کد خبر : 88238
/ 07:52
به میزبانی خردسرای فردوسی برگزار شد

مراسم بزرگداشت مولانا

با هدف گرامیداشت مولوی، این شاعر بزرگ فارسی، مراسم بزرگداشت وی با همکاری مشترک معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه‌11 و خردسرای فردوسی برگزار شد.

مراسم بزرگداشت مولانا

شهرآرا آنلاین - به گزارش شهرآرا محله، مراسم بزرگداشت جلال‌الدین محمدبلخی ملقب به ، شاعر سرشناس فارسی، با حضور سعید ریخته‌گر ،شهردار منطقه‌11 مشهد‌، محمدجعفر یاحقی، استاد برجسته ادبیات ومدیر خردسرای فردوسی، کارشناسان فرهنگی منطقه و استقبال پرشور دوستداران علم و ادب فارسی ‌در خردسرای فردوسی برگزار شد.

در این مراسم که برای ارج‌نهادن به تلاش‌ها و اشعار و تأثیر مثبت مولانا بر شعر و ادب پارسی برگزار شد، سخنرانان در بخش‌های مختلف زندگی شخصی و ادبی وی را بررسی کردند.

جواد محقق نیشابوری، محمد شیخ‌الاسلام و تاج‌نیا ،سخنرانان مراسم بزرگداشت مولانا ،بودند که به ترتیب با موضوعات بوطیقای شعر مولانا، معاد در آثار مولانا و گزاره‌هایی درباره مولانا صحبت کردند.

پس از سخنرانی و شعرخوانی در پایان این مراسم موسیقی سنتی برای حضار اجرا شد که مورد استقبال قرار گرفت.

شایان ذکر است، جلال‌الدین محمدبلخی معروف به مولانا، شاعر توانمند قرن ششم است که نام کامل وی «محمد‌ابن‌محمد ابن حسین حسینی خطیبی بکری بلخی» بوده و در دوران حیات به القاب «جلال‌الدین»، «خداوندگار» و «مولانا خداوندگار» نامیده می‌شده‌است.

 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی