• خانه
  • ورزشی
  • دستگاه‌های حاکمیتی به کمک ورزش قهرمانی بیایند
کد خبر : 88482
/ 06:58
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد:

دستگاه‌های حاکمیتی به کمک ورزش قهرمانی بیایند

رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به حمایت مدیریت شهری از ورزش قهرمانی، ابراز امیدواری کرد که مجموعه‌دستگاه‌های حاکمیتی نیز به کمک بیایند.

دستگاه‌های حاکمیتی به کمک ورزش قهرمانی بیایند

شهرآرا آنلاین - رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: حمایت از ورزش قهرمانی به انسجام و همبستگی اجتماعی، تقویت هویت و کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌انجامد.

به گزارش شهرآرا، محمدرضا حیدری در آغاز سی‌وهشتمین جلسه علنی شورای شهر با بیان اینکه مدیریت شهری در حوزه ورزش قهرمانی، باوجود محدودیت‌ها در حد توان کمک کرده است، اظهار کرد: توجه به تیم‌های موفق به‌دلیل نقش هویتی که در شهر مشهد دارند، همواره به‌عنوان یک اولویت مدنظر شورا بوده است، به‌طوری‌که این تیم‌ها در مسائل اولیه خود با مشکل مواجه نباشند. حیدری افزود: تمامی دستگاه‌ها، اعم از بخش خصوصی و مجموعه‌هایی که به‌واسطه بهره‌گیری از ظرفیت‌های این استان، منفعت اقتصادی دارند، باید از حوزه ورزش قهرمانی حمایت کنند. وی ادامه داد: نقش دولت و نمایندگان عالی دولت در استان و مشهد در ایجاد انسجام برای حمایت از تیم‌های ورزش قهرمانی بسیار مهم است. همه باید پای‌کار بیایند، زیرا شهرداری به‌تنهایی قادر به حمایت نخواهد بود. رئیس شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد: مدیریت شهری تاکنون در حد بضاعت خود حمایت کرده و خواهد کرد. امیدواریم مجموعه‌دستگاه‌های حاکمیتی به کمک ورزش قهرمانی بیایند. وی گفت: ظرفیت‌های بسیار خوبی در استان خراسان رضوی وجود دارد و حیف است که به‌‌دلیل همسونبودن و نبود انسجام، این تیم‌های ورزشی آسیب ببینند. رئیس شورای شهر مشهد همچنین با اشاره به فرارسیدن روز ملی تربیت‌بدنی و ورزش، اظهار کرد: تربیت‌بدنی به‌ویژه حوزه ورزش همگانی و سلامت شهروندی، از گذشته تابه‌امروز یکی از بخش‌های موردتوجه مدیریت شهری بوده و عملکرد مناسبی در این حوزه ارائه شده است. وی یکی از اقدامات شاخص شورای پنجم در حوزه تربیت‌بدنی را تقسیم مساوی اعتبارات میان 2 حوزه ورزش بانوان و آقایان برشمرد و افزود: ادغام ورزش کارکنان در ورزش تربیت‌بدنی شهرداری از دیگراقداماتی به‌شمار می‌رود که در این دوره مدیریت شهری محقق شد و زمینه افزایش بهره‌وری را فراهم کرد.

حیدری با اشاره به اینکه بخش اعظمی از فضاهای ورزشی در اختیار بانوان قرار گرفته است، اظهار کرد: دراین‌زمینه، با استانداردها فاصله داریم، ولی هر قدمی که برداشته شود، حائزاهمیت است. رئیس شورای شهر مشهد همچنین با گرامیداشت 24مهرماه، روز ملی پاراالمپیک، و تبریک افتخارآفرینی ورزشکاران در مسابقات آسیایی جاکارتا گفت: قهرمانان ما موفق شدند غول‌های ورزشی همچون ژاپن را پشت‌سر بگذارند و 136 مدال کسب کنند. بسیار خرسندیم که ازاین‌تعداد، 21 مدال رنگارنگ توسط 14 ورزشکار خراسانی کسب شد. حیدری با بیان اینکه امکانات حوزه ورزش جانبازان و معلولان بسیار ضعیف است، بیان کرد: این عزیزان با عزم و اراده خود و در کنار تلاش مربیان و حوزه تربیت‌بدنی موفق به این افتخارآفرینی شدند و با این موفقیت خود، موجی از امید و نشاط را به جامعه منتقل کردند. وی این افتخار بزرگ را به همگان تبریک گفت و ادامه داد: در برنامه‌ای مناسب و درخور، تقدیر از مدال‌آوران مشهدی را در دستورکار خود خواهیم داشت. شورای شهر مشهد درراستای مأموریت خود در حوزه ورزش همگانی و قهرمانی، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد. 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی