کد خبر : 88251
/ 08:29
در نشست اعضای شورای اجتماعی محلات از فرمانده و کارکنان نیروی انتظامی شهید آستانه‌پرست عنوان شد

افزایش امنیت در اطراف حرم

فرارسیدن هفته نیروی انتظامی بهانه‌ای شد تا معاون فرهنگی و اعضای شورای اجتماعی محلات منطقه ثامن در کلانتری شهید آستانه‌پرست حاضر و از بالارفتن امنیت در این منطقه تقدیر کنند.

افزایش امنیت در اطراف حرم

شهرآرا آنلاین - شوشتری| به گزارش شهرآرامحله، در این دیدار که در محل کلانتری شهید آستانه‌پرست خیابان نوغان صورت گرفت، معاون این کلانتری گزارشی از اقدامات انجام شده برای افزایش امنیت منطقه ارائه کرد.

سرهنگ مؤذن از جمع‌آوری و پلمب خانه‌هایی که در امر خرید و فروش مواد مخدر بودند، گفت و خاطرنشان‌کرد: با اقدامات شبانه‌روزی کلانتری و همکاری مردم، امنیت در منطقه ثامن بسیار بالاست.

وی تأکیدکرد: همه کلانتری در خدمت مردم است و هر زمان اهالی مشکلی مشاهده کردند، گزارش دهند در اسرع وقت رسیدگی خواهد شد.

 

 

آماده برقراری امنیت در اطراف مدارس

در ادامه این نشست که با دستور جلسه امنیت همراه شد، اعضا از دغدغه‌هایشان درباره این موضوع گفتند که برقراری امنیت هنگام تعطیلی مدارس دخترانه، جلوگیری از سرقت شبانه وسایل خودروها در خیابان هاتف، پلمب یکی از منازل فعال در امر خرید و فروش مواد مخدر، گشت شبانه کلانتری در کوچه‌های خلوت هم‌زمان با ایام شهادت و تولد ائمه(ع) و به موقع حاضرشدن سر صحنه‌های نزاع از جمله این موارد بود.

مؤذن در توضیح موضوع مرتبط با مدارس دخترانه، به آمادگی کلانتری شهید آستانه‌پرست برای همکاری با این مدارس اشاره‌کرد و گفت که برای برقراری امنیت زمان‌های تعطیلی مدارس را با گذاشتن گشت، پوشش خواهیم‌ داد.

 

گشت‌های شبانه پلیس برای به دام انداختن دزدان ادامه دارد

افزایش سرقت شبانه از خودروهای خیابان هاتف، موضوع دیگری بود که مؤذن به آن اشاره کرد و گفت: گشت‌های شبانه کلانتری به صورت مداوم صورت می‌گیرد و حتی خود من هم در تعدادی از شب‌ها در این گشت‌ها حاضر می‌شوم.

آن‌طور که سرهنگ مؤذن تأکیدکرد این دزدها با همین گشت‌ها و همکاری مردم به دام خواهند افتاد.

 

برقراری امنیت بیشتر با همکاری مردم

سرهنگ مؤذن ادامه صحبت‌هایش را به موضوع گزارش‌های مردمی معطوف کرد و گفت: برقراری امنیت بیشتر با همکاری مردم میسر می‌شود. بسیاری از گزارش‌هایی که آن‌ها از خانه‌های مشکوک فعال در موضوع خرید و فروش مواد مخدر داده‌اند، به شناسایی این مکان‌ها و پلمب آن‌ها منجر شده است.

وی درباره گلایه یکی از اعضای شورای اجتماعی مبنی بر دیررسیدن کارکنان کلانتری سر صحنه‌های نزاع به کم‌بودن تعداد گشت‌ها اشاره و تأکیدکرد که در بیشتر مواقع کلانتری به موقع خودش را سر صحنه‌ها می‌رساند.

مؤذن در پایان صحبت‌هایش از آمادگی کلانتری برای آموزش موارد امنیتی به دانش‌آموزان خبر داد و خاطرنشان‌کرد: هریک از مدارس درخواست بدهند، یکی از نیروهای کلانتری برای برگزاری این کلاس‌ها حاضر خواهد شد.

123099.jpg

دعوت از مردم برای خادم افتخاری ایستگاه‌های صلواتی

در ادامه این نشست موضوع‌های دیگری هم مطرح شد. برپایی ایستگاه‌های صلواتی در دهه آخر صفر و میزبانی از زائران پیاده یکی از همین موضوع‌ها بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ثامن گفت: یکی از ایستگاه‌ها که چندین سال است در این منطقه به زائران خدمات می‌دهد، گروه خیران جهرم استان فارس است. این گروه فقط سال گذشته 100تن مرکبات از شهر خودشان جمع‌ و بین زائران امام رضا(ع) توزیع کردند.

دانشمند ادامه داد: این گروه خدمات فراوانی دارند که شامل توزیع شربت، صبحانه، ناهار و شام هم می‌شود. از همین‌رو به نیروی انسانی نیاز دارند که علاقه‌مندان می‌توانند با ثبت‌نام در محل این معاونت در خیابان یازدهم شهید نواب‌صفوی به عنوان خادم افتخاری خدمت‌رسانی کنند.

وی به موضوع اسکان رایگان زائران پیاده هم اشاره‌ کرد و گفت: در دهه آخر صفر سال‌ گذشته چند مجتمع تجاری با این معاونت همکاری کردند و بخشی از فضای خودشان را رایگان در اختیار زائران پیاده قرار دادند.

به گفته وی امسال هم به چنین فضاهایی در دهه آخر صفر نیاز است که علاقه‌مندان می‌توانند آمادگی خود را اعلام کنند یا اگر کسی فضایی را به این منظور سراغ دارد، معرفی کند.

بخش پایانی نشست شورای‌ اجتماعی محلات ناحیه یک شهرداری منطقه ثامن، به موضوع درخواست‌های اعضا از معاونت فرهنگی و اجتماعی این منطقه اختصاص یافت. درخواست خرید کتاب‌های جدید برای کتابخانه مدارس و همچنین خیریه گلشن جعفری در نوغان از جمله همین موارد بود. درباره همین موضوع با نظر اعضا مصوب شد از محل بودجه این شورا تعدادی کتاب جدید خریداری و همچنین بخشی از کتاب‌های قرائت‌خانه جوادیه به صورت امانی در اختیار خیریه گلشن‌جعفری قرار بگیرد.

گفتنی‌است؛ در این دیدار تعدادی از دانش‌آموزان دختر دبستان سزاوار رحمت با اهدای گل از فرمانده و کارکنان کلانتری شهید آستانه‌پرست قدردانی کردند و از نزدیک ضمن دریافت آموزش‌های امنیتی در خانه و خیابان با بخش‌های مختلف کلانتری آشنا شدند.

*گزارش تصویری این دیدار در صفحه8 همین هفته‌نامه منتشر شده است.

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی