• خانه
  • ورزشی
  • کناره‌گیری رسمی مشکی‌پوشان از حضور در لیگ برتر بانوان
کد خبر : 88474
/ 06:45

کناره‌گیری رسمی مشکی‌پوشان از حضور در لیگ برتر بانوان

مشهد تنها با یک نماینده در لیگ برتر والیبال بانوان شرکت می‌کند

کناره‌گیری رسمی مشکی‌پوشان از حضور در لیگ برتر بانوان

شهرآرا آنلاین - مژده رنگیان -  لیگ برتر والیبال بانوان درحالی آبان‌ماه شروع‌ می‌شود که ازسوی هیئت والیبال استان گفته شده بود به احتمال زیاد مشهد با 2 تیم در این مسابقات شرکت خواهد کرد، خبری که حامی مالی نماینده دوم مشهد از منتفی‌شدن آن خبر داد. سال گذشته 3 تیم از خراسان رضوی در لیگ دسته‌یک بانوان حضور داشتند که در پایان رقابت‌های سخت و نزدیک، مشکی‌پوشان با کسب قهرمانی و تیم مدرن‌خجسته با عنوان سومی لیگ دسته1، توانستند جواز حضور در لیگ برتر را به دست آورند، اما با گذشت 7ماه از این موضوع و در آستانه آغاز لیگ برتر بانوان در فصل جدید، خبرهای متناقضی از این تیم‌ها به گوش رسید. در ابتدا تنها از یک تیم برای حضور در لیگ برتر نام برده شد که با حضور چند بازیکن بومی تمرینات خود را در سالن مهران مشهد آغاز کرد، اما نایب‌رئیس بانوان هیئت والیبال استان درباره تیم قهرمان فصل گذشته اظهار بی‌اطلاعی کرد.

اما گویا عباسی، مالک باشگاه مشکی‌پوشان، به‌صورت غیررسمی به سرمربی تیم مشکی‌پوشان اعلام کرده بود که هر طور شده است، از تیم والیبال بانوان برای حضور در مسابقات حمایت خواهد کرد، صحبتی که نقل‌قول آن به فدراسیون والیبال نیز کشیده شد و نایب‌رئیس فدراسیون نیز درباره دلیل تأخیراعلام فهرست نهایی تیم‌های حاضر در لیگ برتر زنان را تردید درمورد تعداد تیم‌های شرکت‌کننده دانست، زیرا فدراسیون والیبال روی حضور ۸ تیم در لیگ حساب باز کرده بود؛ اما با توجه به اعلام‌آمادگی یک تیم دیگر، منتظر تعیین‌تکلیف نهایی آن تیم بوده تا به‌طور مشخص برنامه مسابقات و تیم‌ها را اعلام کند. اما روز گذشته محمدرضا عباسی، مالک باشگاه مشکی‌پوشان، اعلام کرد که هیچ قصدی برای تیم‌داری در والیبال بانوان ندارد. باشگاه مشکی‌پوشان که فصل گذشته بیش از 10 تیم بانوان را در رشته‌های مختلف ورزشی حمایت کرده بود، در سال جدید با مشکلات متعددی روبه‌رو شد و بعد از سقوط تیم فوتبال این باشگاه و بدهی‌های میلیاردی این تیم، مدیران باشگاه اقدام به کناره‌گیری تیم‌های این باشگاه از لیگ‌های مختلف کردند و شنیدن خبر حمایت این باشگاه تنها از تیم والیبال بانوان در فصل جدید کمی عجیب به نظر می‌آمد. عباسی دراین‌باره اظهار کرد: پس از مشکلات و درگیری‌های شخصی و مشکلات مالی که برای باشگاه به وجود آمد، در این فصل تصمیم گرفتیم در هیچ رده و بخش بانوان و آقایان تیم‌داری نکنیم. وی ادامه داد: صحبتی که درباره حمایت از تیم بانوان نیز شد، به زمانی بازمی‌گردد که هیچ حامی مالی در والیبال حضور نداشت و اراده‌ای نیز برای حضور نماینده استان در لیگ برتر والیبال دیده نمی‌شد، به‌همین‌دلیل اعلام کردم می‌توانم به این تیم کمک کنم، اما خدارا‌شکر پس از آن هیئت و شهرداری به قضیه ورود کردند و نماینده استان راهی لیگ شد.

مالک باشگاه مشکی‌پوشان درباره امتیاز تیم قهرمان لیگ1 در فصل گذشته که به نام مشکی‌پوشان است، گفت: قرار است بازیکنان 2 تیم ادغام شوند و همان یک تیم در مسابقات شرکت کند. از ورزشکاران فصل گذشته و علاقه‌مندان بابت اینکه نمی‌توانیم در لیگ از ورزش بانوان حمایت کنیم، عذرخواهی می‌کنم و ان‌شاءا... سال آینده دوباره به تیم‌داری ورود خواهیم کرد. 

براین‌اساس تنها یک نماینده از خراسان رضوی در لیگ برتر بانوان حضور خواهد داشت که هنوز نام و اسپانسر آن اعلام نشده است و تیم‌ها مهلت دارند تا پایان مهرماه مدارک خود برای ثبت‌نام را ارائه دهند و 24 آبان‌ماه نیز برتر آغاز خواهد شد و مسابقات لیگ روزهای پنجشنبه از ساعت۱۵ برگزار می‌شود. با برنامه‌ریزی فدراسیون، لیگ تا پیش از پایان سال۹۷ به پایان می‌رسد و تیم‌ها در نیم‌فصل یک هفته برای استراحت فرصت خواهند داشت.  

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی