کد خبر : 88231
/ 07:34
سایه روشن پیداشدن یک مشتری به‌ظاهرخصوصی برای باشگاه پرسپولیس

خروج از چاله، سقوط به چاه

شایعه پیشنهاد شرکت‌ ام‌تی‌ان‌ایرانسل به وزارت ورزش برای خرید باشگاه پرسپولیس دیروز فضای فوتبال را متشنج کرد.

خروج از چاله، سقوط به چاه

شهرآرا آنلاین - شایعه پیشنهاد شرکت‌ ام‌تی‌ان‌ایرانسل به وزارت ورزش برای خرید باشگاه پرسپولیس دیروز فضای فوتبال را متشنج کرد. بنا بر ادعای رسانه‌های داخلی نزدیک به دولت، وزارت ورزش و جوانان به‌عنوان متولی باشگاه پرسپولیس صبح دیروز در مذاکره‌ای غیررسمی با فرستادگان ویژه شرکت ام‌تی‌ان‌ایرانسل پیشنهادی عجیب را دریافت کرد؛ پیشنهادی که ازیک‌سو این سازمان را آسوده و ازیک‌سو در برهوت مسائل مدیریتی قرار می‌داد.

ایرانسلی‌ها خواهان خرید تمامیت باشگاه پرسپولیس هستند! این خبر حتی اگر واقعیت داشته باشد، در حد همان شایعه برای هواداران سرخ‌های تهران تلقی خواهد شد، چراکه این اتفاق صرفا جابه‌جایی از اتاق اول به اتاق دوم خانه پدری است و نمی‌توان آن را خصوصی‌سازی خواند.

باید در ابتدا متوجه این مسئله شد که دلایل وزارت ورزش برای فروش باشگاه پرسپولیس چه هست و سپس بهترین مشتری ممکن را ارزیابی کرد. اگر مشکل وزارت ورزش هزینه‌ها و مدیریت پرسپولیس باشد، این مسئله با فعالیت‌های گسترده اسپانسرها تابه‌امروز فراتر از حد انتظارات برطرف شده و مشکل ماجرا فقط از حضور برخی مدیران سفارش شده بود که از سکه گرفته تا دلار و یورو و میلیارد‌ها تومان را به باد دادند و در آخر از صحنه فوتبال خود را محو کردند!

شرکت ایرانسل 51درصد سهامش در اختیار دولتی‌هاست، از این جیب به جیب دیگر خیلی راه‌حل منطقی نخواهد بود، بی‌شک این اپراتور مخابراتی درزمینه اقتصادی شاید برنامه‌های درستی در ذهن داشته باشد، اما نسبت به فوتبال کاملا ناآشناست و این مسئله دیگرمعضل این ماجراست، حداقل پرسپولیس امروز سکانش در اختیار دستگاهی است که نامش با ورزش مناسبتی دارد و چند مدیر ورزشی هم در آن پیدا می‌شود!

البته شاید ایرانسل صرفا به‌دنبال عملی‌کردن پروژه‌های کلان اقتصادی خود نباشد و خواستار تحولی عظیم در حوزه مدیریت فوتبال ایران باشد! شاید آن‌ها به‌دنبال ساخت ورزشگاهی اختصاصی برای باشگاه، هواپیمای اختصاصی، راه‌اندازی باشگاه هواداری و خارج‌کردن هرگونه وابستگی این تیم به تمامی نهادها باشد! چراکه معنی خصوصی‌سازی این است! البته تجربه قبلی می‌گوید که این اتفاقات فقط برای افزایش سطح درآمد بالانشینان است، چراکه در چنین‌پروژه‌هایی هرگز منفعت فوتبال و فوتبالی‌ها دیده نمی‌شود و صرفا صحبت از درآمد مطرح است. پرسپولیس تهران اگر به‌دنبال شرایط اقتصادی بهتر، خود را به دستگاهی دیگر از دولت متصل کند، بی‌شک اشتباهی بزرگ و بخشش‌ناپذیر خواهد بود، تجزیه سرخ‌ها در این صورت محتمل‌ترین اتفاق ممکن خواهد بود که برای چندصد‌میلیارد تومان رقم خورده است.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی