کد خبر : 88246
/ 08:17

شوراهای اجتماعی، بازوان شهرداری و شورای شهر

نشست فصلی شوراهای اجتماعی منطقه برگزار شد. در این نشست نمایندگان شوراهای اجتماعی هر محله مشکلات محله خود را مطرح و خواستار پیگیری و رفع این مشکلات شدند.

شوراهای اجتماعی، بازوان شهرداری و شورای شهر

شهرآرا آنلاین - حسین برادران‌فر - نشست فصلی شوراهای اجتماعی منطقه با حضور اعضای شورای اجتماعی محلات، فیضی، عضو شورای‌شهر، بختیاری، معاون فرهنگی شهردار مشهد، محبی، شهردار منطقه و جمعی از مدیران و مسئولان شهرداری برگزار شد.

در این نشست نمایندگان شوراهای اجتماعی هر محله مشکلات محله خود را مطرح و خواستار پیگیری و رفع این مشکلات شدند.

 

رتبه اول درآمد اقتصادی

در ابتدای جلسه سیدوحید هاشمی، مدیر روابط عمومی منطقه، ضمن خیرمقدم به میهمانان حاضر در جلسه به تشریح برخی اقدامات شهرداری در ماه‌های گذشته پرداخت و گفت: شهرداری منطقه12 که به 2بخش حوزه خدماتی و نظارتی تقسیم می‌شود، درحال‌حاضر از لحاظ وسعت به‌عنوان بزرگ‌ترین منطقه شهری مشهد مطرح است. این منطقه از 2ناحیه متصل و ناحیه منفصل توس تشکیل شده است و بر طبق آمار در حال حاضر جمعیت ساکن در آن 131هزار نفر است و بنابر پیش‌بینی‌ها تا سال1398جمعیت این منطقه بالغ بر 160هزار نفر خواهد شد. به‌تبع رسیدگی به منطقه‌ای با این وسعت و جمعیت، مدیری مدبر و بالیاقت را می‌خواهد، خوشبختانه با مدیریت جدید و تصدی مهندس احمد محبی، شهردار منطقه، دستاوردهای خوبی به دست آورده‌ایم، کسب رتبه اول درآمدزایی در بین تمامی مناطق شهری مشهد از جمله این دستاوردها بوده است.

وی افزود: در حوزه خدمات شهری و فنی و عمران، آسفالت شاهنامه67 را که سال‌ها معلق و رهاشده مانده بود، داشتیم. همچنین در بولوار نقویه18، آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی34، مجیدیه14 و محله جاهدشهر آسفالت معابر و خیابان‌ها را داشتیم. در حوزه فرهنگی و اجتماعی برنامه‌ها، جشن‌ها و مسابقات ورزشی، کلاس‌های آموزشی متعدد، برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت، جشن‌های مذهبی و نقاشی‌دیوارهای مدارس را اجرا کرده‌ایم.

هاشمی همچنین گفت: در حوزه فضای سبز با توجه به جمعیت‌پذیری زیاد منطقه از فضای سبز خوبی برخورداریم، در سال گذشته بیش از 7000اصله نهال و صدها عدد گل و بوته را در فضاهای سبز منطقه کاشته‌ایم و در ماه‌های آینده نیز بوستان‌ها و فضاهای سبز جدیدی را افتتاح خواهیم کرد. در برآورد کلی، شهرداری منطقه عملکرد مثبت و موفقی داشته است که نشان از دلسوزی و پشتکار شهردار منطقه و همکاران وی دارد.

در ادامه مراسم نمایندگان هر محله مشکلات، نظرات و پیشنهادهای خود را در رابطه با محله مطرح و خواستگار رسیدگی به مشکلات محله شدند.

123087.jpg

ایمن‌نبودن معابر محله

علی‌رضا قویدل، نماینده فرهیختگان محله جاهدشهر، با تشکر از فعالیت‌های شهرداری در محله جاهدشهر به مشکل ایمن‌نبودن معابر محله اشاره کرد و گفت: در سال‌های اخیر، سرریز جمعیتی مشهد به منطقه12 وارد شده است، ساخت‌وسازهای فراوان و خانواده‌های جوانی که تازه تشکیل شده‌اند، باعث افزایش تردد و رفت‌وآمد در خیابان‌ها شده است و این موضوع شایسته نظارت و رسیدگی بیشتر به معابر و خیابان‌های محله است.

وی افزود: میدان 7تیر به‌دلیل قرارگرفتن در مسیر خروجی شهر، همیشه ترافیک سنگینی دارد و عابران پیاده در عبور از این میدان با سختی‌ها و مشکلات مختلفی روبه‌رو هستند، ساخت یک پل هوایی در این میدان به نظر ضروری است. بولوار مجیدیه تا حدفاصل سجادیه نیز به‌دلیل ترافیک سنگین و تصادفاتی که در عرض آن به‌وجود آمده نیازمند پل هوایی عابر پیاده است.

قویدل ادامه داد: ورودی محله جاهدشهر یعنی سه‌راهی مجیدیه به خیابان بوستان به‌دلیل نبود چراغ راهنما همیشه دارای ترافیک سنگین بوده و تصادفات فراوانی اتفاق افتاده است و ضرورت نصب چراغ قرمز احساس می‌شود. بخشی از ترافیک سنگین میدان 7تیر به‌دلیل ورود شهروندان محله جاهدشهر به داخل محله است، اگر دوربرگردانی در این محل نصب شود، اهالی جاهد شهر دیگر مجبور به عبور از میدان و ورود به محله نیستند و با ورود از همین دوربرگردان ترافیک سبک‌تری خواهیم داشت. تقاطع رحمانیه و محمدیه نیز بسیار خطرناک است و نصب وسایل هشداردهنده و حتی پل عابر پیاده را می‌طلبد.

وی افزود: در زمینه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، شهرداری مانند سال‌های قبل حمایت نمی‌کند، این موضوع در رابطه با بهبود وضعیت مساجد و حمایت از آن صدق می‌کند و به فعالیت‌های مساجد اهمیت داده نمی‌شود. همچنین حوزه علمیه رضویه که بنابر توافق با مسکن و شهرسازی قول ساخت مسجد را در زمین 1000متری داده بود، هنوز این‌کار را انجام نداده است و این محل را آلاچیق زده و به محل تفریحی تبدیل کرده است. کمبود یک سالن مطالعه نیز به‌شدت احساس می‌شود.

قویدل در پایان گفت: در حوزه حمل‌ونقل عمومی نیز اتوبوس مسیر (1/14) با تأخیر زیادی تردد دارد، همچنین اهالی برای سهولت رفت‌وآمد خواستار بازشدن مسیر بولوار مهدیه به‌سمت جاده شاندیز هستند. در پایان نیز از شهرداری منطقه می‌خواهیم که در تصمیم‌گیری‌ها و انجام پروژه‌های مختلف حداقل اعضای شورا را در جریان قرار دهند و از نظرات آن‌ها نیز استفاده کنند، چون اعضا به‌دلیل اشراف به محله نیازهای محله را بهتر درک می‌کنند و می‌توانند مشاوران خوبی باشند.

 

حضور کم‌رنگ شهرداری در محله

علی گلستانی‌نژاد، نماینده جوانان محله وکیل‌آباد، دیگر عضو شورای اجتماعی محلات بود که در این نشست به اظهارنظر پرداخت.

وی با اشاره به فریز محله وکیل‌آباد گفت: محله وکیل‌آباد با قدمتی 150ساله، بعد از اضافه‌شدن به شهر، در دوره دوم شورای اسلامی شهر مشهد فریز شد و در دوره‌های بعد 18هکتار و سپس 23هکتار از اراضی آن از فریز خارج شد. به‌دلیل فریز این محله زمین‌های آن نسبت به اطراف قیمت نازل‌تری دارند و به همین دلیل افراد غریبه و بزهکار زیادی به این محله کوچ کردند و فرهنگ قدیمی آن را تحت‌تأثیر قرار دادند.

گلستانی‌نژاد افزود: به‌دلیل فریز محله هرگونه ساخت‌وساز و تعمیری در خانه‌ها ممنوع شده‌است و خانه‌ها قدیمی و ترک‌خورده شده‌اند. زمین‌های خریداری‌شده توسط (شرکت سپهر هشتم) به‌طور مخروبه رها شد و به محلی برای سکونت معتادان، دزدان و سارقان تبدیل شد. شرکت سپهر هشتم که بعد از خریداری این املاک و تخریب، قول آسفالت زمین‌ها را داده بود تاکنون این‌کار را انجام نداده است.

وی ادامه داد: خدمات شهرداری در این محله به جمع‌آوری زباله و فعالیت‌های فرهنگی محدود می‌شود و سازمان‌های فنی و عمران، شهرسازی و ترافیک هیچ فعالیتی در محله ندارند، تا زمانی که این سازمان‌ها فعال نشوند وکیل‌آباد به محله‌ای پویا و آباد تبدیل نخواهد شد و محلی برای دزدان و سارقان خواهد بود.

گلستانی‌نژاد در پایان گفت: باوجود آزادشدن 23هکتار از زمین‌های فریزشده محله، هنوز هیچ پروانه‌ای صادر نشده است. شهرداری تمام زمین و حتی زمین‌هایی را که قبل از فریز محله مجوز و پایانکار گرفته‌اند نیز بدون اعتبار معرفی کرده و اعلام کرده است که باید دوباره مجوز پایانکار بگیرند، وقتی پایانکار نمی‌دهند، فریز باشد یا نباشد فرقی ندارد.

123088.jpg

شورای اجتماعی رقیب نیست

محمدمهدی ناصری، نماینده محله الهیه در این نشست هم با اشاره به نکات ضعف و قوت شوراهای اجتماعی محله گفت: در بررسی علمی که توسط 2نفر از استادان دانشگاه فردوسی مشهد، آقایان دکتر مسعودی و دکتر روحانی، انجام شد نتایج جالبی به دست آمد. نتیجه این تحقیق نشان‌ داد که مدیران و مراکز درون‌سازمانی شهرداری، شورای اجتماعی محلات را به‌عنوان رقیب شورای شهر در نظر می‌گیرند و به دلیل همین ذهنیت نادرست، شورای اجتماعی محله هنوز آن اقتدار و هماهنگی لازم با سازمان شهرداری را ندارد. این در حالی است که با برنامه‌ریزی درست، شوراهای اجتماعی محله می‌توانند به‌عنوان بازوان و همکاران راهبردی در توسعه و برنامه‌ریزی‌های شهری به خدمت گرفته شوند.

وی افزود: با توجه به حقیقت تغییر شوراهای شهر در هر دوره و روی‌کارآمدن اعضای جدید شورا و به‌تبع آن برنامه‌ریزی‌های جدید، چون نمایندگان جدید شورای شهر آشنایی کافی با مشکلات مناطق و محلات شهر را ندارند، برداشت درستی از اوضاع و احوال شهر نخواهند داشت. در این میان نمایندگان شوراهای اجتماعی محله با توجه به تسلط و آشنایی با محله می‌توانند به‌عنوان بازوی شورای شهر عمل کنند. با برنامه‌ریزی محله‌محور می‌توانیم علاوه‌بر مشارکت مردم محلات و نهادهای اجتماعی و فرهنگی محلی، با کمترین زمان و بهترین روش‌ها بر مشکلات شهر چیره شویم.

 

تقویت هیئت مدیره

مسلم باغشنی، نماینده شورای اجتماعی محله امیریه، نیز در این جمع با اشاره به نقش مهم هیئت مدیره‌های ساختمان گفت: امیریه محله‌ای جدید است که بر مبنای سیستم زندگی آپارتمان‌نشینی ایجاد شده است. مجتمع‌های آپارتمانی آسیب‌های اجتماعی و مشکلات خاص خود را دارند. بهترین راه برای تبدیل‌کردن این تهدیدها به فرصت، تقویت هیئت مدیره‌های مجتمع‌های آپارتمانی است.

وی افزود: مجتمع‌های مسکونی که دارای هیئت مدیره‌های قوی و منتخب هستند از لحاظ رعایت قوانین زندگی و قوانین شهروندی در وضعیت بهتری قرار دارند، درحالی که مجتمع‌های بدون هیئت‌مدیره با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند. حمایت شهرداری از تشکیل هیئت مدیره‌های ساختمانی در داشتن شهر و محله بهتر و سالم‌تر تأثیرگذار خواهد بود.

باغشنی همچنین گفت: یکی دیگر از کمبودهایی که در بیشتر مجتمع‌های مسکونی وجود دارد، نبود یک سالن و مرکز فرهنگی در مجتمع مسکونی است، شهرداری می‌تواند با تأکید بر این موضوع و سخت‌گیری بر انبوه‌سازان مجتمع‌های مسکونی، آنان را وادار کند تا بخشی از مساحت زمین را به سالن و مرکز فرهنگی اختصاص بدهند.

123089.jpg

مجموعه ورزشی زنان

نماینده شورای اجتماعی محله امیریه در ادامه با اشاره به انتخاب منطقه12 به‌عنوان منطقه ویژه دوچرخه‌سواری گفت: با توجه به معابر استاندارد و مناسب، شهروندان بسیاری به دنبال استفاده از دوچرخه در زندگی روزانه هستند، اما به‌دلیل نبود مسیر دوچرخه مناسب و پیوسته، این‌کار با مشکلاتی روبه‌رو است. مسیر دوچرخه در منطقه ما منقطع و پر از کنده‌کاری و در واقع خنده‌دار است، می‌توان با ایجاد مسیرهای مناسب دوچرخه در منطقه و ارتباط با مراکز تجاری و اقتصادی، نوع جدیدی از سیستم حمل و نقل شهری را ایجاد کرد.

وی افزود: مشکل دیگر محله ما نبود یک مرکز ورزشی اختصاصی برای خانم‌های محله است. خانم‌های محله برای یک روز ورزش و تفریح مجبورند به پارک ویژه بانوان در بولوار جمهوری اسلامی بروند که این موضوع وقت و هزینه زیادی را خواهد گرفت.

باغشنی در پایان گفت: ما در منطقه12 و محله امیریه بانک نداریم. همچنین برای بیرون‌رفتن از انزوای محله، تقاضای بازگشایی مسیر بولوار مهدیه به شاندیز و سجادیه به بزرگراه آسیایی را داریم. سرانجام اینکه کمبود مراکز بهداشت در محله امیریه محسوس است و نیاز به توجه بیشتر مسئولان دارد.

 

نبود پلاک کوچه‌ها 

ابوالفضل داغیانی، نماینده شورای اجتماعی محله اکبرآباد، نیز در این نشست به تشریح مشکلات محله پرداخت و گفت: مهم‌ترین بحث و مشکل محلات بولوار شاهنامه، نبود طرح تفصیلی است. مشکلات فراوان ساخت‌وساز، ندادن امتیاز به ملک‌هایی است که قبلا ساخته شده‌اند، نبود پلاک در منازل و فضای سبز از مشکلات نبود طرح تفصیلی است. در محله اکبرآباد برخی کوچه‌های محله و منازل مسکونی بدون پلاک هستند که دردسرهای زیادی را برای دادن نشانی ایجاد کرده است. نبود فضای سبز در بولوار شاهنامه و زمین ورزشی مناسب نیز از جمله این مشکلات است.

 

مشکلات ترافیکی محله

داغیانی در ادامه با اشاره به مشکلات ترافیکی محله افزود: در دور میدان شاهنامه، ما شاهد کارگران سرگذر و خودروهای سواری پارک‌شده بسیاری هستیم که مشکلات ترافیکی زیادی را برای محله ایجاد کرده است. نبود پل هوایی در ابتدای بولوار توس و سرعت زیاد خودروهای گذری که با سرعت زیاد در حال عبور از این محله هستند، باعث تصادفات مرگ‌بار زیادی شده است. نصب سایبان در ایستگاه‌های اتوبوس نیز یکی دیگر از درخواست‌های مردم محله است.

وی گفت: اتوبوس‌های مسیر بولوار شاهنامه فقط به پایانه میدان فردوسی متصل هستند و هیچ مسیر اتصالی برای مسافران در داخل شهر وجود ندارد. تقاضا داریم حداقل اتوبوس‌های مسیر بولوار شاهنامه به 2یا 3پایانه دیگر در داخل شهر متصل شود، تا بدین ترتیب عبور و مرور به داخل شهر نیز بهتر و سریع‌تر انجام شود. ساخت فرهنگ‌سرا و کتابخانه از دیگر تقاضای ساکنان محله است.

123081.jpg

جای خالی سازمان‌های خدماتی

عباس باروت‌کوب، نماینده شورای اجتماعی محله کلاته‌برفی، نیز با تشکر از خدمات شهرداری گفت: به غیر از حضور شهرداری و خدماتش به شهروندان و محله، سازمان‌های دیگر نظیر آب، برق، گاز و... هیچ‌گونه حضور خدماتی در بولوار شاهنامه ندارند، این در حالی است که بولوار شاهنامه چند سالی است در حوزه شهری قرار گرفته است و سازمان‌های دولتی باید به این محل خدمات بدهند.

وی افزود: با وجود مجموعه فرهنگی‌تفریحی آرامگاه فردوسی که از آن به‌عنوان دومین قطب گردشگری شهر مشهد نام برده می‌شود، بسیاری از زائران ورودی به مشهد فقط با حرم و کباب شاندیز آشنا هستند، شهرداری و دیگر سازمان‌ها اقدام مؤثری برای معرفی مجموعه فرهنگی آرامگاه فردوسی انجام نداده‌اند و بسیاری از زائران و مسافران با وجود شوق برای دیدن فردوسی مسیر و چگونگی رفتن به آن را بلد نیستند. باروت‌کوب همچنین بیان کرد: هنوز محلات ما خاکی است و مشکل آسفالت و زباله را داریم. در بولوار شاهنامه یک مرکز و سالن فرهنگی نداریم. ظاهرا در طبقه بالای شهرداری ناحیه3 آمفی‌تئاتر خالی وجود دارد که اگر شهرداری آن را در اختیار ما قرار بدهد تشکر خواهیم کرد.

وی افزود: در پایان با توجه به مراسم دهه آخر صفر و ایام شهادت امام رضا(ع) شاهد برپایی ایستگاه صلواتی در بولوار شاهنامه هستیم که امیدواریم شهروندان و شهرداری ما را کمک و یاری کنند.

 

اشتغال‌زایی در محله

سیدعباس رضوی، نماینده شورای اجتماعی محله چهاربرج، نیز در این نشست با تأکید بر ضرورت ایجاد اشتغال در این محله گفت: محلات بولوار شاهنامه دارای یک هسته روستایی هستند که یک‌شبه شهر شده‌اند. در همین محله چهاربرج خانمی برای تولید نان سنتی پیگیری‌های زیادی انجام داد اما آن‌قدر سنگ‌اندازی و مانع‌تراشی کردند که از تولید نان سنتی و اشتغال‌زایی پشیمان شد. ما در این محله قادر به تولید انواع لبنیات محلی، ترشیجات، نان‌ها و انواع غذاهای سنتی هستیم، اما به‌شرطی که از لحاظ اداری و مجوزهای لازم همراهی بیشتری داشته باشند.

وی افزود: تولید محصولات محلی و خانگی احتیاج به بازاری برای فروش دارد و ایجاد بازارچه‌های بومی و محلی تأثیر زیادی در فروش محصولات و اشتغال‌زایی خواهد داشت و کمک شهرداری راهگشا خواهد بود.

رضوی ادامه داد: با وجود خدمات بسیار چشمگیر شهرداری درباره راه‌سازی و فاضلاب هنوز مشکلات زیادی وجود دارد. محله چهاربرج با توجه به داشتن آثار قدیمی مانند یخدان قاجاری، خانه اربابی و موزه پهلوانی از لحاظ گردشگری ظرفیت بسیار زیادی دارد اما تاکنون توجه چندانی به ظرفیت‌های آن نشده است که در صورت حمایت، اشتغال‌زایی زیادی خواهد داشت.

وی افزود: مشکل دیگر ما کوچک‌کردن بافت مسکونی محله است. شهرداری فقط پاسخ‌گوی ساختمان‌های بغل خود است و بقیه را جواب‌گو نیست، این مورد باید اصلاح شود. سرعت‌گیرهای نصب‌شده غیراستاندارد نیز سبب تصادفات زیادی شده است که احتیاج به اصلاح دارد.

رضوی ادامه داد: در سرتاسر بولوار شاهنامه یک سرویس بهداشتی عمومی وجود ندارد که با توجه به توریستی‌بودن منطقه ضرورت ساخت سرویس بهداشتی و حداقل نصب کانکس دست‌شویی بسیار احساس می‌شود. همچنین با وجود پیگیری‌ها کارت عضویت اعضای شورای اجتماعی محله هنوز صادر نشده است.

 

نبود طرح تفصیلی در فردوسی

نیری، نماینده شورای اجتماعی محله فردوسی، نیز با اشاره به موقعیت توریستی و گردشگری محله فردوسی گفت: محله فردوسی به‌عنوان دومین قطب گردشگری مشهد بعد از حرم مطهر است، اما به‌دلیل نداشتن طرح تفصیلی با مشکلاتی چون ممنوعیت عمران و ساخت‌وساز، باریک‌بودن و خاکی‌بودن معابر روبه‌رو است.

وی افزود: جوانان محله فردوسی امروز با نبود مسکن روبه‌رو هستند که این موضوع باعث تأخیر در ازدواج آنان شده و اثرات فرهنگی و اجتماعی نامطلوبی را به‌دنبال داشته است.

نیری در ادامه گفت: محله فردوسی با پرورش قهرمانان و پهلوانان متعدد در زمینه کشتی و دیگر ورزش‌ها در حوزه‌های ملی و کشوری، نیازمند توجه ویژه است، ورزشگاه دکتر خرمی تنها ورزشگاه این محله است که با امکانات کم و محدود جواب‌گوی جوانان ورزشکار محله نیست.

وی افزود: محله فردوسی تاکنون چندین برنامه نسیم وحی، پیاده‌روی خانوادگی و برگزاری کشتی پهلوانی در گود کشتی فردوسی را داشته است، با توجه به هزینه چندمیلیاردی در پیشخوان شاهنامه و وجود خانه‌ها و زمین‌های متعلق به میراث فرهنگی، می‌توان از این مکان‌ها برای اجرای برنامه‌های ورزشی و فرهنگی بهره برد.

نیری در ادامه بیان کرد: باریک‌بودن مسیر اصلی توس‌سفلی که عامل ارتباط چندین روستای زاک، گوارشک، ماریان و... با شهر مشهد است نیز باعث به‌وجودآمدن مشکلاتی شده است. از طرف دیگر طرح ایجاد خیابانی با عرض 120متر در مسیر این معبر، نگرانی‌هایی را برای ساکنان و مغازه‌داران حاشیه خیابان داشته است. رسیدگی به این مشکلات و زنده‌کردن توس کهن و پرافتخار نشانه ایران‌دوستی و میهن‌پرستی خواهد بود.

123092.jpg

تبیین آیین‌نامه جدید شوراها

رضا دانایی، معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی‌فرهنگی شهرداری مشهد، نیز در پاسخ به مشکلات مطرح‌شده در حوزه شوراهای اجتماعی محله گفت: درباره کارت اعضای شورای اجتماعی محله، به‌دلیل تغییرات در حد و مرز محلات و قوانین شوراها، تاکنون امکان چاپ کارت اعضای شورا وجود نداشته است. با رفع این مشکلات در طی چند ماه آینده کارت عضویت اعضا تهیه و در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت. وی افزود: با توجه به آیین‌نامه جدید شوراهای اجتماعی، 5درصد بودجه عمرانی شهرداری صرف اجرای طرح‌های شوراهای اجتماعی خواهد شد، برای آگاهی از طرح‌ها و چگونگی اختصاص این بودجه به شوراهای اجتماعی، آیین‌نامه‌ای تهیه و در اختیار شوراها قرار گرفته است که اعضای شورا می‌توانند آن را مطالعه کنند. دانایی گفت: درباره ساخت فرهنگ‌سرا نیز با توجه به هزینه زیاد ساخت فرهنگ‌سرا و نبود بودجه مستقل و کافی در حال حاضر امکان ساخت فرهنگ‌سرا وجود ندارد، اما درباره تجهیز و راه‌اندازی مکان‌هایی با فعالیت فرهنگی در حد توان کمک خواهیم کرد.

 

توجه به مناطق محروم

رمضان‌علی فیضی، عضو شورای اسلامی شهر مشهد، نیز در این نشست با اشاره به توجه خاص شورا به مناطق محروم گفت: من و همکارانم در شورای شهر پنجم، از همان اول توجه خاصی به مناطق محروم داشته و داریم و سعی‌مان بر این بوده است که محله حذف‌شده و مطرودی نداشته باشیم.

وی افزود: با توجه به مشکلات فراوان در محلات حاشیه شهر و محدودیت منابع مالی، کارکردن را بر مبنای اولویت‌ها قرار داده‌ایم و بر همین اساس تغییرات سازنده‌ای را در مناطق محروم انجام داده و خواهیم داد.

احمد محبی، شهردار منطقه، نیز با اشاره به درخواست‌های بحق مطرح‌شده توسط نمایندگان شوراهای اجتماعی محله گفت: با توجه به کمبود وقت در این مجلس و تعداد زیاد مشکلات مطرح‌شده، دستورهای لازم به شهرداران نواحی داده خواهد شد و در دیداری چهره به چهره و رو در رو با اعضای شورای اجتماعی هر محله، مشکلات مطرح‌شده از سوی آنان رسیدگی خواهد شد.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی