ای به پیروزی رسید و صاحب گردن‌آویز طلا شد. محمدرضا خیرا...زاده، جودوکار وزن +100کیلوگرم ایران، در مرحله نیمه‌نهایی برابر «لی» از کره‌جنوبی به پیروزی رسید و فینالیست شد. وی در دیدار نهایی مقابل نماینده ازبکستان شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

 

تیراندازی با کمان، ناکامی عجیب زهرا نعمتی

در فینال رقابت‌های ریکرو مسابقات تیراندازی با کمان، زهرا نعمتی با نتیجه 6بر4 مغلوب «وون» از چین شد تا به مدال نقره رضایت بدهد. مجید کاکوش، ملی‌پوش تیراندازی‌باکمان کشورمان، در رقابت‌های w1 بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا برابر نماینده کره‌جنوبی به برتری رسید و عنوان سوم را کسب کرد و برنزی شد. محمدرضا زندی در فینال W1 تیراندازی‌با‌کمان با برتری مقابل حریفان خود به نشان طلا دست یافت. وی در فینال رقابت‌های W1 تیراندازی باکمان بازی‌های پاراآسیایی برابر «لی‌جی» از کشور چین قرار گرفت و با نتیجه 130بر127 به پیروزی رسید و عنوان قهرمانی را به دست آورد.

 

دوومیدانی، طلایی‌های کشورمان رکوردها را جابه‌جا کردند

مهدی اولاد در فینال پرتاب دیسک کلاس F11توانست با رکورد 42.37 به مدال طلای این رشته برسد. اولاد با ثبت این رکورد، رکورد آسیا و همچنین بازی‌های پاراآسیایی را شکست و رکورد جدیدی را به نام خود ثبت کرد. آرین لطفی نیز با پرتابی معادل 34.14 به مدال برنز رسید. سیامک صالح‌فرج‌زاده در فینال رقابت‌هاى پرتاب وزنه مردان کلاسF34، با ثبت رکورد ١١متر و ٤٤ سانتى‌متر به مدال نقره دست یافت. علیرضا مختاری در ماده پرتاب‌وزنه مردان کلاس F53 با 8.73 ضمن شکستن رکورد آسیا و بازی‌های پاراآسیایی موفق به کسب مدال طلا شد. اسدا... عظیمی، دیگرنماینده کشورمان، در این ماده با 8.35 به مدال نقره دست یافت. نماینده کشورمان در ماده پرتاب دیسک بانوان کلاس F56/57 به‌مصاف حریفانشان رفتند که درنهایت مدال طلا به هاشمیه متقیان از ایران رسید. متقیان با ثبت حدنصاب 21.17 ضمن شکستن رکورد آسیا و بازی‌های پاراآسیایی موفق به کسب مدال طلا شد. عارف بهاروند در ماده پرتاب وزنه کلاس F36 با ثبت حدنصاب 12.57 ضمن کسب مدال طلا موفق به شکستن رکورد بازی‌ها نیز شد. نمایندگان امارات با 12.40 و قزاقستان با 11.69 نقره و برنز گرفتند. مهناز امینی در ماده پرتاب نیزه بانوان کلاس F57 با ثبت رکورد 25.68 طلایی شد.

 

شطرنج، درخشش بانوان نابینا و کم‌بینا

در رقابت‌های گروه b2 و b3 بانوان عاطفه نقوی با 5.5 امتیاز عنوان قهرمانی و مدال طلا را به دست آورد. درخشش خیره‌کننده شطرنج‌بازان بانوی کشورمان سبب شد تا مدال طلای تیمی رقابت‌های شطرنج استاندارد نیز برای ایران به ارمغان آید. در مسابقات گروه b2 و b3 آقایان امید کریمی شطرنج‌باز هفده‌ساله اصفهانی توانست با 4 برد و 3 تساوی و 5.5 امتیاز از مجموع 7 دور، نشان ارزشمند طلا را به دست آورد.

 

بسکتبال‌با‌ویلچر، شکست عجیب بانوان

تیم بسکتبال‌با‌ویلچر مردان با برتری 87بر30 مقابل عراق به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات بسکتبال بازی‌های پاراآسیایی2018 رسید. تیم بسکتبال‌با‌ویلچر بانوان در مرحله نیمه‌نهایی به‌مصاف ژاپن رفت و با نتیجه 96بر27 شکست خورد تا راهی دیدار رده‌بندی شود. تیم کشورمان برای کسب مدال برنز باید مقابل تایلند قرار بگیرد.

 

والیبال‌نشسته، بازهم پیروزی‌های قاطع

تیم ملی والیبال‌نشسته مردان ایران با برتری 3بر0 و با امتیازهای 25بر8، 25بر12 و 25بر19 مقابل عراق، به فینال رسید. حریف ایران در فینال تیم چین است که این مسابقه ساعت15 فردا برگزار می‌شود. تیم والیبال‌نشسته بانوان ایران با برتری 3بر0 و با امتیازات 25بر17، 25بر14، 25بر10 مقابل ژاپن، راهی فینال بازی‌های پاراآسیایی2018 جاکارتا شد. تیم ایران در دیدار نهایی به‌مصاف چین می‌رود. 

  

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی