کد خبر : 88248
/ 08:23
طرح صندوق شهر قصه در 3بوستان‌ منطقه ثامن به اجرا درآمد

امانت رایگان کتاب به کودکان و نوجوانان

طرح امانت رایگان کتاب به کودکان و نوجوانان در سطح منطقه ثامن به اجرا درآمد.

امانت رایگان کتاب به کودکان و نوجوانان

شهرآرا آنلاین - منشادی| به گزارش شهرآرامحله، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ثامن با اعلام این خبرگفت: بهمن سال گذشته طرحی در شورای اجتماعی محلات این منطقه مصوب شد که براساس آن کودکان و نوجوانان می‌توانستند رایگان کتاب به امانت ببرند.

مهدی دانشمند نام این طرح را «صندوق شهر قصه» خواند و اضافه کرد: بعد از بررسی‌های انجام شده از سوی اعضای شورای اجتماعی محله پایین خیابان طرح به صورت پایلوت ابتدا در هنرستان بصیرت و پس از ارزیابی در بوستان‌های میر، امور شهر و فهمیده به نام صندوق شهر قصه نصب شد.

وی اضافه کرد: اکنون در3 بوستان و در هر بوستان یک صندوق نصب شده است که داخل هریک از آن‌ها بیش از 100جلد کتاب موجود است.

به گفته وی محتوای کتابهای تهیه و جاگذاری شده در این صندوق‌ها، درباره مسائل و موضوع‌های گروه‌های سنی کودکان، نونهالان و نوجوانان است که علاقه‌مندان می‌توانند برای مطالعه به منزل برده و بعد از خواندن دوباره برگردانند.

 

جمع‌آوری 976 جلد کتاب در طرح کتابخانه تکانی

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ثامن در ادامه صحبت‌هایش به طرح کتابخانه‌تکانی نیز اشاره کرد و گفت: در تکمیل طرح صندوق شهر قصه طرح کتابخانه‌تکانی نیز در شورای اجتماعی محله پایین خیابان مطرح و مصوب شد.

وی درباره اهداف اجرایی این طرح اظهار کرد: یکی از اهداف مهم اجرای این طرح جمع‌آوری کتاب‌های بلااستفاده در منازل بود.

به گفته وی اهدای کتاب با الهام از سنت زیبای وقف، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و نیز تجهیز رایگان کتابخانه‌های محله از دیگر اهداف این طرح است.

دانشمند در پایان در پاسخ به این سؤال که بر اساس اجرای این طرح چند کتاب از منازل جمع‌آوری شد، توضیح داد: طبق آمار از ابتدای اجرای طرح یعنی 15 اسفندماه 96 تا 15 اردیبهشت ماه امسال، تعداد 976 جلد کتاب جمع‌آوری شده است.

 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی