کد خبر : 88498
/ 07:39

سند مالکیت 1550 هکتار بستر رودخانه های خراسان رضوی صادر شد

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: تاکنون برای یک هزار و 550 هکتار از اراضی بستر رودخانه های این استان سند مالکیت به نام دولت و به نمایندگی این شرکت صادر شده است.

سند مالکیت 1550 هکتار بستر رودخانه های خراسان رضوی صادر شد

 به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایرنا، محمدعلی نعمت نژاد افزود: در سال جاری سند مالکیت برای 130 هکتار از اراضی بستر رودخانه چهل بازه شاندیز صادر شده است.

وی با بیان اینکه اخذ سند مالکیت نقش مهمی در حفظ و حراست از اراضی بستر رودخانه ها دارد، اظهار داشت: این اقدام از حدود 2 سال گذشته با هدف تثبیت مالکیت دولت بر بستر رودخانه ها، جلوگیری از تصرفات و پیشگیری از زمین خواری در حال اجراست.

وی گفت: مشخصات بستر و حریم رودخانه ها برای جانمایی در بانک اطلاعات 'کاداستر' و پیشگیری از صدور سند برای اشخاص به اداره کل ثبت اسناد و املاک استان ارسال شده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی با بیان اینکه ثبت اسناد بستر رودخانه ها به نام اشخاص ممنوع است خواستار جلوگیری از ثبت و صدور سند اراضی بستر رودخانه ها برای اشخاص از سوی ادارات ثبت اسناد و املاک شد.

وی افزود: هر نوع تصرف در بستر و حریم رودخانه منوط به موافقت کتبی وزارت نیرو است و متخلفان طبق مقررات تعقیب و مجازات خواهند شد.

طول رودخانه های استان خراسان رضوی 12 هزار و 500 کیلومتر است 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی