کد خبر : 88279
/ 04:44

امتناع آقای رئیس از امضای تفاهم‌نامه

استاندار از همراهی نکردن رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در انعقاد تفاهم‌نامه بیمارستان حاشیه شهر انتقاد کرد

امتناع آقای رئیس از امضای تفاهم‌نامه

شهرآرا آنلاین - تفاهم‌نامه‌ای که قرار بود روند تأمین منابع مالی پروژه به‌گل‌‌نشسته بیمارستان حاشیه شهر را تسهیل کند با خودداری رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد از امضای آن به چالشی جدید پیش روی این پروژه درمانی تبدیل شد. آن‌طور که استاندار خراسان رضوی تشریح کرد، گویا قرار بوده است در قالب تفاهم‌نامه‌ای مشترک، سهم هریک از ٢ وزارتخانه بهداشت و شهرسازی در قبال منابع مالی موردنیاز برای بیمارستان پانصدوچهل‌تخت‌خوابی حاشیه شهر مشخص شود اما به رغم موافقت اولیه رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، روزی که تفاهم‌نامه باید به تأیید نهایی وزیر راه می‌رسید، از امضای آن خودداری کرد.

علیرضا رشیدیان در جمع خبرنگاران اصل ماجرا را این‌گونه توضیح داد: به دنبال تأخیر در اجرای پروژه بیمارستان حاشیه شهر در نتیجه اختلاف نظر بر سر تأمین بخش نخست منابع مالی مورد نیاز بین ٢ وزارتخانه مربوط، در سفر اخیر وزیر بهداشت به مشهد، مقرر شد گره این مشکل در قالب هماهنگی بین دانشگاه علوم پزشکی مشهد و وزارت راه و شهرسازی باز شود.استاندار خراسان رضوی افزود: برای رفع اختلاف نظرها، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با برگزاری جلسات متعدد با نهادهای ذی‌ربط، به فرمولی برای تأمین منابع مالی پروژه رسید. بر اساس آن، اداره کل راه و شهرسازی به صورت قانونی به تأمین سهم پنجاه‌درصدی خود از طریق واگذاری زمین و بر اساس صورت وضعیت پیشرفت پروژه متعهد می‌شود.

رشیدیان افزود: در سفر وزیر بهداشت به مشهد، این پیشنهاد هم مطرح شد که عملیات اجرایی پروژه بیمارستان پانصدوچهل‌تخت‌خوابی بر اساس فرمول تعیین‌شده و با استفاده از ظرفیت یکی از پیمانکاران که به صورت منفی و امانی در استان فعالیت می‌کند آغاز 

شود. وی اظهار کرد: پس از پیگیری‌های متعدد، مقرر شد در مرحله اول واگذاری زمین از سوی راه و شهرسازی، بخش تجاری زمین که ارزش افزوده بیشتری دارد در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گیرد و از محل انتفاع آن، بخشی از پروژه اجرایی شود. 

 

سهم مشخص هر دستگاه

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه قرار بود با انجام ٢۵ درصد کار از سوی پیمانکار وزارت راه و شهرسازی ۵٠ درصد سهم خود را به صورت زمین تأمین کند افزود: به رغم حمایت وزیر بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد بدون هیچ توجیهی پای کار نیامد و تفاهم‌نامه‌ای که قرار بود به امضای وزیر راه و شهرسازی برسد نیمه‌کاره ماند.

رشیدیان تأکید کرد که با امضا نشدن تفاهم‌نامه مذکور، پروژه بیمارستان حاشیه شهر از نظر زمانی دچار مشکلی پیچیده‌ شد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار شهرآرا، از ماجرای ‌امضا نشدن تفاهم‌نامه ساخت بیمارستان حاشیه شهر اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت که روز چهارشنبه درباره تفاهم‌نامه صحبتی شد اما تفاهم‌نامه‌ای را که امضا شده باشد ندیده است.

محمدرضا دارابی افزود: بیمارستان پانصدوچهل‌تخت‌خوابی حاشیه شهر پروژه‌ای بین‌‌بخشی میان وزارت بهداشت و راه و شهرسازی است و در این باره هیچ مسئولیتی برای دانشگاه علوم پزشکی مشهد تعریف نشده است. وی در پاسخ به این سؤال که واکنش او به اظهارنظر استاندار درباره خودداری از امضای تفاهم‌‌نامه مذکور چیست گفت: اگر آقای استاندار چیزی گفته است باید از خودشان بشنوم، نه از شما. از کجا مطمئن شوم صحبت‌های شما به نقل از آقای رشیدیان صحت دارد؟ 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی