کد خبر : 88490
/ 07:23
آیت‌ا... علم‌الهدی در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد:

می‌خواهند مشهد را از قداست بیندازند

همایش «عاشورایی بمانیم» بهانه‌ای شد تا روز گذشته نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در دانشگاه آزاد حضور یابد

می‌خواهند مشهد را از قداست بیندازند

شهرآرا آنلاین - همایش «عاشورایی بمانیم» بهانه‌ای شد تا روز گذشته نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در دانشگاه آزاد حضور یابد و گپ و گفتی صمیمی با دانشجویان این محیط علمی داشته باشد. آیت‌ا...‌سید احمد علم‌الهدی در این جلسه گفت که «عاشورایی بمانیم» یعنی انقلابی بمانیم زیرا انقلاب و عاشورای امام حسین(ع) تمام نشده است. امام‌جمعه مشهدبیان کرد:مشکل امروز ما در جامعه عده‌ای از انقلابیون عاشورایی‌ هستند که از انقلاب و عاشورا خسته شده‌اند و حاضر نیستند از قطار انقلاب پیاده شوند. او در ادامه گفت: ما با دشمن مشکل و مسئله‌ای نداریم زیرا ‌دشمن در گذشته در منطقه حرف اول را می‌زد اما امروز حرفش حتی با توانمندی‌های مادی و زور هم خریدار 

ندارد.آیت‌ا... علم‌الهدی با تأکید بر اینکه کسانی که از این انقلاب خسته شده‌اند پیاده شوند افزود: ما راه خودمان را ادامه می‌دهیم. این‌ها برای اینکه نمی‌خواهند از قطار انقلاب پیاده شوند، وارد عرصه‌های توجیه‌ و مصلحت‌اندیشی‌های غلط می‌شوند. در این راستا شما خواهران و برادران با فکر و اندیشه بالای خود، پای انقلاب بایستید و اگر آقا یا خانمی خسته شده است، او را کنار بزنید و خودتان جایش را پر کنید تا انقلاب ادامه پیدا کند. او در پاسخ به سؤالی درباره حواشی به‌وجود‌آمده برای هتل‌های مشهد گفت که در شهری که ٣٢ میلیون نفر در سال در آن رفت‌وآمد می‌کنند،ممکن است در داخل یا خارجِ هتل‌های آن مسائلی که انکارپذیر نیست رخ بدهد اما اینکه بگوییم حرکات ناهنجار از نظر آمیزش‌های نامشروع مسئله‌ای شایع و متداول در داخل این اماکن است و از سوی عرب‌ها صورت می‌گیرد با واقعیت فاصله دارد. عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: اولین رسانه‌ای که این موضوع را مطرح کرد روزنامه انگلیسی گاردین بود. در واقع، توطئه توطئه انگلیسی‌هاست زیرا می‌خواهند مشهد را از قداست بیندازند به‌ویژه از طریق چهره خارجی آن. او در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان درباره کنسرت‌ها با بیان اینکه ابتذال عامل مولد فساد است افزود: در این شهر هر جریان مبتذل را دایر کنید این شهر می‌شود بازار آن جریان مبتذل. به این دلیل، باید توجه داشت که امکان ندارد در جایی کنسرت باشد اما ابتذال نباشد. در کجا و کدام شهر سراغ دارید که کنسرت بدون ابتذال در آن اجرا شود؟

آیت‌ا... علم‌الهدی همچنین در گفت‌وگوی روز گذشته خود با تسنیم، با تأکید بر اینکه باید ‌هویت ‌شهر امام رضا(ع) ‌محفوظ بماند، گفت که اجرای برنامه‌هایی ‌با ‌هویت امام رضا(ع) در مشهد مقدس منافاتی ندارد ‌اما برنامه‌های اباحیگری نباید در مشهد مقدس اجرا شود. از اصول خود دست برنمی‌دارم زیرا بنده پاسبان حرم امام رضا(ع) هستم و از هیچ چیز هراس ندارم و نباید اجازه دهم آن‌ها با هویت مشهد بازی کنند.

وی با اشاره به اینکه «من ضد هنر نیستم و این را ثابت کرده‌ام.» گفت: فیلم می‌بینم و این جزو برنامه‌ مرتب بنده است اما سینما نمی‌روم و فیلم را در منزل می‌بینم. بر این ‌نکته‌‌ تأکید دارم که برنامه ابتذال، جامعه را فاسد می‌کند و این فساد می‌تواند در سینما و تئاتر و خیابان باشد‌. بحث ما با کنسرت نیست بلکه مخالفتمان با بازار کنسرت است.

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی