• خانه
  • سیاسی
  • بازداشت ۱۹۶ اخلالگران ارزی/ حکم اعدام مفسدان قطعی است
کد خبر : 88408
/ 14:00
سخنگوی قوه قضاییه خبر داد؛

بازداشت ۱۹۶ اخلالگران ارزی/ حکم اعدام مفسدان قطعی است

سخنگوی قوه قضاییه از بازداشت ۱۹۶ از اخلال گران بازار ارز از زمان تشکیل پرونده‌های فساد اقتصادی اخیر تا به امروز خبر داد و گفت: ۱۳ نفر آنها در روزهای اخیر بازداشت شدند.

بازداشت ۱۹۶ اخلالگران ارزی/ حکم اعدام مفسدان قطعی است

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای در صد و سی و دومین نشست خبری با تشکر از نیروی انتظامی گفت: در راستای برخورد و شناسایی مفسدان در ماه های اخیر، ناجا یکی از همراهان بسیار خوب قوه قضاییه بود.

وی با گرامیداشت ایام اربعین حسینی گفت: قوه قضاییه در جهت تامین امنیت زوار در داخل کشور و مرزها، همکاری لازم را خواهد داشت.

محسنی اژه‌ای در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت پرونده های فسادهای اقتصادی اخیر گفت: از ابتدای اقدامات، در تهران به ویژه در رابطه با اخلال گران ارز تا به امروز ۱۹۶ نفر دستگیر شدند که ۱۳ نفر آنها در روزهای اخیر بازداشت شدند.

محسنی اژه ای بابیان اینکه احکام اعدام صادره در این رابطه قطعی است، گفت: به هیچ وجه این احکام قابل اغماض نیست.

وی افزود: بیش از ۴۹ مورد کیفرخواست در تهران صادر شده و ممکن است هر کیفرخواست چندین متهم داشته باشد. برای ۱۰۰ نفر هم تعیین وقت شده است و یا در حال رسیدگی است. البته تعداد بیشتر از اینهاست چرا که همین امروز هم یک کیفرخواست صادر شد.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در استان سیستان و بلوچستان هم ۱۳ نفر بازداشت شدند. در خراسان رضوی ۴بازداشتی و در همدان ۷ نفر بازداشتی‌ داشتیم.

وی از قطعی شدن برخی احکام صادره خبر داد و گفت: برخی از این احکام مربوط به ارز و یا قاچاق بوده است. از جمله این متهمان نریمان بختیاری ۱۵ سال حبس، محمدرضا عامریون ۱۵ سال حبس، وحید مرادی ۱۵ سال حبس و مصادره احکام، حسین نیک روش ۵ سال حبس، هومن بهره مند ۵ سال حبس و مصادره اموال، حسن عزیزی ۵ سال حبس، محمد مرادی ۵سال حبس، سردار محمدی ۵ سال حبس و ضبط اموال، خانم بهیه استین چیده فرزند ابراهیم ۵ سال حبس محکوم شدند.

وی ادامه داد: در بندرعباس محکومیت هایی در رابطه با قاچاق کالا داشتیم که علیرضا جهانی به ۱۵ سال حبس و سی ضربه شلاق و جزای نقدی، علی نسرین به ۱۵ سال حبس، محمد نفر سفیددشتی به ۲ سال حبس، حمیده احمدی به ۲ سال حبس و آرش حسینی به ۶ ماه حبس و ۱۰ ضربه شلاق و جزای نقدی، احمد پوریوسفی به ۲ سال حبس، جزای نقدی و محرومیت، مزدک پورهادی به ۲ سال حبس ، جزای نقدی و ۵ سال محرومیت، کوبک نرسیسیان به ۲ سال حبس، رسول شاهرخی به ۲ سال حبس، حسین نادری به ۲ سال حبس، عقیل احمدی به شش ماه حبس و علیرضا عسگری به شش ماه حبس، صابر خدا داد به شش ماه حبس محکوم شدند.

محسنی اژه ای  به صدور برخی احکام مربوط به کارمندان اداره ثبت اسناد اشاره کرد و گفت: مجید فاتحیان کارمند اداره ثبت اسناد استان فارس به ۱۰ سال حبس و سه سال انفصال از خدمت و پرداخت معادل رشوه دریافتی، حمیدرضا فرخی کارمند اداره ثبت به اتهام دریافت رشوه به ۱۰ سال حبس و انفصال از خدمت محکوم شدند. علی اورنگی کارمند ثبت به اتهام ارتشا با ۱۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق، مصطفی اسکندری به ۱۰ سال حبس، انفصال و شلاق، حجت الله خورشیدی که رشوه  پرداخت کرده است به حبس محکوم شدند.

وی افزود: حکم ۱۳ متهم هم تا پایان هفته صادر می شود. در شیراز هم در دادگاه ویژه پرونده های مفاسد اقتصادی مطرح است، احتمالأ تا یک ماه آینده احکام آن پرونده ها صادر می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آخرین وضعیت پرونده های اختلاف افکن بین ایران و عراق به کجا رسید؟ اخیرا هم شاهد دادگاهی شدن برخی رسانه ها به اتهام انتقاد و مخالفت با FATF دادگاهی شدند، به نظر می رسد یک برخورد دوگانه با برخی رسانه ها شاهدیم؛ این برخورد دوگانه ناشی از چه موضوعی است؟ گفت: هیات نظارت بر مطبوعات به غیر از قوه قضاییه است و اختیاراتی دارند.البته ممکن است مواردی را به قوه قضاییه اعلام کنند. هر پرونده ای که به قوه قضاییه بیاید فارغ از اینکه متعلق به چه نهادی است، رسیدگی می شود. این رسیدگی به این معنا نیست که هر کسی احضار شد، به معنای  اتهام است.

وی افزود: اتهام برخی از رسانه ها امنیتی است. برخی از رسانه ها اعلام کردند از نهادی اطلاعات گرفتند که آن نهاد هم احضار شده و پرونده ها در حال بررسی است.  
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی