کد خبر : 88481
/ 06:57

کابوس کسر 6 امتیاز روی ســر صدرنشین

مهلت ایگور پراهیچ برای دریافت طلب خود از باشگاه پدیده دیروز تمام شد

کابوس کسر 6 امتیاز روی ســر صدرنشین

شهرآرا آنلاین - هرچه تیم فوتبال پدیده خراسان در فصل جاری لیگ برتر و جام حذفی در بُعد فنی خوب بوده است، مشکلات مالی این باشگاه هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود و همین مسائل ممکن است نماینده فوتبال خراسان رضوی را با مشکلات جدی روبه‌رو کند.

همین چند روز قبل نیز ایگور پراهیچ، مدافع سابق و صربستانی پدیده، اعلام کرد که مهلتش برای دریافت طلبش از پدیده‌ای‌ها ۲۳مهرماه به پایان می‌رسد و حالا باید منتظر بمانیم تا ببینیم فیفا به‌دلیل شکایتش، باشگاه پدیده را با کسر ۶ امتیاز روبه‌رو خواهد کردیا نه. مشکلی که فصل پیش نیز همه برنامه‌های تیم پدیده را که آن زمان مهاجری هدایتش را برعهده داشت، به هم زد و تیمی که در بین ۵ تیم بالای جدول بود، به‌یک‌باره در بین ۵تیم پایین جدول قرار گرفت. حالا در فصل جاری نیز همین تهدید برای پدیده‌ای‌ها وجود دارد، با این تفاوت که این تیم با هدایت یحیی گل‌محمدی و کسب ۱۷امتیاز در رده نخست جدول تا پایان هفته هشتم ایستاده است و اگر این تیم با کسر ۶ امتیاز روبه‌رو شود، با ۱۱ امتیاز تا رده هشتم جدول پایین کشیده خواهد شد و مطمئنا این شرایط باعث افت شدید انگیزه در بین بازیکنان و حتی احتمال قطع همکاری کادر فنی خواهد شد.

ایگور پراهیچ در اولین سال حضور پدیده در لیگ برتر و با موافقت علیرضا مرزبان، سرمربی وقت پدیده، به این تیم آمد و قراردادش نیز با رقم ۱۶۰هزار دلار به ثبت رسید. البته از این مبلغ قرارداد بخشی از آن به این بازیکن در همان سال پرداخت شد، اما مشکلات مالی که شرکت پدیده در آن سال با آن روبه‌رو گردید، باعث شد تا عملا مابقی قرارداد او پرداخت نشود که درنهایت بعد از شکایت پراهیچ، فیفا با جرائم دیگری که به نفع این بازیکن صادر کرد، بازهم همان رقم ۱۶۰هزار دلار را برای دریافت مطالبات این بازیکن به باشگاه پدیده ارسال کرد.

اما پیش از شروع فصل جاری و با تشدید فشارهای فیفا و وکیل پراهیچ، شرکت پدیده مادر طی توافق‌نامه‌ای که امضای رئیس هیئت‌مدیره این شرکت نیز پای آن بود، متعهد شد تا به‌صورت اقساطی و در هرماه حدود ۴۰هزار دلار از طلب ایگور را پرداخت کند تا این طلب تسویه شود، اما با گذشت چند ماه شرکت پدیده مادر زیر قولش زد و فقط کمتر از ۳۰هزار دلار را به این بازیکن پرداخت کرد.

بعد از آن با توجه به حضور محمد خانزاده، مدافع سابق پدیده در تیم ملی و البته جام‌جهانی، فیفا پاداشی را به باشگاه پدیده اختصاص داد که درنهایت با توافق وکیل باشگاه پدیده و وکیل ایگور پراهیچ، قرار شد تا این طلب از محل پاداش فیفا پرداخت شود، اما ما‌به‌التفاوت طلب او که حدود ۲۰هزار دلار بود، باید تا قبل از ۲۳مهرماه که دیروز بود پرداخت می‌شد تا ایگور پراهیچ موافقت نهایی‌اش برای دریافت طلبش از محل پاداش فیفا را اعلام کند که گویا این اتفاق هم نیفتاده تا حالا خطر کسر ۶امتیاز از رگ‌گردن به این باشگاه نزدیک‌تر باشد. این‌طور که گفته می‌شود، وکیل باشگاه پدیده به‌شدت پیگیر موضوع طلب پراهیچ است و دراین‌زمینه رایزنی‌های دیگری را با وکیل این بازیکن انجام داده است و دوباره زمان کوتاهی را برای پرداخت ۲۰هزار دلار گرفته، اما واقعیت این است که باشگاه هیچ پولی در بساط ندارد و در امور روزانه تیم نیز مانده‌اند! در این مدت اگر شهردار مشهد و شورای اسلامی نبودند و حمایتی نمی‌کردند، پدیده خیلی زودتر از این‌ها با مشکلات جدی‌تری روبه‌رو می‌شد. دادستانی مشهد نیز همواره حمایت داشته است، اما مشخص نیست وظیفه شرکت پدیده مادر دراین‌بین چیست؟! تیم به اسم آن‌هاست، اما عملا پای خود را کنار کشیده‌اند. آنچه مهم‌تر به نظر می‌رسد، این است که باشگاه پدیده زمان را به‌سرعت از دست‌ می‌دهد و ممکن است امروز اتفاقاتی بیفتد که درنهایت برای فوتبال استان چندان خوشایند نباشد. 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی