کد خبر : 88422
/ 07:59

آب مشهد کیفیت ندارد

با پیگیری شهرآرا و تأیید کیفیت فیزیکی ضعیف آب مشهد، سد کارده از مدار خارج شد

آب مشهد کیفیت ندارد

شهرآرا آنلاین - با تأیید دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد، آب این شهر درحال حاضر بدون آلودگی شیمیایی و میکروبی است اما شرکت آب‌وفاضلاب مشهد ملزم به رفع مشکلات طعم، رنگ و بوی آب، به‌عنوان مشکلات و عوامل فیزیکی موجود در آب مشهد شد، ضمن اینکه با هدف کاهش آثار تغییرات فیزیکی موجود در آب مشهد، با پیگیری دانشگاه علوم‌پزشکی، سد کارده از مدار بهره‌برداری خارج شد.

پنجشنبه هفته گذشته بود که روزنامه شهرآرا با انتشار گزارشی با عنوان «دوستی؛ متهم طعم آب مشهد»، از بروز مشکل و تغییر در طعم، رنگ و بوی آب مشهد دربرخی نواحی شهر خبر داد؛ مشکلاتی که از خیابان هفت‌تیر و ویلا گرفته تا کوثر جنوبی، بولوارصبا، موسوی‌قوچانی، چهارراه ابوطالب و... را شامل می‌شد.

در ادامه این پیگیری‌ها رضا شیران‌خراسانی، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، از پیگیری این مسئله در هفته آینده در مجلس خبر داد و از دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد، خواستار ورود به این مسئله و بررسی کیفیت آب مشهد شد.

 

دور جدید بازدیدها بعد از گزارش شهرآرا

در همین زمینه روز گذشته مدیر بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد در گفت‌وگو با شهرآرا، تغییر در طعم، رنگ و بوی آب مصرفی در برخی نقاط شهر را تأیید کرد و گفت:در کنار بازدیدها و بررسی‌هایی که در گذشته صورت می‌گرفت، بعد از گزارش شهرآرا و بازدید از منابع آبی و آب‌های مصرفی و نیز نمونه‌برداری‌های میدانی، بروز مشکل در آب برخی مناطق مشهد تایید شد.وی ادامه داد: در این بررسی‌ها و با آزمایش‌هایی دقیق، بر نبود آلودگی میکروبی و شیمیایی در آب مشهد تأکید شد اما ازسویی بروز مشکل از نظر فیزیکی در آب نواحی مختلف مشهد به تأیید رسید.

وی با بیان اینکه در ماه گذشته و در ١٠ و ١۶شهریور نیز شکایاتی از طعم و رنگ و بوی آب در یکی از مناطق مشهد وجود داشت، گفت: به‌طور معمول از نظر شرایط فیزیکی، آب باید شفاف و زلال باشد، ضمن اینکه باید بی‌بو و بی‌طعم باشد، بنابراین اگرچه ممکن است در برخی نواحی مشهد که شهروندان از کیفیت آب گلایه دارند، آب موجود باعث بروز بیماری نشود، این تغییر ظاهری در رنگ، طعم و بو نیز پذیرفته نیست و کیفیت فیزیکی آب اشکال دارد. مدیر بهداشت محیط و حرفه‌ای دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد درمورد علت تغییر در رنگ، بو و طعم آب در برخی نواحی مشهد نیز اظهار کرد: معمولا در فصل گرما و فصول سرد همانند پاییز، منابع آب دچار چرخش شده، با تغییر دما روبه‌رو می‌شود و در این تغییرات، آب قسمت‌های پایین سدها که کیفیت نامطلوبی دارد، جابه‌جا می‌شود که این امر به تغییر کیفیت آب درحال برداشت می‌انجامد. 

وی افزود: این مسئله درمورد سد کارده و تاحدودی نیز درمورد سد دوستی در جریان است، بنابراین با اعلام مرکز بهداشت استان، سد کارده از مدار بهره‌برداری خارج شد و شرکت آب‌وفاضلاب باید منابع جایگزین دیگری را برای تأمین بخشی از آب مشهد استفاده کند، ضمن اینکه باید روش‌های مطمئن‌تری برای تصفیه آب مشهد به‌کار گرفته

شود. حسنی با بیان اینکه حق مردم مشهد است که از آبی‌ بدون آلودگی شیمیایی، میکروبی و عاری از تغییرات فیزیکی استفاده کنند، تصریح کرد: تذکرات لازم در این مورد به شرکت آب‌وفاضلاب مشهد داده شده و قرار است تغییرات مطلوبی در کیفیت آب مورد استفاده ایجاد شود. وی با اشاره به اینکه حذف بو، رنگ و طعم در دستورکار شرکت آب‌وفاضلاب مشهد قرار دارد، بیان کرد: خودداری از برداشت آب از مناطق کم‌عمق پشت سدها، یکی دیگر از دستورکارهاست، زیرا با تبخیر آب سدها، در قسمت‌های پایین‌دست سد، رشد جلبک‌ها زیاد می‌شود، ضمن اینکه تجزیه مواد آلی در قسمت‌های تحتانی منابع آبی، نیز باعث ایجاد بوی نامطلوب در آب مورد استفاده است.

 

چاه‌های بیشتر در مدار

وی همچنین گفت: استفاده از کربن فعال، یکی از روش‌های قابل اتکا برای زلال‌سازی آب است، ضمن اینکه در روش گندزدایی نیز می‌توان بوی نامطبوع آب را از میان برد. محمد محمدزاده، سخن‌گوی شرکت آب و فاضلاب مشهد درباره دستور کار جدید این شرکت، به خبرنگار شهرآرا گفت: در راستای بهبود شرایط برداشت آب، به منظور جایگزینی منابع آب سدکارده، چاه‌های بیشتری برای استفاده از آب، در مدار قرار خواهد گرفت، ضمن اینکه در روش‌های تصفیه‌سازی نیز تغییراتی ایجاد خواهیم کرد.

 

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی